1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Christian Dior

Дискусија во 'Мода и стил' започната од princess11ska, 30 мај 2013.

 1. princess11ska

  princess11ska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  64
  Што мислите за овој бренд баш сум љубопитна. Да напоменам дека мене ми е омилен и најпрефинет. :)
  Најмногу ми се допаѓаат чантите, особено од новата колекција и секако чевлите.... За облеката исто така немам зборови. Предходните неколку колекции им се супер, секако со исклучок на неколку парчиња кои не ми се допаднаа. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  424
  Прекрасен бренд, апсолутно најпрекрасен.Диор е еден од моите омилени модни куќи кои со задоволство ги следам на Style.com (официјалниот сајт на Vouge) и во поглед на колекции е неповторлив бренд. :clap:
  Синоним за висока мода, уметност, софистицираност и префинетост.
  Кај Диор најмногу ми се допаѓаше тоа што Галијано беше мошне креативен и имаше прекрасни ревии, во кои преовладуваа многу бои, форми, драматична сценска шминка и сето тоа беше оригинално на свој начин. :inlove:
  Откако Џ.Галијано не дизајнира повеќе за Christian Dior, се забележуваа некои промени , но мило ми е што Диор сеуште опстојува.
  Посекако самиот Christian Dior ја основал оваа модна куќа и тоа е навистина голем успех, бидејќи светската висока мода не би била тоа што би била денес без оваа еминентена француска модна куќа. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На princess11ska му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  Не дека Раф не ја извршува работата добро, но мене лично поубаво ми беше со Галијано на сцена :)
   
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  Не дека Раф не ја извршува работата добро, но мене лично поубаво ми беше со Галијано на сцена :)