1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Catch-22 (2019)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RosettaStone, 22 јануари 2020.

 1. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  9.990
  Пол:
  Женски
  Нови серии во 6 епизоди инспирирани од новелата на Џозеф Хелер. Излезени се пролетта 2019та и ја следат приказната на капетанот и пилот во Втрората светска војна, John Yossarian кој се труди да изнајде рационален и оправдан начин за боледување и избегнување на воената должност.
  Жнаровски е акција, авантура, комедија со екипата глумци на чело со популарниот George Clooney кој воедно е и режисер заедно со Grant Heslov, Ellen Kuras.
  Ги има ли некој гледано? Впечатоци?
  Јас ќе почнам вечерва па би можеле да споделиме мислења:)