1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Celebrity crush

Дискусија во 'Сингл' започната од verica94, 29 јануари 2012.

  1. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Љубов кон позната личност

    Еве јас ќе ви раскажам за последната моја средба со јавна, позната личност. Беше средба што ме смени во целост и средба што ми го преврте светот со нозете угоре и ја извади најкршливата и најнежната страна од мене на виделина.
    Ник Вујичич :)
    Го запознав додека живеев во Давос, мината година и бев на пракса во еден хотел преку факсот. Јас не знаев кој е, ама кога го видов ми се пресекоа нозете и снемав здив. Пред мене имаше човек без раце и нозе со прекрасни зелени очи и со најпрекрасната најискрената насмевка што сум ја видела некогаш..
    Беше гостин на светскиот економски форум во Давос и беше во нашиот хотел скоро недела дена. Во тие денови, се гледавме секој ден и се погоди да ги служам баш јас.
    Еден ден ме викна Ник на својата маса, ме праша : ти од Македонија си ? Му реков да, и почна да раскажува дека е Србин всушност но роден во Австралија, од двајца родители срби. Почна да ми зборува малце на српски :) и ми рече дека е многу среќен что сретнал некој од Југославија.
    Дека одамна не бил во Србија, ама при првата можност сакал да оди. Од тогаш станавме уште поблиски и со него и со неговиот помошник.
    За жал, некако иако не требаше да имам слободен ден баш тогаш кога си заминаа, јас имав слободен ден. :(
    Не се видовме за да се испратиме и следниот ден го поминав во солзи, ама буквално удавена во солзи. Ми остави толку голем впечаток што верувам дека и Бред Пит да го запознаам нема да го засени.
    Немам видено досега толку позитивен човек, што толку го љуби животот и што дели толку прекрасни насмевки безрезервно.. Би можела да пишувам цел ден и нема да можам да ги искажам своите впечатоци од него.
    Прекрасно, прекрасно искуство на коешто сум горда.
    После пишавме и е/маил... :)
     
    На billyy, Deemy, Aleks96 и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Violeta86

    Violeta86 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    Љубов кон позната личност

    И јас бев затрескана во истите и баш ме интересира што му напиша на Виле Вало идали ти врати
     
  3. Monique995

    Monique995 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    201
    Љубов кон позната личност

    Па така кажи бе дете :D
    баш ти е гајле кај игра и кој тим. Додај си го за пријател и Break a leg. :)
     
  4. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Љубов кон позната личност

    Но сепак умира :D .

    Абе сите сме го поминале тој период.Трескање од земја поради некои фацки,лепење на сликички,постер итн.Сега ме потсетивте и мене за Ламбе и колку лудував по него :tmi: .Кога бев шесто-седмо оделение нормално како и секоја девојка губев глава за него.Па онаа песната што беше Спаси ме,ја слушав 50 пати на ден.Баш пред некое време најдов една тетратка кај братучетка ми каде и она како мене си пишувала споменарки со неговото име.Абе детска работа :) .А сега Ламбе не можам да го гледам а тогаш совршено момче ми беше :lol: .
    Ама на спортисти и до ден денес си се палам.Си сонувам за една тројка со Владо Илиевски и Дамјан Стојановски.Па една четворка со некои Реалови фудбалери.Тие wet dreams си ги имам сеуште :wasntme: ;) .
    А сега за девојчето не знам што да ти кажам.Не знам колку познат спортист е таа личност.Но сепак пробај си ги шансите,ако мислиш дека може ;) .
     
    На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    Љубов кон позната личност

    Мене искрено никогаш не ми се случило. Не ми е јасно како може да идеализираш некој што си го видел на телевизија и никогаш не си имал физички контакт. Не дека не ми се случило да идеализирам некој :P Ама, во случајов не некој што не го познавам лично.

    (ова нормално се однесува за периодот кога бев тинејџер)
     
  6. Lili.lili

    Lili.lili Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2010
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

    Рафаел Надал....лудувам по него ... :inlove: :inlove:
     
  7. blaa

    blaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    378
    Љубов кон позната личност

    Е, па не е овај толку познат бе Верица. Чим јас не го знаам. :D

    Иначе јас сум во сериозна врска со постерот. Љубов е тоа. :inlove: :D
    :wasntme:
     
    На sweet-star, O.l.i.v.a и sandramnmp им се допаѓа ова.
  8. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    23
    Љубов кон позната личност

    Иако никогаш не слушав српска музика,еден ден отидов кај баба ми, која пинк гледа 24/7..Почна да пее еден дечко и јас ја прашав баба ми како се вика,таа ми каза дека тој бил Дарко Лазиќ познат српски пеач,победник во звезде гранда.Иако на себе имаше 150кг јас одлепив по него...Минатата година бев на одмор во Црна Гора но не успеав да се запознам со него,но затоа оваа година бев на неговиот концерт,и отидов до сепарето кај што седеше му кажав се што имав на душа,се сликав со него,а на крај тој ми плати едно пиење и разговаравме половина час...Кога го видам значи незнам,полудувам...Може да има и 500 кила на мене ќе ми е најубав :inlove:
     
    На Counter Girl и Lili.lili им се допаѓа ова.
  9. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Љубов кон позната личност

    Верице брее !! Одма да го аднеш и да му пишеш ич да не му ја мислиш ! Јас реков некој кој знае кој тој... скоро никој ... стварно не е познат убаво момче што си игра кошарка..па имал девојка.. е не ! Не е женет ! Што ако има девојка...ни прва ни последна...слушај ме пробај си ја среќата и пиши како поминало.. :lol:
     
  10. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

    Harry Styles..Срцето мое.. :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Dr.Ofboli

    Dr.Ofboli Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    312
    Љубов кон позната личност

    Jас и сестра ми луди бевме по Самарџиски, го аднува сестра ми на фб не ја прифаќа, си викам јас ај да си пробам среќа. Го аднувам, ме прифаќа и ми пиша на чет одма 8) Си теравме муабети долго време, е тоа беа радости :$

    Сега сакам фејсбук од Рајан Гослин :lol:
     
  12. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

    Сите сме поминале низ овој период,кој да каже дека не бил заљубен барем еднаш во животот во позната личност да знаете дека лаже! :lol: :lol: :rofl: :rofl:
    Епа вака мили мои,како што гледам тука најмногу се пишувало за Ламбе,де бре сите ли сме се испозаљубиле во него.Чудно мене дури ми е.
    Епа кога победи Ламбе на М2 тогаш јас незнам имав некаде околу 7 години и толку дали имав незнам,ама бев заљубена во него,а песната Спаси ме,веднаш е научив на памет.Едноставно лудував по него.Среќа што во тоа време немаше фб,инаку кој знае што глупости ќе трескав. :$ :lol:
    Ми помина тој период кога лудував по Ламбе,е некаде на 10 години се затрескав во близнаците од Некст Тајм,е да си признам Мартин ми беше повеќе секси.И си го сакав повеќе.Е сега моменти беа кога ги испоаднав на фб,кога им пишував.Ми враќаа на пораките :lol: Потоа дознав и број,и ајде ќе им се јавувам.Абе дете пубертетлио што може друго да направи.Па после 2-3 пати им појдов на свирка ово-оно.Помина време и готово созреав,толку беше љубовта моја.Платонска де. :lol:
     
  13. arontt

    arontt Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    506
    Допаѓања:
    1.637
    Љубов кон позната личност

    Луда сум по Енрике Иглесиас. :inlove:
     
  14. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Љубов кон позната личност

    Значи девојкава прашува за некого во чија близина е и со кого лесно може да стапи во контакт, вие сте изнапишале кого се го симпатизирате од светската естрада -.-
     
  15. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

    ^ ^ ^
    И сега шо прајме :^) Нормално и пожелно е дискусијата да напредува а да не се врти околку нејзиниот проблем.Која е целта и поентата на повеќето теми кои се отвориле од членови кои имаат наведено конкретен проблем, поминало време, поминал и проблемот, ќе имаме забрана за користење на темата и пишување проблеми или мислења поврзани со неа но не конкретно со дотичниот проблем ? Зарем треба да се отвора засебна тема секој ден, така поуредно е, или пак пологично? НЕ !Нека си побара авторски права и клај си одма еден Facepalm фатален,молчи. :x
    Глупаво е, ептен.

