1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Celebrity crush

Дискусија во 'Сингл' започната од verica94, 29 јануари 2012.

  1. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Љубов кон позната личност

    Како на времето кога Ламбе се појави на М2 немаше фб па да го аднев, туку ја и другарка ми преку братучед и му го дознавме бројот и го бомбардиравме со пораки. Кога ни врати на една, тахикардија добивме.
    Сега тоа ми е смешно, ама тогаш не ми било, тогаш што сум знаела, освен да му го љубам постерот и да му пишувам поетични пораки.

    Девојче ако толку си заљубена, аддни го и пиши му порака, пробај си, и да не те рецне брзо ќе го заборавиш, сите сме поминале низ ова, и не е ништо страшно и трагично ;) .
     
    На LinaMcCalebb му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LinaMcCalebb

    LinaMcCalebb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    5
    Љубов кон позната личност


    Јас сум во Миркуловски,али од поодамна има 7 месеци :lol:
     
  3. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Љубов кон позната личност

    Ехеееее па он е само кошаркар, не е позната личност, бар засега, се гледа младичко е.
    Немој секој спортист да го класираш како позната личност.

    Абе види вака, ние се смееме што се смееме, ама од кај знаеш каква ти е среќата, пробај бе, адни го прави си муабет, може ќе се бендисате и ќе си го бркнеш.
    Знаеш никад се не зна.
    И јас знам едно девојче беше фан на спортист, се упознаа, се бркнаа, сеа долга врска си имаат.
    А знам уште илјада девојчиња вљубени во спортисти што се несреќно заљубени.
    Дур не пробаш нема да знаеш.
    А пробај :)

    И бркни го додека можеш не за друго, мож еден ден ќе игра во репрезентација па сите тука ќе ти љубомориме и ќе се палиме на него :D

    И јас вака со долга врска па уште си се влажнам на спортисти :rofl:
    Ко спортист што е секси и привлечен никој не е ^_^ :whew:
     
    На pamelche, Anja98, Lepaaa и 5 други им се допаѓа ова.
  4. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    1.583
    Љубов кон позната личност

    Епа тогаш штом е толкав пиши му, што имаш да изгубиш? Тебе ти е срам на фб да му пишеш, а у живо да му збориш како ќе направиш? Пиши му, со тебе сме, ако не ти враќа или те одбие некако, запамти не е прв ни последен ќе најдеш друг и ќе ти помине тоа што си затрескана :)
     
    На LinaMcCalebb му/ѝ се допаѓа ова.
  5. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

    дознав дека имал девојка од ист клас и тоа :devil:
     
  6. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

    Хахахаха баш ме заинтересира што ви вратил Ламбе ? :lol: Кажи жити бога :lol:
    Ps:Девојче како е бре позната личност кога не го знаеме а? :^)
    Иначе ништо страшно тоа не е љубов туку допаѓање ;)
     
  7. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    Љубов кон позната личност

    љубов кон позната личност.....хмм

    може да биде некое обожување или фаворитизирање,али љубов мислам дека не би можела да постои

    опсесија да,обожување,и тн ...
    али љубов не
     
  8. Sanela94

    Sanela94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    29
    Љубов кон позната личност

    Има едно дете, пејач е во многу позната група во Битола..Еднаш ко имаја свирка јас му се насмеав и тој ми пиша другио ден на фб за насмевката..И оттогаш почнавме од време на време да пишиме, дури еднаш индиректно ми вртеше муабети за да се видиме, да одиме на кафе и сл..Лајкој не си маваме на ништо, ама се боцкаме..И сеа последно ко пишевме онака си праевме муабет нешо онака..Не ми има пишено ич, а јас да му пишам да не речи леле ова ме напна..И незнам сеа како да му привлечам внимание..Некој предлог имате? :D
     
  9. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    1.583
    Љубов кон позната личност

    Па пошто си немате ставано лајкови, почни ти на сликите и објавите да му ставаш, ќе му привлечеш внимание и ќе ти пише, за ти да не му пишуваш прва.
    (леле какво време дојде со фбво :D )
     
    На Monique995 и Sanela94 им се допаѓа ова.
  10. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Љубов кон позната личност

    Тоа што има талент,што постигнал некаква цел во животот,па сега се наога на некое повисоко
    ниво не го прави ништо поразличен од другите.Како и сите и тој е човек и не е потребно некое посебно суштевство кое би можело да го сака.
    И всушност не сваќам како би требало да изгледа една девојка за да може да биде со некоја позната личност.Постојат ли некои правила,пропорции...?
    Што се поразлични девојкте/жените на Миркуловски,Лазаров,Војдан...од останатите.Па и тие се исти како нас, од крв и месо само со малку повеке среќа.Сигурно не биле на некој кастинг каде што овие така
    наречени познати личност ги избрале.Секоја од нас може да биде на нивно место.

    И кога би имала прилика да го запознаеш тогаш може ќе сватиш зошто вака зборувам.Верувај и јас така сум размислувала :)
     
    На Deemy, Lepaaa, Monique995 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Sanela94

    Sanela94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    29
    Љубов кон позната личност

    Убав е многу и плус познат, така да и многу лајкој од други чупиња има, како би му го привлекло вниманието мој лајк, ама сепак ќе почнам :D
     
  12. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    1.583
    Љубов кон позната личност

    Па ти веќе си му го привлекла вниманието, сега докажи му дека многу те интересира, па потоа преку разговор, направи некако да искочите да се видите. А можеш и да почнеш муабет отворен со него, прашај го дали би сакал да искочи со тебе или пак кажи (признај) му дека ти се допаѓа, па види што ќе ти одговори. Немај срам и биди директна, може тоа да успее.
     
  13. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

     
    На Adi888, crazylady, pamelche и 6 други им се допаѓа ова.
  14. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

    хахахах и јас го бомбардирав Ламбе едно време на мобилен! хахахах кај ме потсети. Ама не дека нешто чувствував спрема него, туку го сакав другар му. И еднаш ми се јаувава тој ама од скриен број и ми вика кој си ти, а ја му се праев будала и му викам јас на него кој си ти, и пак тој кажи ми која си ти па ке ти кажам кој сум јас......и на крај му затворив :D . Лудории бе!
     
  15. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Љубов кон позната личност

    Остајте го Ламбе е МОЈ! :rofl: :rofl: :rofl:

    Не се сеќавам што точно ми врати, но на некоја моја и на другарка ми траги-комична изјава на љубов, ни пиша "и јас вас" или нешто слично.
    Моментот беше создавањето поезија, пошто само јас имав мобилен (во тоа време мобилен немаа сите), со пријателкава со саати дремевме на домашен и смислувавме пораки. Првин таа ќе смисли па ќе ми се јави, ќе ми издиктира јас на лист ќе запишам, па ќе почнат корекции додека моите или нејзините не не откачат од телефонот. Листот со завршената поезија го носев во школо и таму заедно пишувавме во СМС прописно украсена со ѕвездички, цртички, цмокче и сл., еден збор пишував јас, еден таа :tmi: .

    Божеее а кога го видовме со другарка ми пред некоја година со чивава во Луи Витон ташна ни идеше да се убиеме од срам и брука. Детски памет, шта чеш :lol: .

    А иначе девојки ако толку сте заљубени во познативе фаци и ви се достапни, пробајте си среќата. Преку фб, јебига барем без пари е, јас којзнае колку кредит потрошив на оној залижанион.
     
    На FortuneTeller.xD, Hiii, Neytiri и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Љубов кон позната личност

    Хаха абе вие може книга да напишете за Ламбе.Предложете како пример во "Да напишеме книга" :lol: Верувам најчитана ќе биде.
    А и мојата доага како магарето на зајкот му се смеело дека има големи уши :tmi:
    Но имаме го начекано Ламбе 4 девојки во веце 1 на 1 :lol: И не за друго се испосликавме сите во вецето.А и да сакаше да излезе не можеше, бидејки вецето ти е нешто како слеп сокак, влегуваш но не излегуваш.Потоа кога едвај излеговме сите со насмевка до уши, као Бред Пит да ни влегол во вц :rofl:
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Љубов кон позната личност

    Сите сме поминале низ овој период,и сосем нормално е.
    Јас на времето бев затрескана во Бекстрит бојс,поточно во Ник Картер 8) :D
    Потоа следеше затрескување во Виле Вало-Хим,ееее работата дојде дотаму што и меил му пишав :rofl:
    Ама денес уште си го сакам,се разбира како пејач,ги обожавам ХИМ :inlove:
     
  18. PParaskeva

    PParaskeva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    259
    Љубов кон позната личност

    Кој је овој бе ?........................... па љубе лигавиот е попознат од него :rofl:
    Позната личност демек :lol:
     
    На Galaxia му/ѝ се допаѓа ова.
  19. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

    Кога го прочитав насловот на темата, веднаш ми текна на еден период кога бев помала и бев ненормално затрескана во Кристофер Горам (од серијата Медицинска Истрага и ,,Out of practice'') и после долго барање на интернет, му ја најдов меил адресата. Одма му пишав како сум огромен фан, бла бла секакви фалења дека е супер актер итн.
    Утредента кога го отворив сандачето, имав порака од него! :D Немате појма колку бев среќна и колку скокав по дома аууу не бев поднослива :lol:

    Младост - лудост :^) :)
     
  20. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

    ја така ке збеснам незнаеш хахахахахахахахаххахаха