Catherine Arley

Дискусија во 'Лице' започната од April87, 5 март 2012.

 1. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.650
  Допаѓања:
  4.013
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Каде ги има и цена ако може? :)
   
 2. MilanoRedHead

  MilanoRedHead Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  20
  Ги имаш во Голден роуз кај Соборна што е,исто така и на зелен пазар :)
   
 3. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Денес си купив темно црвен кармин број 539 и карминити добри се во споредба со нивната цена.
   
  На Lemonade му/ѝ се допаѓа ова.
 4. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  12.448
  Пол:
  Женски
  Кармините незнам точно колку се јас,бидејќи ми ги имаат подарено,ама искрено задоволна сум од нив.Имам розев и кафен,кафениот ми е омилен,многу ми се допаѓа.Стојат доволно долго на устата и не се многу суви.Би купила уште некој кармин Catherine Arley. :)
   
 5. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.038
  Допаѓања:
  46.315
  Пол:
  Женски
  Камената пудра е многу убава и дава убав изглед на кожата, единствено не ми се допаднаа воопшто лаковите за нокти :devil:
   
 6. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.650
  Допаѓања:
  4.013
  Пол:
  Женски
  [​IMG] течната пудра ми е како паштета, но оваа е супер :)
   
 7. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Една другарка имаше некои производи и не ми се допаднаа, исто така ги имам видено и на пазар и одма ме асоцираат на нешто неквалитетно. Може имаат убави производи, не викам не, но јас сум научена на козметика да не штедам бидејќи сепак не сакам да ставам се на моето лице, а и не се троши толку често (пример пудра, маскара, руменило) за да експериментирам и да користам со пониска цена. Од оваа козметика не би купила ништо освен евентуално некоја сенка или лак за нокти.
   
 8. Pipaa

  Pipaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Ја користам камената пудра и сум многу задоволна. Ретко се шминкам ама кога ќе ставам пудра или само подлога за пудра и одозгора од каменава многу ми се допаѓа како ми го измазнува лицето.
   
 9. sanie

  sanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  20
  Камената пудра ја користам неколку години и сум презадоволна ,а за другите производи незнам какви се :)
   
 10. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.565
  Пол:
  Женски
  Од оваа марка единдтвено што имам користено е лак за нокти. Не е лош, ама не е ни нешто што ме воодушеви, не поминува без најмалку 2 слоеви.
   
 11. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.503
  Пол:
  Женски
  Имало некои мат сјаеви или течни мат кармини незнам точно,дали се пристапни по парфимерите? ги има некој пробано?Инаку имам користено од оваја козметика камена пудра во летото бидејќи нијанси имат мн убави,и ме изненади од тоа како изгледаше на лицето искрено пофални зборови имам,а за лаковите не не му се трајни воопшто...
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.856
  Допаѓања:
  115.212
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам камената пудра и сум задоволна ми врши работа и за во лето. Убаво покрива.
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.038
  Допаѓања:
  46.315
  Пол:
  Женски
  Една година ја користам камената пудра и сум задоволна , ефтина е ама солидна е за цената:)
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.650
  Допаѓања:
  4.013
  Пол:
  Женски
  Задоволна сум од камената пудра, доста покрива, ми го држи лицето мат и има пристапна цена. :)
   
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.797
  Допаѓања:
  67.017
  Пол:
  Женски
  Има мат кармин, мислам дека е 140 денари. Нема голем избор на нијанси, јас имам еден и не е лош ама не би го купила пак.
  Ги има во Голден Роуз продавниците.
   
  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MamaYette

  MamaYette Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2013
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  616
  Само камената пудра сум ја користела, ја видов кај другарка додека се шминкаше и бев изненадена кога ми кажа колку ја купила. За цената сум презадоволна од пудрава.
   
 17. simicka

  simicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  91
  сакав да ја купам камената минерална на golden rose а ја видов и на Chaterine Arley која ми остави впечаток со тие мали светки низ неа е сега ме интересира има ли некој коритено минерална на golden rose и ваква на Chaterine Arley и која е подобра ми направивте недоумица со позитивниве коментари
   
 18. queen13_

  queen13_ Активен член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  немам пробано камена од Golden rose но знам дека сестра ми ја беше купила она на Chaterine Arley па незнаела која нијанса па ја купила на пола 5,6 мислам дека беше ,мене воопшто не ми се допадна нема покривност,има некои светки во неа кои изгледаат неприродно на лицето.Ја користев 2-3 пати и неможев бидејќи ми излегуваа ситни бубуљки од неа,после 1 месец сестра ми ми кажа дека ја фрлила ..:) Така да ако веќе сакаш камена додади уште 100-200 денари ама купи некоја квалитетна и убава :*
   
 19. ennaz

  ennaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2013
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  408
  И веднаш ми текна на рекламата што ја имаше за козметикава кај нас. Пред мноооогу години ја пуштаа за време на првата Шпанска серија која ја гледав. Ех спомени!
   
 20. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.650
  Допаѓања:
  4.013
  Пол:
  Женски
  @simicka ја имав користено од Golden rose silky touch compact powder http://www.traderscity.com/board/userpix64/18173-Golden-Rose-Silky-Touch-Compact-Powder-1.jpg
  и воопшто не бев задоволна. Многу е сува некако и доста се забележува на лицето без разлика со каква четка ќе нанесеш (а со сунѓерче па да не спомнувам). А таа на Кетрин Арли ја користам со години, тие светките воопшто не се забележуваат, баш даваат природен изглед, наместо цементиран. И добро покрива подочњаци. :)