1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Cara Delevigne

Дискусија во 'Канта' започната од VamosRafa, 23 јуни 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. VamosRafa

  VamosRafa Нов член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Cara Delevigne- една од најпознатите денешни модели и манекенки.Родена во Лондон пред 21 година започнува да се занимава со моделинг појавувајќи во Burberry кампања.Ја има освоено наградата за модел на годината од British Fashion Awards.Освен што се појавува во бројни ревии и активно работи како модел,таа е и актерка и музичарка.Позната е и по своите селебрити другарки како Ријана.Исто во последното време се зборува за нејзината сексуалност,всушност нејзината приврзаност кон девојки.
  Што мислите вие за неа,ја знаете ли,како ви се допаѓа нејзиниот стил итн.?
  :)
   
 2. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.