1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Chuck Bass - најсовршениот лик на ТВ екраните или сепак не?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од malechkata, 2 јуни 2011.

 1. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Многу форумџики ја гледаат серијата "Gossip Girl", иако за жал кај нас не ја емитуваат, се снаоѓаме некако.
  :D

  Јас го обожавам Chuck Bass! Како лик од ТВ серија ми е совршен, ми претставува поим за совршено машко (секако само да го тргнеме однесувањето на почетокот од првата сезона и повремените глупирања кога е повреден :P ), почнувајќи од стилот до тоа како се однесуваше кон Blair во трета сезона.
  Знае да ги прикрие чувствата, не се дава лесно, но кога го имаш способен е се да направи за таа која ја сака.
  Што се однесува до стилот, елегантен, секогаш среден, кошулче, машна, косата во стилот на стар Холивудски гламур. Совршенство!
  А да не заборавиме дека има и манири кон сите што заслужуваат почит.

  Ed Westwick е друга приказна, тој само го толкува ликот на Chuck Bass, но да не заборавиме дека го доловува одлично ! :)

  Што мислите вие за Chuck Bass? :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Нели е совршен? :D
  Ајде доволно слики беа. :D Иначе морам да кажам дека сум забележала машки кои се облекуваат како него тука во Македонија. Тоа значи две работи: 1. Гледаат Gossip Girl. :D 2. Го почитуваат Chuck и неговиот стил. :D
   
  На mileystar и G.G им се допаѓа ова.
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Јас денес почнав да ја гледам серијава и изгледав 5 епизоди, до вечер можеби и 6та ќе изгледам :^) , ако постигнам :lol: . И ми остави многу лош впечаток, ме иритира, па можеби понатаму ќе сменам мислење затоа што често ми се случува :) . А за стилот, елегантност да, ама не по мој вкус.. мислам не знам :D .
   
 3. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.544
  Мене ми е ружен. Not my kinda bad boy.
   
  На LittlePinky, 1209, I.Fancy.London и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.885
  I don't want Prince charming
  I want Chuck Bass too! :$

  А и да и дадеш на девојка Принц Шармантен :wasntme: ќе го исцеди и ќе и здосади. А вакви мотатори, муватори, шалабајзери и слични женообработуватели - никогаш доста.
  Не дека е човекот, уау лепотан, баш напротив, тие потезите со устиштето радо би ги премотала и радо усните на друг дел од телово би ги преместила. |(

  И веќоподигнувањето sucks! :!:

  Дотерувањето... хммм, мора доброто утро големо да биде, нали? |(

  Во врска со однесувањето... епа совршено безобразен е.
  Не е безобразен со женската, а умира по неа истовреме / безобразен е, само од потреба.
  Не е како нам познативе дечкофани, безобразен само колку да те тера да го почитуваш.

  А дека се заљубил и се правел за љубената - е тоа ти е, живо суштество, секој може да се збуни. :wasntme:
   
  На Mini-Mouse, LivingGlam и rossonerka им се допаѓа ова.
 5. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  ЦЕЛОСНО истиот впечаток го имав за него кога почнав да ја гледам серијата. :D Најпрвин воопшто не го сакав, како ме нервираше, ауу, појма немаш. :D
  Ќе видиш накај 8-9та епизода колку поинтересен и поубав ќе ти станува. Едноставно е зараза. :D

  Да не ти откривам премногу, уживај во серијата. Ќе ја обожаваш, а и него! :D ;)
   
  На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.280
  Сакам да ми е дечко :D
  Не е убав ама ИЧ, али пука од харизма.
  Знае да сака, знае да изневерува, ама пак ја сака и тогаш бе :D
  Интриги, игри, иронија, инат, љубов и пак љубов се има кај него, во врска да си со Чак Бас никогаш нема да ти е здодевно.
  Само ќе ти обеле косата од нервози :D

  Aли :!: кога ќе се сетам со која оди во приватниот живот ми доаѓа бокс да му мавнам. Ќе го нокаутирам бре.

  Во спојлер ќе ставам за да не ги гледам секогаш кога ќе ја отворам темава :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  КУЧКА! дополнителна причина што ја мразам :lol:

  Ах да и одлично глуми, ептен ме бендисува, супер лик. Да го немаше него во оговарачкиве ќе беше досадна серијава. Кога ќе споредам кој глупчо е другарму Нејт, Чак е за него Бог.
   
