1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Catrice козметика

Дискусија во 'Лице' започната од rainbowec, 10 септември 2014.

 1. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Ајде да споделуваме искуства! :)

  Мислам дека треба да имаме и една посебна тема за козметиката на Catrice, јас лично од повеќе нивни производи сум задоволна, и стварно имаат што да понудат - квалитетно + пристапни цени.
  Препорачувајте, споделувајте мислења за производи што сте ги користеле. :angel:

  Во план ми е да си купам од гелот за веѓи во боја, ми изледа добро... дали некој го има користено?
   

  Прикачени фајлови:

  На ludamaja10 и ivancekitty им се допаѓа ова.
 2. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  ^ јас го земав :D
  Мене ептен ми се погоди, има мали фајбери внатре, ги прави веѓите пополни.
  Е сега само една нијанса има, за многу светли и многу темни веѓи никако не е. :doh:
   
  На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Колку пари го зема и од каде?
  Ќе одам накај центар па може да си земам :)
   
 4. cocopuff

  cocopuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  485
  Многу се израдував кога дознав дека ја донеле козметиката на Catrice во ДМ и нормално морав да купам некои работи од кои сум во глобала задоволна.
  1. Најзадоволна сум од оваа маскара, за цената која беше околу 300 денари (мислам 260) е предобра!
  [​IMG]

  2. Овој коректор е прекрасен, можам да го споредам до оној камуфлажот на Артдеко, само што мислам дека овој е за нијанса полесен и понеприметлив.
  [​IMG]

  3. Лаков е топ. Бројчето е 62-must have и стварно е must have. Трајност 3-4 дена.
  [​IMG]

  4. Последно на листата е оваа палета на сенки, кои ги ставам на 4то место. Не дека не се убави туку некако многу се слични боите и многу се светкави. Ги нанесувам на внатрешниот дел од окото, како хајлајт.
  [​IMG]


  Следно на листата што сакам да пробам е некое руменило, бронзер и некоја пудра.
   
  На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Да да убави им се палетите а не се скапи.
  Јас ја видов оваа на интернет страната на Catrice и многу ми се свиѓа, али кај нас во ниедна продавница ја немам видено...
  Некој некаде да не ја приметил случајно? :)
   

  Прикачени фајлови:

 6. sassyM

  sassyM Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  27

  Ја нема се уште кај нас, можеби ќе ја донесат подоцна. :)

  ~~~

  Јас се заљубив во чудово. Мене ми делува како хибрид меѓу сјај и лабело за усни. Им дава убав сјај на усните, но не е неудобен како сјајевите. Мразам сјајеви за усни бидејќи ми се некако многу лепливи и тешки на усните, но овој е токму спротивното од тоа. Лесен е, има убав сладок мирис (па и вкус :lol: ), а ми се чини дека дури и хидрира по малку.

  [​IMG]
   
  На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  И сенкиве - VELVET MATT EYESHADOW - се чудесии :inlove:
  Ја ко мрдната некоја сум хаха, ама у повеќето ствари на Catrice сум заљубена... али како да не бидеш видете ги на пр. сенкиве колку се пигментирани и какви преубави бои има! :clap:
  Ахххх мора да си земам барем една!

  Еве линк:
  http://www.einfach-ina.de/2014/07/catri ... hadow.html
   
 8. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  Дали освен во ДМ ја има и во други парфимерии оваа козметика?
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Рекламациите се забранети, мислам.

  Само во Дм ја има оваа козметика. Но, во Веро Џамбо ја нема, иако имаат ДМ маркет таму.

  ***
  Иначе, Катриц денеска многу ме изненади. Покрај сета топлина, камената пудра не ми мрдна од лице.
  [​IMG]
   
 10. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.922
  Допаѓања:
  81.318
  Пол:
  Женски
  Женски бидејки не сум од ск и нз што има од ова козметика... ќе сака некоја нека ми пише лп што има за да имам претстава,кога ќе ми купува некој .
   
 11. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.020
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.652
  Пол:
  Женски
  Женски, што треба да се купи за да се добие несесерот, оној шарениот ? Многу ми е интересен и ми треба некој, а и онака планирам да си изнакупам милион работи од фирмава, па кога веќе купувам да го земам и ова.
  Не пишуваше цена, а персоналот беше узбуџен и во гужва, па не се ни осмелив да прашам. :)
   
 13. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  ^ Што било тоа? :^)
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.652
  Пол:
  Женски
  Ова е тоа. :lol:
  [​IMG]
  Многу е убав и шарен, со што оди ме интересира зашто нема цена. Или му ја заборавиле или на некаква акција е со оние лаковите. :)
   
  На mims-89, Nausicaa, Sanjichka007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  7.961
  Пол:
  Женски
  What? What? What? И јас сакам! И јас сакам! :rofl: :rofl: :$
  Едит: http://www.femina.mk/out/?id=a166ab2283 ... Fhome.html Ја има ли четкава кај нас и ако ја има колку чини?
  Абе одма одам во ДМ што прашувам :lol:
   
 16. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  Ухуу какво е шаренко :D
  Е богами сакам и јас :wasntme:
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.652
  Пол:
  Женски
  Ама биди срце и кажи ни тука за да се опремиме и да одиме. :D
  И најважното нели - да знаеме што да купиме. :wasntme:
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  7.961
  Пол:
  Женски
  http://www.catrice.eu/fileadmin/catrice ... /79332.png за оваа четка уствари прашувам, сум го згрешила линкот. Денес, најкасно утре ќе одам па ќе пишам
   
 19. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.020
  Mishela, во кое Дм го виде? Јас денес изгледа ќе одам накај град па може да поминам и да прашам :)
   
 20. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.391
  Допаѓања:
  60.806
  И јас планирам уште работи да купам од Catrice.
  Морам и тука да ја пофалам пудрава Photo finish, веќе неколку дена постојано ја користам и многу сум задоволна. Со мала количина многу добро покрива, дава навистина убав изглед на лицето, стои на лицето цел ден, малку носот ми засвети, ама така ми е со сите пудри, доволно ми е само со марамче да поминам и толку, се пак изгледа добро.
  Јас ја користам сама, без камена пудра потоа. Дефинитивно пак ќе ја купам.
  А да, и на сликите лицето убаво (ко фотошопирано) изгледа. :)