1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Catherine Arley

Дискусија во 'Лице' започната од April87, 5 март 2012.

  1. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    [​IMG] Каде ги има и цена ако може? :)
     
  2. MilanoRedHead

    MilanoRedHead Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    20
    Ги имаш во Голден роуз кај Соборна што е,исто така и на зелен пазар :)
     
  3. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Денес си купив темно црвен кармин број 539 и карминити добри се во споредба со нивната цена.
     
    На Lemonade му/ѝ се допаѓа ова.
  4. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Кармините незнам точно колку се јас,бидејќи ми ги имаат подарено,ама искрено задоволна сум од нив.Имам розев и кафен,кафениот ми е омилен,многу ми се допаѓа.Стојат доволно долго на устата и не се многу суви.Би купила уште некој кармин Catherine Arley. :)
     
  5. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Камената пудра е многу убава и дава убав изглед на кожата, единствено не ми се допаднаа воопшто лаковите за нокти :devil:
     
  6. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    [​IMG] течната пудра ми е како паштета, но оваа е супер :)
     
  7. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Една другарка имаше некои производи и не ми се допаднаа, исто така ги имам видено и на пазар и одма ме асоцираат на нешто неквалитетно. Може имаат убави производи, не викам не, но јас сум научена на козметика да не штедам бидејќи сепак не сакам да ставам се на моето лице, а и не се троши толку често (пример пудра, маскара, руменило) за да експериментирам и да користам со пониска цена. Од оваа козметика не би купила ништо освен евентуално некоја сенка или лак за нокти.
     
  8. Pipaa

    Pipaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Ја користам камената пудра и сум многу задоволна. Ретко се шминкам ама кога ќе ставам пудра или само подлога за пудра и одозгора од каменава многу ми се допаѓа како ми го измазнува лицето.
     
  9. sanie

    sanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    22
    Камената пудра ја користам неколку години и сум презадоволна ,а за другите производи незнам какви се :)
     
  10. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Од оваа марка единдтвено што имам користено е лак за нокти. Не е лош, ама не е ни нешто што ме воодушеви, не поминува без најмалку 2 слоеви.
     
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Имало некои мат сјаеви или течни мат кармини незнам точно,дали се пристапни по парфимерите? ги има некој пробано?Инаку имам користено од оваја козметика камена пудра во летото бидејќи нијанси имат мн убави,и ме изненади од тоа како изгледаше на лицето искрено пофални зборови имам,а за лаковите не не му се трајни воопшто...
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Јас ја користам камената пудра и сум задоволна ми врши работа и за во лето. Убаво покрива.
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Една година ја користам камената пудра и сум задоволна , ефтина е ама солидна е за цената:)
     
  14. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Задоволна сум од камената пудра, доста покрива, ми го држи лицето мат и има пристапна цена. :)
     
  15. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.089
    Пол:
    Женски
    Има мат кармин, мислам дека е 140 денари. Нема голем избор на нијанси, јас имам еден и не е лош ама не би го купила пак.
    Ги има во Голден Роуз продавниците.
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MamaYette

    MamaYette Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2013
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    618
    Само камената пудра сум ја користела, ја видов кај другарка додека се шминкаше и бев изненадена кога ми кажа колку ја купила. За цената сум презадоволна од пудрава.
     
  17. simicka

    simicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    91
    сакав да ја купам камената минерална на golden rose а ја видов и на Chaterine Arley која ми остави впечаток со тие мали светки низ неа е сега ме интересира има ли некој коритено минерална на golden rose и ваква на Chaterine Arley и која е подобра ми направивте недоумица со позитивниве коментари
     
  18. queen13_

    queen13_ Активен член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Женски
    немам пробано камена од Golden rose но знам дека сестра ми ја беше купила она на Chaterine Arley па незнаела која нијанса па ја купила на пола 5,6 мислам дека беше ,мене воопшто не ми се допадна нема покривност,има некои светки во неа кои изгледаат неприродно на лицето.Ја користев 2-3 пати и неможев бидејќи ми излегуваа ситни бубуљки од неа,после 1 месец сестра ми ми кажа дека ја фрлила ..:) Така да ако веќе сакаш камена додади уште 100-200 денари ама купи некоја квалитетна и убава :*
     
  19. ennaz

    ennaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    412
    И веднаш ми текна на рекламата што ја имаше за козметикава кај нас. Пред мноооогу години ја пуштаа за време на првата Шпанска серија која ја гледав. Ех спомени!
     
  20. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    @simicka ја имав користено од Golden rose silky touch compact powder http://www.traderscity.com/board/userpix64/18173-Golden-Rose-Silky-Touch-Compact-Powder-1.jpg
    и воопшто не бев задоволна. Многу е сува некако и доста се забележува на лицето без разлика со каква четка ќе нанесеш (а со сунѓерче па да не спомнувам). А таа на Кетрин Арли ја користам со години, тие светките воопшто не се забележуваат, баш даваат природен изглед, наместо цементиран. И добро покрива подочњаци. :)