1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Cee Lo Green(Thomas DeCarlo Callaway)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Hipster, 7 август 2012.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Cee Lo Green е уметничкото име на Томас Де Карло Колавеј кој е веројатно попознат како дел од соул дуото Gnarls Barkley. Тој е Американски пеач,тесктописец,рапер, и продуцент.
  Прв впечаток ми остави дуото Gnarls Barkley и за кратко време станав зависна од нивните песни.
  Тие се можеби една од ретките соул групи на денешницата.
  Crazy со можеби еден од највпечатливите спотови, е мојата омилена песна од Gnarls Barkley.
  Run,Going On, Smiley Faces, Who's Gonna Save My Soul, Who Cares? , Gone Daddy Gone, Charity Case, Whatever се само дел од нивните хитови, од кои песни како Crazy, Going on, Run дефинитивно се песни кои ќе останат хитови долго време и никогаш нема да се заборават.
  Без разлика дали во дуото или како соло пеач ги обожувам неговите песни и неговиот глас, кој според мене е нешто посебно.
  Од неговата соло кариерата ги издвојувам Fuck you/Forget you, Bright Lights Bigger City, It's Ok, No One's Gonna Love You...
  Mи се допаѓа тој микс на соул музика со R&B и малку хип-хоп, но сепак го има тој шмек на музиката во ерата на 80тите па и порано.
  Ми се допаѓа тој спој на старо со нешто ново помодерно, но секако не се губи стариот добар соул ниту вкусот на калитетна музика во неговите песни и секако неговиот уникатен глас и начин на интерпретирање на песните.
  И самиот стил на спотовите ми се допаѓа, колоритни и забавни.
  Мислам дека е една прекрасна реткост во денешно време, виситнски талент и предобар глас, чии песни секогаш ме расположуваат и размрдуваат, без да преминуваат во комерцијала, вистински рај за уши.
  http://www.youtube.com/watch?v=bd2B6SjMh_w
  http://www.youtube.com/watch?v=ENE1eWtW7e8
  http://www.youtube.com/watch?v=bKxodgpyGec
  http://www.youtube.com/watch?v=UBhdIcb8 ... ure=relmfu
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.329
  Допаѓања:
  80.192
  Пол:
  Женски
  Мене омилена ми е оваа:
  http://www.youtube.com/watch?v=2jcezrzcqns

  Инаку го слушам, баш од времето кога Крејзи беше актуелен хит, т.е. тоа беше првата песна што ја знаев. И уште ми е омилена песна за пејуцкање и расположување. :rock:
  Има нешто необично во неговиот глас, толку е совршен, ма не можам да му најдам фалинка.
  Црнче - това је това. :)
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  Сум слушала негови песни, но ете не знаев кое му е уметничкото име. Ми се допадна онаа што Хиспер ја постираше - Forget you. Ја знаев и претходно, но сега на темава дознавам дека е од него.
  Еве, открив дека и оваа сум ја знаела. :D Ми се допаѓа музикава..

  http://www.youtube.com/watch?v=UBhdIcb84Hw
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  Ми иде на живци.. има иритарачко гласче. Па, не фала.
  Иначе, знам ја таа fuck you/forget you, интересна ми е, ама доколку гледам cover.

  А и овој на The voice многу се филма бе. :rofl:
  https://www.youtube.com/watch?v=wwuh6fHerw4
   
 5. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Го обожавам бе типчево ептен ѕвер ми е :inlove: :inlove: Сите песни му се убави сите сите... :rofl: