1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

CC Cream

Дискусија во 'Лице' започната од katestojkoska13, 28 јуни 2014.

 1. katestojkoska13

  katestojkoska13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  18
  Девојки што мислите за cc кремовитеее ?? :)
   
 2. SunshineYo

  SunshineYo Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Само една CC крема имам пробано, таа од Авон и немам убаво искуство. Имам напишано мислење во друга тема. Кремата нема никаква покривност и има светки, многу грди светки :puke: лицето ми е поубаво природно отколку со кремава и кога ставав несакајки ми се допра малку до очите, уствари секоја пудра, крема, ВВ крема кога ја ставам ми се допира до очите, ама од оваа ме печеа и ми станаа црвени, единствено мирисот ми се свиѓа. Несакам да експериментирам, така да не пробувам веќе СС креми :)
   
 3. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.687
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  Мислам дека се одлична замена за лесна пудра, за некоја што нема проблематична кожа и нема потреба од голема покривност. Ова е мое мислење според коментари кои ги имам читано, а јас за жал имам доста црвенило и флеки кои треба да ги покријам, така што ќе причекам за нешто вакво. А ја меркам одамна таа на Есенс http://www.beautygloss.nl/2014/03/04/essence-all-in-one-cc-cream/ Плус, поевтини се од пудрите. :)
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.733
  Допаѓања:
  102.224
  Пол:
  Женски
  Не сум кроситела досега CC креми ама оваа на Буржуа многу ја фалат :)

  [​IMG]
   
 5. bridetobebt

  bridetobebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  146
  ЦЦ кремиве одговараат ли за сува кожа? Некоја поубава да ми препорачате, оваа на буржоа која цена е?
   
 6. prezeko

  prezeko Нов член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ако моето мислење е подобро да се носат природен билка или лекови, не го користете производот со користење на хемикалии, бидејќи тоа е многу опасно
   
 7. ansi.i

  ansi.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  24
  Дали има кај нас Max Factor CC cream?
   
 8. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.538
  Допаѓања:
  63.360
  Пол:
  Женски
  Има[​IMG]
   
 9. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.305
  Пол:
  Женски
  ^ Оваа на Макс Фактор многу ја фалат блогеркиве. Ако некој има искуство нека пише.

  Инаку за Clinique - сега кога ми е релативно чисто лицето, подобра ми е за секој ден. Инаку само така стоеше без ништо да покрие, а тешко ја чувствував. Сега нанесувам скроз минимална количина и размачкувам со техника крем, :D без многу внимавање и со врвови од прсти ко што правам со класична течна пудра - размачкувам ЦЦ низ прсти и 'вмасирувам' во кожа. Па далеку подобро изгледа, се впива самата формула и има природен ефект.

  Пробав со Буржоа компактна пудра одозгора (благо нанесена со четка)... е не го можам тој мат ефект на мене и готово. Си ја чувствувам кожата сува и неубава, не сакам така.
   
  Последна измена: 4 декември 2015
  На ivancekitty и koritsaki им се допаѓа ова.
 10. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.921
  Допаѓања:
  81.309
  Пол:
  Женски
  Дали знаете која е цената на Max Factor CC cream ?
   
 11. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.538
  Допаѓања:
  63.360
  Пол:
  Женски
  Мислам дека беше 700 ден
   
  На lovemme му/ѝ се допаѓа ова.