    Инаку стандард моја опсесија е Марио Касас.Нема да умрам мирно дури не се качам на него.Ептен ми е секси.Не е љубов опсесија е.Непребол,зараза.Ауф зрачи тестостерон. 8)

    [​IMG]

    Друга работа е ако одам на концерт кај Енрике.Пратам ситуација јас бакнувал по една девојка на секој настап.Како вандал ќе истепам се што ќе ми се најде на патот.После ќе ме има по весници и на CNN за обид за силување и крадење боксерици.
    [​IMG]
     
    На lightning123, MarchelineAmaru и sm1zla им се допаѓа ова.
  16. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Љубов кон позната личност

    ^ :D

    Ајде вака сега, малку ученички да пробаме.. Насловот на темата гласи ЉУБОВ кон позната личност. Тоа недозреано трескање по фаци како Касас (како и да беше) и слични глупости не ми влагаат мене во дефиниција за љубов. Или љубов да не е тоа? -.-

    Како и да е, поентата е јасна, да не се објаснувам по сто пати за ептен логички работи. Дали е тој позната личност или не, таа е во негова близина, и тој случај е сосема поинаков од детските глупости кон кои отишла дискусијава.
     
  17. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

    Без тие работи, пубертетот немаше да ми биде ич интересен :D Дури имав и тетратка една кај шо сечев и лепев нивни слики шо ќе испонајдев по списанија весници и си цртав срциња, па “писма“ шо никад нема да ги пратам... :D Ја чував до пред некое време...Лелеее, смешни години... :D
     
  18. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Љубов кон позната личност

    Е зошто бре “Кој вика дека не се заљубил во позната личност, лаже“ (кементар од феминка погоре) ????
    Другарки мои го имаа бројот на Угро, се слушаа со него, па тој завеан сакаше да доаѓа да се видат, глупости живи. Јас ги гледав, ги слушав и никако не сфаќав што е толку интересно во сето тоа.
    Во ниту еден момент не сум се заљубила во некој познат, ниту пак ми бил нешто посебно интересен или привлечен.
    Да , не викам дека нема, има , убави ,згодни дечки кои може да се видат на тв, но јас одсекогаш сум ги гледала како нешто обично, всушност незнам како да објаснам, но мозокот не ми ги регистрира како момци во кои би се заљубила, коиби ми се свиѓале и сл..
     
  19. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.767
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

    ОООО...моја тема :lol:
    Абе сум се заљубила и јас, не дека не, и тоа во никој друг туку, ни помалку ни повеќе, Бред Пит. Па не залепив цел ѕид од 4 метра со негови слики и постери, па не ја чкртнав Анистон, тогаш беше со неа во брак, значи од сите слики ја чкртав и лепев мои слики на нејзино место :rofl: Будала! И како капак на се, Му пратив и писмо, да драги мои, не маил или слично, писмо бе брате, поштено, по пошта, со слики од мене и Миа Фамилиа, што би рекол Бади Веластро, од кучето, ма филм купив специјално за него да направам слики... Еееее... беа тоа времиња, ама се одзаљубив, кога требаше да се вадат сликите и постерите од ѕидот веднаш се одзаљубив :lol:
    Шала на страна, прен година дена сонував сум се мажела со Тони Зен :rofl: Мислам не знам што да кажам, ај дете бев тогаш, а ова бе, на 24 да сонуваш нешто такво :lol:
     
    На M.Chocolate му/ѝ се допаѓа ова.
  20. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Љубов кон позната личност

    Искрено, никогаш не сум била заљубена, а уште помалку да чувствувам љубов кон позната личност.Не го разбирам тоа да се затрескаш во некој што не го познаваш лично, без разлика дали е познат или тотален анонимус.За мене, љубовта не е само физичка привлечност, потребна е хемија меѓу нас двајца што се случува само откако ќе се видиш со некого, потоа компатибилност на карактери, што се одредува само ако зборуваш со некого, а ми требаат и малку повеќе информации за него, не само во кои филмови играл и дали е геј или не е |( Можеби убави ми се многу актери и пејачи и ми се свиѓаат, ама никогаш не сум се затрескала во некој од нив... 8)
     
    На E...V...I...L му/ѝ се допаѓа ова.