1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

CHANEL-парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Angel-Adriana, 7 јануари 2013.

 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  553
  Ако е темава непотребна-клуч

  -Дали имате користено парфеми од Шанел?
  -Ви се допаѓаат?
  -Планирате да си купите?

  Ајде девојки кажувајте! Оваа тема ја направив за да си дискутираме. Тука можете да си кажувате колку чинат, кои парфеми највеќе ви се допаднале и сл.

  Еве јас го користам моментално Chanel Nº 5 и сум презадолозна. :) Денес сабајле си ставив и до сега уште ми мириса, како сега да сум го ставила. :)

  Но наскоро планирам да си го купам Chanel Nº 19 :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.408
  Oтров за глувци не им е рамен :D
   
  На Indiegurl, sparklie, Name и 8 други им се допаѓа ова.
 3. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.656
  ^Amen sister :D
  Полошо нешто мојов нос нема мириснато, се чувствував ко да сум го силувала кога го мириснав 5ката.
  Отмена замена за оној бугарскиот парфем што го користат обичните баби, бидејќи Шанел не може да си дозволи секоја баба. Плус критериум е добро ослабено сетило за мирис.

  Навистина не знам како се вбројува во најдобри парфеми ако не и најдобар (за 5ката).
   
 4. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.044
  Од оние што ги имам мириснато, како 19ка, Коко Шанел, 5ката, Шанс и некои други со бројчиња само Мадомаселот би го издоила. Тоа е класика, пожествен парфем и по дамски тешко се наоѓа! Спаѓа во моите омилени парфеми. И кај нас неможат да се најдат затоа што веќе не се увезуваат, по парфимерииве имаат залихи од пред 5-6 години и гарант им се сите со поминат рок, а и ги немаат сите. Така да коа ќе ми каже некој дека вчера си го купил тој и тој од Шанел незнам дали да плачам или да се смеам :^)
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  553

  Секој си има различен вкус. Ама морам да ти кажам дека колку што ставам, толку ми станува некако по грозен :!: :worried:

  Незнам кај ми бил паметот кога сум го купувала. 8) :lol:
   
 6. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  13.208
  Пол:
  Женски
  Вкусовите се едно, а фактите се друго. Најпродавани парфеми на сите времиња. Шанел е класика, вечност, мит...

  При толкав избор на парфеми, не знам зошто млада девојка би користела Chanel? Chanel значи зрелост, префинетост, женственост. Ова е прекомплексен парфем за млади, нормално е дека ќе ви биде прејак, и нормално е дека нема да ви се допаѓа, ниту ќе ви одговара. Според мене стои на жени над 35, и не на секого. Си бара персоналити, пригода, гардероба... Со Шанел не се бања, туку се нанесува дискретно.
  Го користев No5, а сонувам за Chance.

  А ако впечатокот го темелите врз основа на парфеми на точење или економик, сигурно сте во грешка.
   
  На Leat, clock.pot, oblace1 и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  553
  ^Кој кажа дека мене не ми се допаѓа? :?: :!:
  Реков дека колку што почесто го ставам, толку по малку ми се допаѓа. :) ;)
   
 8. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.959
  Допаѓања:
  95.290
  Пол:
  Женски
  Се согласувам дека Шанел бр. 5 е класика, но го делам мислењето на Пеперминт дека не е за млади. Иако, мене лично воопшто не ми се допаѓа, ми мириса на сапун. Сепак, 5-ката отсекогаш бил асоцијација за дама, за префинетост, елегантност.

  Е, од друга страна, минатата зима го користев Chance и парфемот е љубов :inlove: Преубав е, овој е од оние безвременски парфеми што може да ги користат и млади и стари. Ја нема онаа нишка на „старо“, на строга класика што ја има 5-ката, туку е типичен зимски, појак парфем, но сепак со доза на нежност. Преубав, еден од ретките парфеми на кои повторно би им се навратила после едно потрошено шишенце, само штета што е толку скап :|

  [​IMG]
   
  На Hipster, DeepRed, Peppermint и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. marina.kostova

  marina.kostova Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  јас го користам моментално Chanel Chance Tendre супер е :$
   
