1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Capitol Mall

Дискусија во 'Мода и стил' започната од senza.parole, 20 октомври 2013.

 1. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  22.009
  Пол:
  Женски
  Прееска поминав од тука и видов дека изградбата на трговскиов е прикрај, па ми текна да прашам тука.

  Знаете ли кои брендови ќе ги има? Ќе има ли Скопје уште една Zara, Bershka... можеби конечно и едно Starbucks кафуле?
  Кога ќе биде отварањето?
  Можете да споделувате информации за нови работни места, промоции, распродажби итн.
  Инаку Capitol Mall се наоѓа во населба Аеродром, на бул. Јане Сандански спроти Т.Ц Бисер.

  Се надевам темава ќе користи.
   
 2. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  4.336
  Ме интересира и мене кога ќе го пуштат трговскиот иако се при крај мислам дека сакаат да го пуштат во 2014 година. :?:

  Ајде нека пишат тие што живеат во близина, сигурно знаат. :)
   
 3. avongirl

  avongirl Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  14
  Наслушнав дека ќе биде на 6 Ноември, е сега дали е вистина или не останува да видиме.
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.180
  Допаѓања:
  79.908
  Пол:
  Женски
  Па помина 6ти ноември, зарем уште не го отвориле?
  Во близина ми е, ама никој се нема уште пофалено дека бил натаму и дека го отвориле. Ќе дознаев, мајка му стара. :D :?:
   
 5. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Одлично! Мене станот ми е во близина, па кога ќе се преселиме во ск, ќе имам место за шопинг на педесетина метри :D
   
 6. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  2.000
  Допаѓања:
  18.921
  Пол:
  Женски
  Читав по порталиве пред некој ден дека ќе се отварало средина на декември.Колку е точно не знам :)
   
 7. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  4.026
  Според изворов: „Од раководството најавуваат дека свеченото отворање на „Капитол“ ќе биде кон средината на декември.„ - се мисли на декември 2013 год.

  Дали некој знае кои ресторани ќе ги има и дали ќе има кино сала? City Mall во Карпош 3 е доста разновиден во тој поглед...

  [​IMG]
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.180
  Допаѓања:
  79.908
  Пол:
  Женски
 9. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Отворањето ќе биде на 12ти Декември 2013
   
  На Someonespecial и sofijanoka им се допаѓа ова.
 10. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  И јас прочитав дека официјално отварање ќе биде на 12ти Декември, инаку целиот назив е Capitol Mall And Residence што значи ќе има и апартмани за купување во самиот трговски.Со сигурност знам дека ќе има Ramstore маркет иако повеќе се надевав и сакав да е Carrefour.Инаку за брендовите нигде не пишува ни на официјалната фејсбук страна ни на нивната веб страна.
  Би можело да ве интересира работното време:
  Понеделник-Недела
  Fitness Center, Stores, Children's Center , Fast Food: 10am – 10pm
  Restaurants: 10am – 12am/1am
  Hypermarket: 8am – 10pm
   
  На daylight и sofijanoka им се допаѓа ова.
 11. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  И нека гледаат пак истите фирми за облека да ги отворат. |(
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Женски
  Јас знам дека се истите газди од Рамстор и дека истите продавници што ги има таму ќе ги има и тука.Така ми кажа другарка ми, сега не знам колку е точно.
   
 13. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Аман бе, не им беше доволно на турциве пола век што не држеа под ропсто и сега пак со моловите, турските серии, зградите итн... :rofl:
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.073
  Допаѓања:
  1.406
  Пол:
  Женски
  Ја прв пат слушам за ова.А,што брендови ќе има?И точно каде ќе се наога ова? :$
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Спроти Т.Ц. Бисер му доаѓа.
   
 16. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  4.336

  Не гледај толку негативно на работите. Ќе се отворат 400 нови работни позиции. На некој таа плата ќе му биде добредојдена. ;)
   
  На I.love.your.lips, Valentina.Vaki и EMoonlight им се допаѓа ова.
 17. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.402
  Овие за изненадување Шанел продавница да не отворат, па волку што кријат? :?:
   
 18. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.892
  Искрено речено, не верувам дека ќе имаат којзнае што ново што го нема на пазарот, а да би било многу актуелно. Очекувам ред турски брендови, нешто од скапите, можеби и ново (ама на нашиот пазар Шанел &co не се многу интересни, немаме ние куповна моќ дури ни за разгледуввање во тие продавници :) )
   
  На Kaylie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Јас сум ЗА да се отвараат молови, но пак ли само турци ќе ни инвестираат во земјава. Нека донесат други.
   
 20. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  И кога е отворањето?
  Инаку знам само дека ќе има Chillbox.