1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Chris Brown (Крис Браун)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Trendafilka, 23 март 2011.

  1. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Среќен роденден Christopher!
    Како лета времето.. Уште пред 5-6 години кога ја слушнав Run It се навлеков на него. Инспирација си за цел тим Breezy! :rofl:
    39 награди, 113 номинации, 4 албуми, 4 филмови, 4 тури - се тоа го постигна на само 23 години.
    Прејде преку се, се извлече, а фановите секогаш ќе бидат тука за тебе.
    :l:
     
    На Осамената09 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Многу го сакам леле :inlove: И убаво пее и убаво игра,супер е цел :D Kiss kiss,international love,turn up the music,look at me now,beautiful people...Најомилени :D
     
  3. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Не сум го слушала никогаш Крис Браун од негоо паа само тоаа нели во дует што бешее со уште едни Look at me now иии сега Turn up the music ми е многу убава....али многу убаво игра дечково!! :)
     
  4. teambreezy

    teambreezy Нов член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Јас Крис Браун одамна го слушам и е мој омилен пејач.Љубовта кон него ја наследив од брат ми кој постојано го слуша.Ги обожавам неговите песни и неговиот глас.Имам другарка која ја сака ријана и постојано пред мене го навредува Крис поради инцидентот со неа.Мене тоа многу ме нервира зошто навистина многу го навредува.Но никој неможе да го промени моето мислење за него.Мене не ми е важно за тоа што тој го сторил.Секој човек во ова време е под стрес.Тоа е негов живот ќе прави што сака.Никој без да слушне нешто за тоа го осудува и незнае дека сега се кае за тоа. :fubar: Јас постојано читам за него и кога ја читав неговата биографија прочитав дека кога бил мал неговиот очув постојано ја тепал мајка му и како после да не биде под стрес.Сите велат дека е многу лош човек но зошто не го слушнат неговиот глас и песните во кои секој би почуствувал дека се кае и сигурно ќе го смени мислењето за него....Јас го сакам и ќе го сакам засекогашшш :D :rofl: :inlove: :rock:
     
    На Осамената09 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. teambreezy

    teambreezy Нов член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Прекрасно пее а за тоа како игра да не збориме а и многу убава насмевка има ..многу го сакам
    мн ја сакам песната i can't win
     
    На Осамената09 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Сфaќaм дa гo сaкaте кaкo музичaр, кaкo тaнчер или кaкo глумец, aмa целoснo кaкo личнoст, еднoстaвнo..:x
    Пo aрoгaнтнo, сaмoбендисaнo и нaсилнo суштествo oдaмнa се немa пoјaвенo нa светскaтa естрaдa.:) Акo си имa прoблеми сo бесoт, некa oди некa се лечи, a не...
    Инaче зa музикaтa.. Некaкo прoсечен е, не декa немa сoлидни песни, aмa еднoстaвнo сите некaкo сличнo ми се и брзo минливи.. Инaче дoбрo игрa..:wasntme:
     
  7. Осамената09

    Осамената09 Активен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Гледам неколку луѓе пишале за инцидентот со Ријана, но сите правиме грешки и некого тие грешки ќе го следат до крајот на својот живот. Не му ги оправдувам грешките , но сепак немора да ги судиме луѓето за нешто што направиле во минатото. Музиката му е прекрасна, фан сум му уште од 2009 и ќе продолжам да го слушам :)
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.