  На mileystar, lovely91, Smilly и 7 други им се допаѓа ова.
 7. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141


  Браво за описов. :D
  Воопшто не ја сакам и јас Jessica Szohr. Не му стои некако. А читав некаде дека кога имале повремено раскинато, дека било тоа заради што таа го изневерила со неговиот најдобар другар. :o :tmi:
  Кој го изневерува Ed Westwick?! :@
  Како не го имам јас, нема да го испуштам од пред очи. :inlove:
  И да, Нејт е некако изгубен, особено таков му беше претставен ликот во прва и втора сезона, сите го шуткаа како сакаа. :lol:
   
 8. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Како лик во серијата е многу добар,фраер е нема што,има стил и се,ама јас не сум од тие што паѓаат во несвест по него,ич не е мој тип на мажи јас сакам по спонтани он ми е некако многу формален и комплициран,шознам.А и тие фаците веќее... четири сезони одвратен ми стана |( добро е што во последниве епизоди не е баш во центар на внимание
   
 9. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  181
  нема апсолутно ни ЕДНА црта шо ме бендисува :o
   
 10. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.335
  Убав е....NOT!!!
  Сепак не.
   
  На Diamond му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  I don't need Prince Charming on a white horse, I need Chuck Bass in a black limo! ;)
  Што да се каже за ваков лик ?! Се е веќе кажано во првите коментари (да не се повторувам) :lol: ... колку би сакала еден ваков па макар и без коса да останам :?:
  Си го гледам во серијата и си воздивнувам понекогаш .... оххххх.... :inlove:

   

  Прикачени фајлови:

 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.334
  За убав, не е посебно убав, особено во првите две сезони, сега е веќе постар па друго е.
  Ама како што некој спомена, има човекот харизма, привлечен е, ама сепак и улогата му е таква-моќен е, на 20 години демек бизнисмен, опкружен со жени.Мислам дека и Нејт да ја имаше неговата улога, ќе паѓаа девојчиња на колена по него.
  Како и да е, на ниедна не би и бил на одмет :D
   
 13. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  181
  ми се чини или јас сум единственото Femin4e шо не го има гледано филмов????? :tmi: :tmi: толку ли е добар филмот? ама да почнувам сеа од почеток касно е :) сериски филм па и во неколку сезони не се гледа за 2 саати.. :lol:
   
 14. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.885
  Допаѓања:
  55.750
  Пол:
  Женски
  Многу добро оформен лик беше на почетокот од ГГ. Баш оригинален, негативец што не можеш да не го сакаш.
  Сега е целосна спротивност, го упропастија во последните сезони.
  Мене ми е убав бе, и како Ед ми е убав, иако има баш смешно тело :lol:
  [​IMG]
  :D Облечи си костум.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.280
  Да да недепилиран е тоталка.
  А многу сака да си ги покажува влакнестите груди :D :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Човече те молам не ги носи овие маички :D
  Мене да ми го покажат Ед ќе речам еее просечен дечко, речиси неубав. Ама Чак Бас ме фасцинира :)

  Колку се палам на мужи у костими тоа е чудо :D
  [​IMG]
  Најсекси облека за маж ми е костум, оделце, боже колку се само привлечни тогаш 8)
   
  На lovely91 и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 16. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Абе дали е до мене, ама ич не ми свиѓа, има нешто антипатично во него, може погрешно ќе се изразам, ама како геј ми е хаха :D
   
 17. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Како што напиша rossonerka, сака да си ги покажува влакнестите гради, типичен Британец. :D
  Па уште кога зборува со британски акцент, ааааахх, совршенство. :$ :inlove:

  Иначе, Diamond, никогаш не е доцна да почнеш да ја гледаш серијата. Брзо ќе ги изгледаш сите 4 сезони, бидејќи како зараза е, не можеш да прекинеш да гледаш. :D

  Иначе до каде сте со епизодите? Јас ја завршив 4та сезона и сега се чека на есен 5ката. :D
   
  На Diamond му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.560
  Уф, ја би го плеснала Chuck Bass. :$
  И тоа како.
  Неколку пати.
  Ок си е типот, ама не мора да го издигнуваме до границата на БОГ.
  Инаку, си зборува со британски акцент у приватен живот и е уште посекси и пофин.
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.831
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  Ако зборуваме за ликот на Чак Бас, јас би го фатила,
  би го е*ела хард кор два дена
  и би избркала од дома.
  А вака у приватен живот каков е, не ме привлекува.
   
  На lovely91, sweetyears и rossonerka им се допаѓа ова.
 20. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.454
  Совршен ми е !! И убав ми е и во серијата и надвор од неа, секако во серијата ми е поубав. Е да знајте што му мислам ]:) :$ :D Лепотан !!
   

  Прикачени фајлови: