1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Chilling Adventures of Sabrina

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од staycalm, 6 април 2019.

 1. staycalm

  staycalm Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  3.932
  Допаѓања:
  22.204
  Пол:
  Машки
  Језиви авантури на Сабрина е американска веб серија на Нетфликс, базирана на истоимениот Арчи стрип.

  Во серијата, Сабрина се бори со својата двојна природа - полу вештерка, полу смртник додека се соочува со сите зли сили што и се закануваат нејзе, на нејзината фамилија и на обичните смртници.

  Не обожавам тинејџерски драми воопшто, ама серијава ми е топ. Не е блантава ко Riverdale.

  Вчера излезе втора сезона.

   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  13.124
  Пол:
  Женски
  Почнав да ја гледам изгледав две три епизоди ама некако многу ми е тинејџерска и не ми се допадна
   
 3. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Добра серија. Излегла нова сезона, па ќе ја почнам и неа деновиве.
   
 4. lola55

  lola55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2018
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Женски
  Добра серија на почетокот ми беше малку досадна мислев да се откажам ама потоа се поправија... Мене искрено втората сезона ми беше поинтересна и ликот на Ник многу ми се допаѓа (Ник и Сабрина ми се омилен пар):inlove::inlove::inlove: