1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Christian Dior

Дискусија во 'Мода и стил' започната од princess11ska, 30 мај 2013.

  1. princess11ska

    princess11ska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    64
    Што мислите за овој бренд баш сум љубопитна. Да напоменам дека мене ми е омилен и најпрефинет. :)
    Најмногу ми се допаѓаат чантите, особено од новата колекција и секако чевлите.... За облеката исто така немам зборови. Предходните неколку колекции им се супер, секако со исклучок на неколку парчиња кои не ми се допаднаа. :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. Boleyn.7

    Boleyn.7 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    425
    Прекрасен бренд, апсолутно најпрекрасен.Диор е еден од моите омилени модни куќи кои со задоволство ги следам на Style.com (официјалниот сајт на Vouge) и во поглед на колекции е неповторлив бренд. :clap:
    Синоним за висока мода, уметност, софистицираност и префинетост.
    Кај Диор најмногу ми се допаѓаше тоа што Галијано беше мошне креативен и имаше прекрасни ревии, во кои преовладуваа многу бои, форми, драматична сценска шминка и сето тоа беше оригинално на свој начин. :inlove:
    Откако Џ.Галијано не дизајнира повеќе за Christian Dior, се забележуваа некои промени , но мило ми е што Диор сеуште опстојува.
    Посекако самиот Christian Dior ја основал оваа модна куќа и тоа е навистина голем успех, бидејќи светската висока мода не би била тоа што би била денес без оваа еминентена француска модна куќа. :)
     

    Прикачени фајлови:

    На princess11ska му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Не дека Раф не ја извршува работата добро, но мене лично поубаво ми беше со Галијано на сцена :)
     
  4. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Не дека Раф не ја извршува работата добро, но мене лично поубаво ми беше со Галијано на сцена :)