1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Catherine Arley

Дискусија во 'Лице' започната од April87, 5 март 2012.

 1. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
  Дали користите производи од Catherine Arley? Колку сте задоволни од истите? Според мене, во однос на цената на козметиката, пријатно сум изненадена од квалитетот. Сепак добро би дошло да споделите и ваше мислење за производите. :)
  Овие производи ги користам:
   

  Прикачени фајлови:

  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Mене ми се свиѓаат, првата пудра е супер,ептен ми прија на лицето, камената ја имам пробано, ама јас не користам, инаку и таа е добра :)
  убави се, јас сум задоволна, и не се скапи.
  Cамо не знам дали имаат кармини, сега не можам да се сетам во моментов? :^)
   
 3. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам течната пудра и не е нешто баш нај нај. Лесна пудра е, ама не покрива. За другите производи незнам, немам друго од нив.
   
 4. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.102
  Пол:
  Женски
  Само сенките. И многу се добри. По цела вечер ми траат и воопшто не се ронат. Друго немам пробано.
   
 5. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  Ја имам користено течната пудра и во црна амбалажа што е и во стаклено шишенце но не сум нешто нај нај задоволна.Муабетот е колку пари толку музика.
  Друго што имам користено од овој бренд се и руменилата кои се стварно убави и трајни,како и теракотата од која сум посебно воодушевена,исто и камената пудра е ок но не нешто специфично :clap:
   
  На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.420
  Имам ваква камена пудра. Денес ја купив. Добра е. Малку ми е посветла од тенот, ама пошто претходно ставам течна, која е потемна малку, речиси и не се воочува разликата.
   
  На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
 7. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  189
  Ја имам камената (двобојната мислам 5ка беше, ама само светлата страна ја користам). Добра е, убаво покрива, ама во последно време почна да ми реагира лицето па уште незнам дали е од нејзе или нешто друго :(
  Кога ја купив камената пробав од тестерчето од течната - чисто од љубопитност. Или тестерот имаше отстојано отворен долго време или беше ужасна. Мислев краста ќе фатам, 16пати се измив после тоа :o
  Голема пофалба за сенките. Убави се и многу долго остануваат :)
   
 8. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Ја имам течната пудра. Добра е, во однос на цената е супер. Немам пробано други производи.
  А, лакчињата добри се?
   
 9. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  Јас ја имам користено камената пудра мислам дека беше околу 60-70 ден .
  Од лакчињата имам користено повеќе и можам да кажам дека сум задоволна.Но сепак, не за џабе се рекло колку пари толку музика.
   
 10. Miss.Sweet

  Miss.Sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  1.001
  Допаѓања:
  4.535
  Многу се убави руменилата :)
  Долго траат и убави нијанси има.
   
  На biljana13 и April87 им се допаѓа ова.
 11. Marija9

  Marija9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ја користам камената, последна од сите слики што е во 2 нијанси, па сум презадоволна, ја ставам над течна и ептен ми е погодена, ми го прави лицето мат а мене ми е мрсна кожата. И многу е ефтина околу 130 ден.
   
  На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
 12. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  475
  Пол:
  Женски
  Ја користам камената пудра редовно и не планирам да ја сменам супер ми е е само што единствен проблем е ако ми се испоти или ако ми се измрси лицето морам прво да го тргнам првиот слој пред да стаам зашо како кал ми се праи :@ иначе чиста 10 е :D
   
 13. AnimalLover

  AnimalLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  204
  Досега многу сум задоволна од црната сенка што е во розево пакување ,остава баш црна боја а не сивкаста како некои други
   
 14. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  Jaс течната ја користев порано и арна ми беше, во споредба со онаа на Импала погуста е. Сега камена имам ама ретко ја користам .
   
 15. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  Мене течната пудра од Кетрин Ирли не ми е убава..Јас си користам од Авон пудра со калминг ефект и таа од Импала ми е убава..:D
   
 16. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  284
  еднаш зедов течна пудра таа во стаклено што е ептен покриваше ама ми се правеа брунчина од незе. ја користам камената што е со две нијанси јас посветлата сестра ми потемната :lol: лаковите ми се ок а за сенки немам пробано до сега. теракотниот руж го имам одамна и мн сум задоволна од него :)
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.500
  Допаѓања:
  80.527
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го има фиксаторот и како е задоволна од него?
  250 денари е тука во една наша парфимерија, што е мнооооогу ефтино во однос на цените на другите фиксатори, па затоа ме интересира да не е чкарт. :^)
   
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.163
  Допаѓања:
  23.017
  Пол:
  Женски
  Ја користам камената пудра и сум многу задоволна ми покрива многу, ги имам користено и лаковите и ептен се добри, не се лупат брзо и ептен траат.
  Ај некој шо има користено да кажи за течната пудра, каква е шо е и како е :)
   
 19. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  97.200
  Пол:
  Женски
  Пудра користев на времето купив и течна и камена ,не сум задоволна,како маска да имав на лицето.Исто и сенките .Ама затоа лаковите за нокти ми се фаворит.
  http://www.fashionpolish.com/2011/01/ca ... ction.html
   
 20. SuNsHiNe989

  SuNsHiNe989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  201
  ја користам камената пудра супер е... користам една црна сенка со маааалллку светки и таа е прекрасна..