  На DeepRed му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DeepRed

  DeepRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  И јас мислам дека 5ката е за во позрели години, а за мене лично дури ни за тогаш :lol: ...но од друга страна Chance е, како што рече феминката погоре, љубов! Прекрасен парфем и мислам дека еден од ретките мириси кои би ги повторила
   
 11. Girlysk

  Girlysk Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Koga stanuva zbor za Chanel najomilen mi e Mademoiselle...znaci parfemot e preubav..no normalno ne moze sekoj da go nosi i da si go dozvoli.Ovoj parfem bara i soodveten stil na oblekuvanje.Isto mn mi se dopaga Change a i Allure...za nasiot standard ovie parfemi se nedostapni...i retko koj e kompetenten da gi komentira od licno iskustvo....
   
  На Espadrila му/ѝ се допаѓа ова.
 12. r-evolucija

  r-evolucija Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Најомилен ми е Allure, не само од Шанел туку од сите, ама скап ми е, може за некоја прилика ке ми го подари некој :). Во меѓувреме барам некоја копија, ама нема ни на точење, ни економик, ништо. Ако знаете, кажувајте. Chance исто е убав, а бр. 5 ми е некако ко за постари жени, многу класичен.
   
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.405
  Пол:
  Женски
  Шанел 5ката и 19ката се појаки потешки и дефинитивно не се за сите.
  Дефинитвно се за дами.
  Додека овие поновиве, Chance се полесни и посекојдневни.
  Има три, CHANCE, CHANCE EAU TENDRE, CHANCE EAU FRAÎCHE.
  CHANCE EAU TENDRE ми мириса на портокал, толку лесен и мил преубав.
  Дефинитивно да дојдам до некоја пара вишак у џеб правец фри шоп и го зиам, совршен ми е.
  И другите два се многу слични, дефинитивно се пренежни и јас сакам такви парфеми полесно посебно за преку ден.
  За цени не праиме мубает, доста солени.
  А за купување, посигурно е на фри шоп него од кај нас. И јас знам дека немаат лиценца или дозовла за увоз више космо, стари им се по си изгледа. Уште ако ги стаат на попуст сигурно.
  http://www.chanel.com/en_US/fragrance-b ... NCE-136332
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Espadrila

  Espadrila Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  876
  Допаѓања:
  17.753
  Шанел 5 ми е одвратен мене лично.
  Го имам и цела зима го корситев Шанел мадмазел, иако и тој не ми беше баш по вкус.Како за мене е премногу сериозен, цврст, јак но не премногу тежок, префинет е дефинитивно.
   

  Прикачени фајлови:

 15. Andromaster

  Andromaster Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  65
  ...во право сте, повекето од тие парфеми се многу специфични и поларизирани( или ги сакате многу или воопшто не ги сакате) и им припагаат на повозрасната генерација на парфемисани дами...
   
 16. Elfi

  Elfi Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  12
  Го имам 5ката, го добив како подарок. Си стои доста време, не ми е меѓу омилените парфеми.

  Но затоа пак, сум тотално луда по новиот Coco Noir! Многу многу многу ми се допаѓа! :inlove:
  Излезе при крајот на минатата година, и уште кога добив тестер за прв пат се опседнав да го купам, иако беше прескап. Го купив дури во февруари во Америка каде го најдов на по нормална цена. :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  На Camellie му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  315
  Сестра ми го користеше Mademoiselle и е многу убав, а ги имам мириснато 5 и 19 и како што кажа Hipster, баш за дами се и не се за секој! :nod:
   
 18. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  7.107
  Пол:
  Женски
  Mademoiselle и Allure ми се најмногу допаѓаат, првиот ми е меѓу омилени и деф. никогаш нема да ми здосади. петката ми е за повозрасни жени, значи не девојки, јак е и озбилен парфем. Најдобро на фри шоп да се купуваат, мислам дека се за нијанса поефитни, бар јас од таму ги земам од кај на не сум купувала.
   
 19. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.624
 20. Valentina.Vaki

  Valentina.Vaki Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  574
  Пол:
  Женски
  Го имав овој и го потрошив пред 2 месеци.
  Не го препорачувам на лица кои несакат јаки парфеми.
  Доста е јак и зачинет за мој стил е преубав и софистициран.
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • nd.176.jpg
   nd.176.jpg
   Големина на фајлот:
   52,4 KB
   Прегледи:
   189