1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Capitol Mall

Дискусија во 'Мода и стил' започната од senza.parole, 20 октомври 2013.

 1. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Баш си се израдував :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.164
  Допаѓања:
  57.145
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓа. Најлош ми е од сите скопски трговски центри.
   
  На lost123, ivancekitty и mssuniquee им се допаѓа ова.
 3. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Мал е но има познати марки.
   
  На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.940
  Допаѓања:
  23.600
  Пол:
  Женски
  Не ми допаѓа, мал трговски, малку дуќани.
  За колку време може човек да го прошета, пола саат - саат?
   
 5. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.748
  Допаѓања:
  11.037
  Пол:
  Женски
  Со кој број на автобус треба да тргнам од Џамбо за да стасам до Капитол Мол?
   
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.930
  Допаѓања:
  162.197
  Пол:
  Женски
  3, 3А/Б, 5, 15, 23, 27 – сите овие идат натака :)
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.748
  Допаѓања:
  11.037
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Само уште едно прашање,која станица по ред е Капитол? Да знам каде да слезам :)
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Versace Btch 24

  Versace Btch 24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  1.231
  Пол:
  Женски
  Почни да броиш Железничка како да ти е прва станица од таму на шестата автобуска ти е Капитол и таму треба да се симнеш
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 9. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.748
  Допаѓања:
  11.037
  Пол:
  Женски
   
 10. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.390
  Пол:
  Женски
  @GirlLove Епа една станица плус додади
   
  На GirlLove и Versace Btch 24 им се допаѓа ова.