1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Catherine Arley

Дискусија во 'Лице' започната од April87, 5 март 2012.

  1. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Презадоволна сум од камената пудра 5.5
    [​IMG]

    Ги користам и перлите , а и лаковите (моментално немам), ги имам пробано, и ваквите ми се многу убави, квалитетни(во вакви шишенца)
    [​IMG]

    За оваа козметика можам да кажам дека е квалитетна, а ефтина и достапна за секого
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Felicia

    Felicia Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    56
    Јас ја користам камената еднобојна пудра. Задоволна сум.
    Нареден пат ќе земам од оваа со две нијанси да ја пробам, гледам сите таа ја користите :)
     
  3. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Лакчињата се незаменливи.Љубов ми се од мајка ми,она исклучиво нив ги користи и тие 2-3нијанси бела,крем,праска :) Трајни се,брзо се сушат,и солидни со цена.
    [​IMG]

    Catherine Arley-Руменило.

    [​IMG]
    Го имам пофалено во соодветната тема а исто и нијансите,сите сакам да ги имам :)
    Не е трајно цел ден,при крајот на работниот ден гледам веќе бледее,ама за 200ден,не е страшно.Дискретни светки и дава многу свеж изглед на лицето. :)
     
  4. temjanuskaaa

    temjanuskaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    773
    Catherine Arley-Руменило.

    [​IMG]
    Го имам пофалено во соодветната тема а исто и нијансите,сите сакам да ги имам :)
    Не е трајно цел ден,при крајот на работниот ден гледам веќе бледее,ама за 200ден,не е страшно.Дискретни светки и дава многу свеж изглед на лицето. :)[/quote]

    Руменилото е 5ка за тие пари го зедов 220ден а толку убава нијанса остава а и многу трае како за таа цена е сега не можеме да очекуваме да трае буквално цел ден ама пак голем број на часови ја држи бојата...иначе од оваа марка имам и Компактна пудра и сум исто така многу задоволна 130ден ја земам и како што имам мрсна кожа многу ми ја матира и не се замарам цел ден а има и дискретни светки низ неа и лицето многу убаво блеска....а какви се тие црни сенки од оваа марка што ги фалите ајде ако најдете слика прикачете да видам па и јас да пробам зашто и така ми треба црна сенка.
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Каде ги набавувате камените пудри(и цена одприлика да ми кажете) ?

    И одговара како за мене ? :rofl:
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Јас ја зедов од Голден Роуз во ГТЦ, околу 180 ми се чини беше, ако добро се сеќавам :?: Ама со оглед на тоа што беше одамна, може и да не се сеќавам добро :D
    Како и да е, за парите пудрата е феноменална.
     
  7. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    551
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Ги има во локални парфимерии, а цената им е 120-140 денари.
     
  8. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае што е со тушот , со години го користам и презадоволна сум , сега сакав да си земам па зошто овој ми е при крај и никаде не најдов...??
     
  9. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    И јас исто, само бројче 5... прекрасно е ;)
     
  10. strawberry111

    strawberry111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    57
    И јас ја купив камената пудра, ама само еднаш ја употребив. Многу ми е тешка и ми го прави лицето некако здрвено.... :|
     
  11. Serpentina

    Serpentina Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    137
    Само позитивни зборови
    За козметиката од Chaterine Arley не вреди реченицата - Колку пари толку музика
    Напротив, ефтини се премногу , секој може да си ги купи , добри , покривни , се нај нај посебно за сенките !!! :)
     
  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    [​IMG] [​IMG]
    Го има ова кај нас со трите нијанси? И коректоров во две? Ми изгледаат добро за контурирање.
     
  13. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.974
    Допаѓања:
    8.737
    Пол:
    Женски
    Колку чинат ? :wasntme:
     
  14. EmilijaEmka

    EmilijaEmka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    30
    Само позитивни коментари за камената пудра со 2 нијанси, подобра пудра сум немала досега пробано.Лицето никогаш не ми било помазно и поубаво.Има ненападни светки кои не се заприметуваат којзнае колку, но лицето добива одличен сјај. Ви ја препорачувам! :)
     
  15. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Имам користено една пудра и не ми се допадна. Не беше покривна некако и чудно ми мирисаше. Друго нешто немам користено
     
  16. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Јас во план сум да си земам камена пудра,слушав само позитивни коментари..друго не сум користела ништо од оваа колекција :lol:
     
  17. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    И јас ја имам користено камената пудра и можам само да кажам пофални зборови :)
    Но оваа година ги открив и тушовите за очи со светки и можам да кажам предобри се.Ете вчера легнав со тушот и денес кога станав се си беше на место.
    Ги имам 5 и 6.
     

    Прикачени фајлови:

  18. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Имам користено една пудра и лакови. Од пудрата не сум задоволна, како паштета беше, кал и вода незнам како да опишам..а лакчињата се супер.Зборувам за течната пудра, камена не користам.
     
  19. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Од Catherine Arley ја имам камената пудра која ја користам години наназад и одлична е. Исто имам и 5 сенки комплет како за смоки ајс приближно 150 ден беа што за 5 сенки е одлична цена.
     
  20. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Ја зедов камената пудра, еве неколку дена ја користам ама веднаш ми се допадна и си ја фалам веќе :D