1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

CFC-CHELSEA FOOTBALL CLUB

Дискусија во 'Спорт' започната од vendiii, 13 септември 2011.

 1. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Добри сме си...:D
  На топ-Премиер Лига [​IMG]
  Диего Коста и Фабрегас само што направи на стартот на лигава...РЕСПЕКТ!
  Хазард(освен што игра добро и преубав е ;),Оскар...ма сите се добри...8)
  Досега немаме изгубено се надевам и нема да изгубиме :P
  Не чека тежок натпревар сега со Ливерпул,ако не победиме барем нерешено да биде...
   
  На Ana3567, specificone и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
 2. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  CHELSEA :l::l::l:
   
  На Barca-Gril му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  [​IMG] <3
   
  На srhsejbsk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  1 слика 1000 зборовиии
  браво момци <3 ♥
   
  На MilaP и srhsejbsk им се допаѓа ова.
 5. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.593
  Допаѓања:
  9.361
  Пол:
  Женски
  Супер беа вчера ај нека тргне со убаво па и шампиони да освоиме :D :l:
   
  На Barca-Gril му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.146
  Пол:
  Женски
  Were the boys in Royal Blue were called the Pride Of London
  Well always stand for Chelsea until the day is done
  We wear the Blue with honour keep the Blue Flag flying high
  Well always follow Chelsea thats why were Londons pride :l:
   
  На m.i.g му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.349
  Допаѓања:
  77.653
  Пол:
  Женски
  Мојот омилен тим :) Добри се, добри.
   
 8. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
  За грев се сезонава.
   
 9. Bride to be

  Bride to be Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2017
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Помош каде да најдам карти за натпревар за челзи
   
 10. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
 11. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  1.609
  Допаѓања:
  5.168
  Ајде да ја активирам темаваа малку. Ајде фанови на Челзи! :l:
  Како сте задоволни од сезонава?
  Што мислите за шпекулациите дека Абрамович ќе го продаде клубот? :|
   
 12. Bianconerosempre

  Bianconerosempre Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Машки
  Дa чркнaт сaри инфaркт дa гo стрефи, a нa мoрaтa нoгaтa дa му се исуши, зa 34000 ме кутнaa џубрињa.