1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Catherine Arley

Дискусија во 'Лице' започната од April87, 5 март 2012.

  1. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    551
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Дали користите производи од Catherine Arley? Колку сте задоволни од истите? Според мене, во однос на цената на козметиката, пријатно сум изненадена од квалитетот. Сепак добро би дошло да споделите и ваше мислење за производите. :)
    Овие производи ги користам:
     

    Прикачени фајлови:

    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Mене ми се свиѓаат, првата пудра е супер,ептен ми прија на лицето, камената ја имам пробано, ама јас не користам, инаку и таа е добра :)
    убави се, јас сум задоволна, и не се скапи.
    Cамо не знам дали имаат кармини, сега не можам да се сетам во моментов? :^)
     
  3. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам течната пудра и не е нешто баш нај нај. Лесна пудра е, ама не покрива. За другите производи незнам, немам друго од нив.
     
  4. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Само сенките. И многу се добри. По цела вечер ми траат и воопшто не се ронат. Друго немам пробано.
     
  5. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Ја имам користено течната пудра и во црна амбалажа што е и во стаклено шишенце но не сум нешто нај нај задоволна.Муабетот е колку пари толку музика.
    Друго што имам користено од овој бренд се и руменилата кои се стварно убави и трајни,како и теракотата од која сум посебно воодушевена,исто и камената пудра е ок но не нешто специфично :clap:
     
    На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Имам ваква камена пудра. Денес ја купив. Добра е. Малку ми е посветла од тенот, ама пошто претходно ставам течна, која е потемна малку, речиси и не се воочува разликата.
     
    На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
  7. EmGreen

    EmGreen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    189
    Ја имам камената (двобојната мислам 5ка беше, ама само светлата страна ја користам). Добра е, убаво покрива, ама во последно време почна да ми реагира лицето па уште незнам дали е од нејзе или нешто друго :(
    Кога ја купив камената пробав од тестерчето од течната - чисто од љубопитност. Или тестерот имаше отстојано отворен долго време или беше ужасна. Мислев краста ќе фатам, 16пати се измив после тоа :o
    Голема пофалба за сенките. Убави се и многу долго остануваат :)
     
  8. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Ја имам течната пудра. Добра е, во однос на цената е супер. Немам пробано други производи.
    А, лакчињата добри се?
     
  9. Champs.Elysees

    Champs.Elysees Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    117
    Јас ја имам користено камената пудра мислам дека беше околу 60-70 ден .
    Од лакчињата имам користено повеќе и можам да кажам дека сум задоволна.Но сепак, не за џабе се рекло колку пари толку музика.
     
  10. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Многу се убави руменилата :)
    Долго траат и убави нијанси има.
     
    На biljana13 и April87 им се допаѓа ова.
  11. Marija9

    Marija9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ја користам камената, последна од сите слики што е во 2 нијанси, па сум презадоволна, ја ставам над течна и ептен ми е погодена, ми го прави лицето мат а мене ми е мрсна кожата. И многу е ефтина околу 130 ден.
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  12. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Ја користам камената пудра редовно и не планирам да ја сменам супер ми е е само што единствен проблем е ако ми се испоти или ако ми се измрси лицето морам прво да го тргнам првиот слој пред да стаам зашо како кал ми се праи :@ иначе чиста 10 е :D
     
  13. AnimalLover

    AnimalLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2011
    Пораки:
    280
    Допаѓања:
    204
    Досега многу сум задоволна од црната сенка што е во розево пакување ,остава баш црна боја а не сивкаста како некои други
     
  14. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Jaс течната ја користев порано и арна ми беше, во споредба со онаа на Импала погуста е. Сега камена имам ама ретко ја користам .
     
  15. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    Мене течната пудра од Кетрин Ирли не ми е убава..Јас си користам од Авон пудра со калминг ефект и таа од Импала ми е убава..:D
     
  16. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    еднаш зедов течна пудра таа во стаклено што е ептен покриваше ама ми се правеа брунчина од незе. ја користам камената што е со две нијанси јас посветлата сестра ми потемната :lol: лаковите ми се ок а за сенки немам пробано до сега. теракотниот руж го имам одамна и мн сум задоволна од него :)
     
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Дали некоја го има фиксаторот и како е задоволна од него?
    250 денари е тука во една наша парфимерија, што е мнооооогу ефтино во однос на цените на другите фиксатори, па затоа ме интересира да не е чкарт. :^)
     
  18. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Ја користам камената пудра и сум многу задоволна ми покрива многу, ги имам користено и лаковите и ептен се добри, не се лупат брзо и ептен траат.
    Ај некој шо има користено да кажи за течната пудра, каква е шо е и како е :)
     
  19. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.991
    Пол:
    Женски
    Пудра користев на времето купив и течна и камена ,не сум задоволна,како маска да имав на лицето.Исто и сенките .Ама затоа лаковите за нокти ми се фаворит.
    http://www.fashionpolish.com/2011/01/ca ... ction.html
     
  20. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    ја користам камената пудра супер е... користам една црна сенка со маааалллку светки и таа е прекрасна..