1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Cera di Cupra

Дискусија во 'Лице' започната од Marina89, 14 мај 2014.

 1. Marina89

  Marina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  42
  http://www.ceradicupra.it/en/beauty_face_treatment.html
  После долго барање на кремче ја сретнав оваа линија,италијанска и мислам дека ептем се добри,па сакам да го слушнам вашето мислење по ова прашање :D :D :D (ако има ваква тема а јас да не ја имам видено се извинувам)
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.040
  Допаѓања:
  97.842
  Пол:
  Женски
  Во Грција ги има , кога купив еден друг производ во аптека ми дадоа три тестери со крема за сончање па незнам уште не сум ги пробала, кога ќе ги пробам ќе пишам :) за цените , кремите за сончање се движат околу 18 евра, за раце 4 евра итн... во мк единствено во аптеките или по космо да прашаш:)
   
 3. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.568
  Допаѓања:
  5.802
  јас имам користено крем за лице за осетлива кожа. Производите за осетлива кожа се во ред не прават иритација ама нешто woоw не ми се . Купив еднаш и не добив желба за пак да купам . Немам пофални зборови но немам ни зошто да ги критикувам. Едноставно сум рамнодушна :) . Искрено не ми се за отварање на цела тема за нив.
   
 4. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.428
  Допаѓања:
  19.873
  Најдобрата крема што постои за сува и оштетена кожа, според мене :) Есеноска ја `открив` тука на форумов, следен пат кога одев во ДМ си ја купив и одтогаш ја имам прекупено може 3 пати :) Чиста 10ка има од мене :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • rosa.jpg
   rosa.jpg
   Големина на фајлот:
   42,8 KB
   Прегледи:
   146