1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Chokers

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Incule, 29 јануари 2017.

 1. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Дали знаете каде можам да најдам вакво
   

  Прикачени фајлови:

  • chok.jpg
   chok.jpg
   Големина на фајлот:
   22 KB
   Прегледи:
   25
 2. Summerlove@2016

  Summerlove@2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2017
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  Знам дека ги има во бижутериите.
   
 3. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.237
  Допаѓања:
  5.757
  Имаш на Битпазар, јас видов кај што имаат поставено тезги на тротоарот таму кај што е автобуската, близу самиот пазар. А сигурно имаш и на пазарот. Имаш во Стадивариус, Бершка, ама таму се сигурно доста поскапи. Овде беше 50 денари едно.
   
 4. Triksy27

  Triksy27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  Јас во шутка за 10 денари најдов.
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.567
  Допаѓања:
  65.582
  Пол:
  Женски
  Ми изгледаа симпатично чокерите и ги носев еден период, се додека не открив кое е нивното значење.
   
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  10.726
  Допаѓања:
  32.666
  Пол:
  Женски
  Кое е?
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.567
  Допаѓања:
  65.582
  Пол:
  Женски
  Низ историјата еве

  http://puls24.mk/zanimlivosti/zanim...-coker-lancinja-otkako-ke-doznaete-sto-znacat

  А денес лепат етикети на девојките што носат чокери - тоа било црн појас за пушење... (не цигари). Па подобро да носам убаво златно ланче отколку чокер и да ми се дофрлаат такви глупости. Зборувам за себе секако, ако на други не им смета слободно нека носат. :)
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.477
  Допаѓања:
  13.647
  Пол:
  Женски
  Мене ми се глупост тие муабети, а еве и зошто...
  image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg
  Тоа што ланчињава беа посебно популарни кај девојките со "послободен дух", не значи дека треба да се лепи етикета на сите што ги носат :)
  Едит: да не ме сфатиш погрешно, не те напаѓам, туку само се надоврзувам на твоето мислење.
   
  На Alisa22, calliope, faye и 5 други им се допаѓа ова.
 9. JoanaS

  JoanaS Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  3.912
  Пол:
  Женски
  Во врска со чокерите имам еден став
  If everyone can have it or wear it..i dont want it
   
  На marija.980 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.159
  Епа шетај гола тогаш.Ма да и ,, тоа ,, сите го имаат.:P
   
  На calliope, faye, cooll и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.159
  Еве дел од тоа што имам...

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На teteks, calliope и pupi.girl им се допаѓа ова.
 12. JoanaS

  JoanaS Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  3.912
  Пол:
  Женски
  Во погрешен контекст ме разбра ...не е интересно изгледа како од затвор да се сите излезени..ама океј ако некој се осеќа убаво во нешто нека си носи..секој со стилот..никаква осуда :D
   
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.827
  Пол:
  Женски
  Машките што зборуваат дека чокерите се црн појас за знаете што очигледно премногу слободното време што го имаат го поминуваат пред компјутер и гледаат филмови за возрасни каде актерките носат такви и од таму произлегува таа теорија во науката за машкото вадење муабети.
  Во деведесетитте беа премногу популарни, тогаш мали бевме, а не знам дали татковците и чичковците тогаш мислеле како овие машките денес дека чокерите биле за тоа ?
  Од кога ви е важно што машко ќе каже ? Како може според ланче за на врат некој да те дефинира и да ти го опише сексуалниот живот и тоа каква си ти како личност ?
  @Gosh убава колекција :l:
   
  На Alisa22, calliope, Онли грл и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.230
  Пол:
  Женски
  Шеги и дофрлања за денешните чоукери и нивната поврзаност со промискуитет ми се одраз на лоша смисла за хумор. Многу лоша смисла за хумор. :D
  И ептен ми е безвезе ако на некоја девојка ѝ се допаѓа нешто и ѝ се вклопува во стилот што го негува – да не го носи оти е мејнстрим и го носат сите. Уште повеќе па да не го носи само заради можноста некои неизживеани сељаци без трошка култура да ѝ дофрлаат. Немојте девојки, ве молам :)

  Инаку, имам пишано во темата за модни трендови – јас лично немам купено и носено бидејќи немам баш идеја со што од тоа што носам би ги комбинирала, а и мислам дека вакво нешто за на врат би ми било неудобно (малце терсене сум :tmi: :D). Ама на девојки што знаат да ги искомбинираат ми изгледа баш кул :)
   
  На Nigredo Odor, Alisa22, calliope и 2 други им се допаѓа ова.
 15. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.407
  Допаѓања:
  6.693
  Пол:
  Женски
  Имам јас од алиек три чокера ама ете така ми стојат дома. Некако не ми се допаѓаат како ми стојат.
   
 16. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.980
  Пол:
  Женски
  Ги имам добри 7-8, ги носам. Ороспија со тапија, што да кажам.
  Муабетиве по нет само ги читам, во живо не сум видела некој/а да гледа женски со чокер попкеру... освен ако не е со некоја доза завист.
  Реално, некои стварно изгледаат смешно и не им личи, ама тоа не е причина за глупи муабети. Некои изгледаат стварно јако и моќно, целата комбинација ја прават 10 пати подобра, па сега кому не му стои, фак ит. Исто ко јас за фуфи да ги сметам овие со гол грб пошто имам белези од акни на мојов. Нонсенс.

  А потресов па дека мажиња ќе ве сметале ороспии. Ох... не со чокер, таквите со волнени, подмочнати гаќи би ебнале нешто од очај, него ај. Ко да ви треба внимание од некој што има такво глупо мислење.
  Нека дојде во фаца да каже. Како му иде муабетон:
  - Ејјјј, знаеш што викаат, чокерите се црн појас во пушење, хехехехе...
  - Море ако те фатам, ќе ти го испушам ја убаво!
   
  На Nigredo Odor, Alisa22 и macka91 им се допаѓа ова.
 17. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.252
  Допаѓања:
  48.349
  Пол:
  Женски
  Имам само еден чокер и сеуште не сум го носела, а и незнам зошто го купив :^) дали и ќе ми стои.
  Џабе пари го купив така да не му се секирам многу.
   
 18. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.168
  Допаѓања:
  13.112
  Пол:
  Женски
  Имам 10+ чокери и многу ми се допаѓаат ги имам купено од битпазар по 30 денари ,гледам феминкиве некој пишале дека купиле и не ги носат ако сакаат може лп да ми пратат слики од чокерите ако ми се допаѓаат па да ми ги продадат.:lol:
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.