1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Capitol Mall

Дискусија во 'Мода и стил' започната од senza.parole, 20 октомври 2013.

 1. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.141
  Допаѓања:
  21.218
  Пол:
  Женски
  ^^

  На 12-ти Декември го најавуваат. :)
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. s.T.e.F.i

  s.T.e.F.i Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  2.686
  Пол:
  Женски
 3. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Ми се допаѓа идејата, му требаше нешто вакво на Аеродром. Бисер мене ми е крш реално. Читам ќе имало современ фитнес центар, ајде може ќе одам таму ако е добро. Инаку пишува ќе имало неколку продавници со реномирани интернационални модни брендови кои за прв пат доаѓаат на македонскиот пазар, да не слушнал некој муабети за кои брендови станува збор, ептен ме интересира.
  Па и ви-фи ќе има во целиот комплекс, супер ако е така.

  Како што не го љубам Сити Мол, овде почесто би одела.
   
 4. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.258
  Пол:
  Женски
  Сигурно ќе биде нешто убаво. :) Само се надевам дека нема да бидат истите брендови...
  Jас би сакала да има Starbucks, Pimkey, Sephora, KFC....
   
  На Boleyn.7 и kitty.m им се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.920
  Ехее многу бирате вие. Нема да ги има тие брендови. Истите ќе бидат само со друга местоположба. :lol:
   
 6. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  892
  Допаѓања:
  4.156
  Знае некој/а дали ќе има попусти на 12ти за отворањето? :?:
   
 7. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.798
  Денес поминував баш роба кога истовараа за некоја продавница... Леле ужас! Носеа гардероба во стари кутии од Beko техника (изгледа од телевизори). Морав да застанам да поминат со кутијата, па ѕирнав внатре :puke: Турска роба, ама квалитет... како да опишам... како Шутка во најоптимистична варијанта. Имаше некои детски џемперчиња, од километар се гледа некој лош квалитет, синтетика и некоја шара неубава... Не знам за која продавница беа, брендот не ми беше познат воопшто, само што беше турски. И многу ме разочараа. Толкав трговски, толку најавуван, за такво ѓубре?! Значи, не е ни како од пазар, повеќе е како оние што продаваат на картони пред пазар. Се надевам дека ова ќе биде некој исклучок, ама многу потценувачки ми делува кон купувачите. Работава- и ѓубре ќе купуваат затоа што е нов трговскиов. Не верувам дека во друга земја да отвараат ваков трговски такво ѓубре ќе донесе некој.
  Инаку, се работи многу, гледам опремуваат продавници, садат дрвца, редат плочки надвор, би требало да стигне до 12-ти. Ама освен Рамстор, T-Mobile и B-Watch, друг бренд не видов, нема ставено.
   
 8. Chica-Linda

  Chica-Linda Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2013
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  20
  Вчера другарка ми кажа дека отварањето стартува во 12 часот и ќе има некоја манифестација :)
   
 9. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Изгледа си грешка турската роба никогаш не била ѓубре и нема да биде затоа што турската облека секогаш е квалитетна и поскапа,а ѓубре е кинеската односно грчката (затоа што претежно ја носат од Грција затоа така ја викаат) и тоа ѓубре што ја следи модата ;) затоа што викаат дека Кинезите тоа што излегувало за наредната сезона во мода (мислам на бои,дезени и остале ствари) одма почнувале да го шијат,а додека Турците во тој поглед се една сезона поназад за жал.
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.370
  Допаѓања:
  133.565
  Пол:
  Женски
  Утре ќе му ја дувнам :D
   
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.104
  Допаѓања:
  41.388
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
 12. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.798
  Изгледа ти си грешка... и патем, има секаков вид и квалитет турска роба. А прилично сум писмена и знам да читам... Така што :emo: Секако, ти можеш да веруваш што сакаш, јас си знам што видов.
   
 13. avongirl

  avongirl Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  14
  Моменталната ситуација пред Капитол :rofl: :rofl: :rofl:
  [​IMG]
   
  На daylight, Li0ness и EMoonlight им се допаѓа ова.
 14. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Никаде во мојот пост не пишав за тоа дали си писмена или не и жал ми е што на таков начин си го сватила моето објаснување.........позз.
   
 15. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.427
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Дали мене така ми личи или само пензионери гледам :D :D
  Слушнав дека ќе нема кино. А Старбакс? Пак ќе нема..? Па нели ќе имашееееееее... :(
  Продавници< Еве кој сака нека види што ќе има..
  Иначе од странава ми се гледа дека нема да биде нешто посебно.
   
 16. avongirl

  avongirl Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  14
  Paris Hilton shoes :rofl: :rofl: :rofl: баш ќе отидам после да ги погледнам цените!
  ЕДИТ: ги најдов на нет и моделите и цените ама мене не ми се ништо посебно, се е веќе видено.
  http://www.heels.com/shoe-brand/paris-hilton-shoes
   
 17. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема да биде ништо посебно.
   
 18. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.798
  Во 12 требаше да го отворат, ама уште не пуштаат да се влезе... Чекаат некој да сече лента? Или државниов врв пак доцни, ама не отстапува од желбата за сликање, макар и пред трговски :^) . Инаку, не гледам на сајтов дека ќе има било што интересно. За Рамстор и не мораа толку да се мачат, ете го има подолу во Н. Лисиче.
   
 19. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.686
  Допаѓања:
  88.000
  Пол:
  Женски
  Мене најмногу ми се допаѓа што ќе има Котон и ДМ. Често пазарам и на двете места, ќе ми биде од корист да ги имам во близина :D
   
 20. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  892
  Допаѓања:
  4.156
  Уште не е отворен, уште има гужва надвор? :?: