Catherine Arley

Дискусија во 'Лице' започната од April87, 5 март 2012.

 1. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.026
  Презадоволна сум од камената пудра 5.5
  [​IMG]

  Ги користам и перлите , а и лаковите (моментално немам), ги имам пробано, и ваквите ми се многу убави, квалитетни(во вакви шишенца)
  [​IMG]

  За оваа козметика можам да кажам дека е квалитетна, а ефтина и достапна за секого
   
  На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Felicia

  Felicia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  56
  Јас ја користам камената еднобојна пудра. Задоволна сум.
  Нареден пат ќе земам од оваа со две нијанси да ја пробам, гледам сите таа ја користите :)
   
 3. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.146
  Допаѓања:
  79.791
  Лакчињата се незаменливи.Љубов ми се од мајка ми,она исклучиво нив ги користи и тие 2-3нијанси бела,крем,праска :) Трајни се,брзо се сушат,и солидни со цена.
  [​IMG]

  Catherine Arley-Руменило.

  [​IMG]
  Го имам пофалено во соодветната тема а исто и нијансите,сите сакам да ги имам :)
  Не е трајно цел ден,при крајот на работниот ден гледам веќе бледее,ама за 200ден,не е страшно.Дискретни светки и дава многу свеж изглед на лицето. :)
   
 4. temjanuskaaa

  temjanuskaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  774
  Catherine Arley-Руменило.

  [​IMG]
  Го имам пофалено во соодветната тема а исто и нијансите,сите сакам да ги имам :)
  Не е трајно цел ден,при крајот на работниот ден гледам веќе бледее,ама за 200ден,не е страшно.Дискретни светки и дава многу свеж изглед на лицето. :)[/quote]

  Руменилото е 5ка за тие пари го зедов 220ден а толку убава нијанса остава а и многу трае како за таа цена е сега не можеме да очекуваме да трае буквално цел ден ама пак голем број на часови ја држи бојата...иначе од оваа марка имам и Компактна пудра и сум исто така многу задоволна 130ден ја земам и како што имам мрсна кожа многу ми ја матира и не се замарам цел ден а има и дискретни светки низ неа и лицето многу убаво блеска....а какви се тие црни сенки од оваа марка што ги фалите ајде ако најдете слика прикачете да видам па и јас да пробам зашто и така ми треба црна сенка.
   
  На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Каде ги набавувате камените пудри(и цена одприлика да ми кажете) ?

  И одговара како за мене ? :rofl:
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.776
  ^ Јас ја зедов од Голден Роуз во ГТЦ, околу 180 ми се чини беше, ако добро се сеќавам :?: Ама со оглед на тоа што беше одамна, може и да не се сеќавам добро :D
  Како и да е, за парите пудрата е феноменална.
   
 7. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  438
  Пол:
  Женски
  Ги има во локални парфимерии, а цената им е 120-140 денари.
   
 8. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  6.609
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае што е со тушот , со години го користам и презадоволна сум , сега сакав да си земам па зошто овој ми е при крај и никаде не најдов...??
   
 9. BellaS

  BellaS Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  955
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  И јас исто, само бројче 5... прекрасно е ;)
   
 10. strawberry111

  strawberry111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  57
  И јас ја купив камената пудра, ама само еднаш ја употребив. Многу ми е тешка и ми го прави лицето некако здрвено.... :|
   
 11. Serpentina

  Serpentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  136
  Само позитивни зборови
  За козметиката од Chaterine Arley не вреди реченицата - Колку пари толку музика
  Напротив, ефтини се премногу , секој може да си ги купи , добри , покривни , се нај нај посебно за сенките !!! :)
   
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.650
  Допаѓања:
  4.013
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]
  Го има ова кај нас со трите нијанси? И коректоров во две? Ми изгледаат добро за контурирање.
   
 13. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  4.881
  Пол:
  Женски
  Колку чинат ? :wasntme:
   
 14. EmilijaEmka

  EmilijaEmka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  30
  Само позитивни коментари за камената пудра со 2 нијанси, подобра пудра сум немала досега пробано.Лицето никогаш не ми било помазно и поубаво.Има ненападни светки кои не се заприметуваат којзнае колку, но лицето добива одличен сјај. Ви ја препорачувам! :)
   
 15. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.338
  Допаѓања:
  7.933
  Пол:
  Женски
  Имам користено една пудра и не ми се допадна. Не беше покривна некако и чудно ми мирисаше. Друго нешто немам користено
   
 16. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.038
  Допаѓања:
  46.315
  Пол:
  Женски
  Јас во план сум да си земам камена пудра,слушав само позитивни коментари..друго не сум користела ништо од оваа колекција :lol:
   
 17. m3a3c3a3

  m3a3c3a3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  258
  И јас ја имам користено камената пудра и можам само да кажам пофални зборови :)
  Но оваа година ги открив и тушовите за очи со светки и можам да кажам предобри се.Ете вчера легнав со тушот и денес кога станав се си беше на место.
  Ги имам 5 и 6.
   

  Прикачени фајлови:

 18. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  268
  Имам користено една пудра и лакови. Од пудрата не сум задоволна, како паштета беше, кал и вода незнам како да опишам..а лакчињата се супер.Зборувам за течната пудра, камена не користам.
   
 19. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.185
  Од Catherine Arley ја имам камената пудра која ја користам години наназад и одлична е. Исто имам и 5 сенки комплет како за смоки ајс приближно 150 ден беа што за 5 сенки е одлична цена.
   
 20. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.038
  Допаѓања:
  46.315
  Пол:
  Женски
  Ја зедов камената пудра, еве неколку дена ја користам ама веднаш ми се допадна и си ја фалам веќе :D