1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Celebrity crush

Дискусија во 'Сингл' започната од verica94, 29 јануари 2012.

 1. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  луге знам дека не е нормално ова ама мислам дека сакам дечко кој е позната особа поточно спортист .
  до сеа сум го видела еднаш оддалеку во зиво али он не ни знае дека постојам.
  неаме допирни точки различни светови север и југ
  незнам како да му пријдам да го запознаам нејкам да се фолирам као ај да се сликаме ке испаднам греота со таков испад -.- хаха :)
  незнам што да напраам дајте совет
  фала ви :*
   
  На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.152
  љубов кон позната особа

  Лазаров или Миркуловски? :D
  Ќе ти помине за брзо време, на сите ни се случувало ;) не можеш ништо да сториш.
   
  На teressa, redhead, Umbrella22 и 11 други им се допаѓа ова.
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  љубов кон позната особа

  Можеби Темелков, Џокович, Коби Брајант...?
  Мора да ни кажеш за кого се работи за да ти помогнеме. Секој е различен карактер, кажи ни кој е ќе прогугламе да видиме кој како се понашал со женски кои не ги познавал а им се свиѓал. :lol:
   
 4. Blabla16

  Blabla16 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  љубов кон позната особа

  На сите ни се има случено тоа, да ти се допаѓа некоја позната личност. Епа прво треба да дознаеш дали е слободен, каде најчесто излегува, па таа средба да испадне "случајна" и да се запознаете, а за друго самата ке си видиш дали имаш шанси кај него... :)
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  љубов кон позната особа

  Па на кој му се нема случено ова?
  Ќе ти помине, сигурно и самата си свесна дека е доста тешко да оствариш поблизок контакт со него. Излегувај повеќе, запознавај нови луѓе и нема ни да бидеш свесна дека веќе си го заборавила. Ништо страшно.
   
 6. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  љубов кон позната особа

  хахахахахаха македонец е ама не е ракометар :)
  дознав дека е од скопје и се тоа..
  му знам фб али незнам дали да го аднам срам ми е хахахахахаххахаха
   
 7. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  љубов кон позната особа

  шо да праам ?
   
 8. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.577
  Допаѓања:
  1.729
  љубов кон позната особа

  Одсвиѓај го или одсакај го што и да е. И да дојдеш во контакт со него не верувам дека долго ќе ти трае контактот бидејќи се повеќе вообразени такви личности. А не ја гледам причината зашто не си кажала за кој збориш, не е ни срамота ни ништо. И јас сум имала такви затрескувања и тоа по некои што воопшто не живеат во Македонија. И сватив дека не е можно некогаш ни да ги видам ни да ме видат :D . Имаш илјада други машки кои не се познати, а добро изгледаат како некои спортисти што ќе ти обратат внимание. За полесно да ти дадеме совети можеш да кажеш во кој си затрескана :wasntme:
   
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  љубов кон позната особа

  Епа адни го на фб ќе си рече дека си обожавателка, оди малце на ризик... адни го пробај пиши му, ако не ти врати ништо страшно пак ќе пишеш :D
   
 10. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  љубов кон позната особа

  Аддниго на фб, пишувај му...Ако он ти враќа па почнете некој бош муабет и ќе си видиш
  Ако не па заборавиго...
  Тоа на сите ни се случувало :]

  Иначе готчик не се сите вообразени, бар не оние кои јас лично ги познавам :) т.е. обично тие кои се вообразени им влегла славата в гла, па сега еве „кој сме ние.“

  Не е лошо да кажеш за кој се работи xD
   
 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  љубов кон позната особа

  Jaс не би го нарекла тоа љубов, можеби силна симпатија, идолизирање, восхитување кое често се смешува со љубов!
  Сите ние сме имале такви "љубови" кон селебритис, кои кратко траеле!
  До петто ми беше Хари Потер, па Том Круз, на почеток на средно Кака :lol:
  И си поминаа тие луди години, и со текото на моето емоционално и духовно созревање!
  Дури се смееме дома како мислев дека Том Круз ќе ми биде маж :D И сигурна бев во тоа :rofl:
  Незнам колку години имаш, но мислам дека си доста млада и таа детска занесеност бргу ќе ти помине.
  Љубовта, онаа правата ќе ја доживееш кон некој кој вистински го познаваш, го поминуваш времето со него, се дружиш и ти се допаѓа и внатрешно, а не само надворешно :)
   
 12. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  љубов кон позната особа

  Абе ако е затоа и јас сум заљубена во Енрике Иглезијас,Кире Лазаров,Кристијано Роналдо,Икер Касиљас ама џабе ми е,не ме фермат :D .
   
  На vitanova3159 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.266
  љубов кон позната особа

  348743874894738978948 % сум сигурна дека е некој од ракометариве, а пошто имаш 16 години (или барем така ти пишува) не би да те разочарувам, ама тешка работа.
  мој совет најди си врсник. ;)
   
 14. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Љубов кон позната личност

  кошаркар е инаку хаха :)
  и ако го аднам шо да пишам ? срам ми е леле :tmi:
   
 15. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Љубов кон позната личност

  17 *
   
 16. Monique995

  Monique995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  201
  Љубов кон позната личност

  моја претпоставка. ако е кошаркар и играл во EU Basketball
  од тројцава мора да е еден
  -Војдан Стојановски
  -Дамјан Стојановски
  -Предраг Самарџиски
  ама сумњам на близнациве... хит станаа :D  + веќе коа сме кај оваа тема кај да го најдам јас Ian Somerhalder hahahahah :rofl:
   
 17. Irida

  Irida Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  963
  Љубов кон позната личност

  И јас сумљам на близнаците:)
   
 18. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Љубов кон позната личност

  Ааа, Самарџиски да не сте го чепнале, мој е :lol:
  Сега сериозно, знам дека ти личи дека го сакаш и дека си затрескана или не знам што, ама кој и да е од овие тројцава горе (и јас претпоставувам дека е еден од нив тројца), прво, преголем е за тебе, друго, тие си имаат свој свет и свој живот, не верувам баш дека би биле со некоја обожавателка што ги сака, па уште и некоја толку помала од нив.Си имаат другари, другарки, семејства, а и дел се од јавноста, ако бидат во врска со малолетничка, ќе мислат дека се педофили :rofl: И ова ти е само една од работите што се против ваша „врска“...
  Ти пробај да го аднеш, можеш и да пробаш да зборуваш со него, ама тешко дека од тоа ќе излезе нешто...
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Љубов кон позната личност

  Зошто, о зошто губиш надеж, не за џабе велат-надежта умира последна
  [​IMG]

  p.s. verica94 ај сега ќе си играме ли топло ладно, кажи ако кажуваш и да помогнеме. Победи го срамот и кажи ни, ние ниту те знаеме ниту ќе му кажеме на него.
   
 20. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски