1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Chuck Bass - најсовршениот лик на ТВ екраните или сепак не?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од malechkata, 2 јуни 2011.

  1. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Сепак големо НЕ! :?: И си честитам затоа што конечно знам кој е типов кој го зборат.

    Ај што се мачев да ме заинтригира серискиов - не успеа, него и типов толку ужасно ме иритираше со самата негова појава. Знаете има луѓе кои ве тераат да се фатите себеси во грч затоа што ви се непријатни од некоја причина. Чудни се in a creepy kind of way дури и се плашите да кажете зошто затоа што не дај боже имаат вродена маана за која не се виновни но на вас ви е непријатно да ги гледате. Е овој е баш таков. Кутриот (не дај Боже пу пу) ко со маани ми е, како недораснат, односно како 15годишно дете кое сака да се прави возрасен. Каков шарм, каква харизма? Стокмен ко да поседува приватна штала за лижење. Не знам што има харизматично у тип кој е беспрекорно стокмен па плус и не му стои ама ич.

    Изгледа, односно сигурно е прашање на вкус, ама сакам мажествени мажи, а не деца што си мислат дека се мажи.
    Има млади дечки за кои можам да речам, ој срце тој - да имав 10 години помалку ќе го сакав. Кај овој кутриот ни тоа не можам да го кажам.
     
    На Giovanna и LilBaby им се допаѓа ова.
  2. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Не знам шо тоа точно треба да има лик од филм/серија за да биде совршен, искрено. Плус збор "најсовршен", малце... Not. Не може да е нешто НАЈсовршено.
    Чак си е ок, убаво дете, серијата содржински е длабоко дебилна, но ја гледам ради Блер и Серена и парталчињата. Немам омилен лик, вештачки ми се сите.
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  3. talentirana

    talentirana Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    А мене пак ми се допаѓа токму несовршеноста на Чак Бас. Неговиот крут карактер, тоа што не искажува чувства, ама овие работи ми се допаѓаат само кај него не кај сите други :)
     
  4. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Мислам сите што сте ја гледале само првата сезона дека имате погрешен впечаток за него. Гледајте ја третата кога се со Блер во врска подолго време и ќе сватите зошто го сакаме. На сите нејзини барања одговара со ДА. Душичка :)))
     
  5. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Во првата сезона ми беше одвратен..Но откако се заљуби во Блер е тогаш се се смени.
    [​IMG]
    Едноставно го ОБОЖАВАМ :inlove:
     
  6. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Добро што ве привлекува кај овој за да го правите совршен?
    Мене ми е гаден , прво целотот тело му е чудно, низок, кус. Влакна е целиот и ништо не го прави убав. Нејт е многу поубав и позгоден.
     
    На Victorian и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  7. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Имаш право не викам не, ако забориме за убавина Нејт сигурно победува... ;)
    Но во дечково едноставно има некој шарм, нешто на кое неможеш да му одолееш... :angel:
    [​IMG]
     
  8. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Колку ми беше само одвратен во првтата сезона кога беше арогантен и не ја сакаше Блер, но окако ни се вљубија некако помил ми стана :!: некако далеку ми од најсовршениот лик.
     
  9. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Бреј ама е ружен
     
  10. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Прво-еw. :puke:
    Второ-само да се насмевне, пак- :puke:
    Трето-косата- :puke:
    Единствено очите му се убави, и погледот, се разбира. :wasntme:
    Според мене, толку може да се каже за овој what's his face :|
     
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    На najubava2010, the.vampire.girl, BoaVista и 3 други им се допаѓа ова.
  12. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Не е совршен , но сепак има нешто во него, зрачи со харизма и сексипил. :l: :l:
    Шармер со убав стил на облекување, став, се што сака секоја девојка :P



    http://www.youtube.com/watch?v=BarXyN3f ... re=related
     

    Прикачени фајлови:

    На kate-pp му/ѝ се допаѓа ова.
  13. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Лоши вести за сите обожавателки на Ед... Изгледа се смириле со оваа Џесика |(
    [​IMG]

    http://www.hollywoodlife.com/2012/02/15/ed-westwick-jessica-szohr-dating-again/
     
  14. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Навистина не ми се допаѓа насловов на темава. Ќе се појави вака некој нов лик, ќе стане популарен со една серија и ајде сега, бил најсовршен лик на ТВ екраните. Многу е потребно за да станеш вистински актер. Ако темава се однесува на неговиот изглед, повторно сум против, но тогаш треба да се премести во Убавина и мода.

    Ништо посебно за мене. Можеби има нешто во него што ги привлекува девојките, но сепак...
     
  15. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Ед надвор од серијата ми се допаѓа мноооооогу повеќе, скроз е опуштен и прилично во рок стил, онака како што сакам јас :) Многу би сакала да го имам за другар, па и за нешто повеќе зошто да не :P

    Не е мој тип на момче физички, има мнооооооооогу поубави од него, ама како што веќе кажавте има специфичен шарм и харизма :)

    Не е совршен, но сепак е бонбонче :)
     
  16. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    На изглед не ми е нешто посебно, а со оглед на тоа дека не ја следам редовно GG, и од таму ми нема оставено некој посебен впечаток. Дури и во неколкуте епизоди кои ги имам гледано некако ми изгледа многу неприроден и уфилман, е сега можеби таква му е улогата, ама мене не ми се допаѓа.
    Настрана од GG, немам гледано друг филм со него и не можам да кажам поконкретно мислење. Можеби ќе го поправам впечатокот кој го имам, ама дека е најсовршен лик на ТВ екраните - според мене сепак не!
     
  17. phoenix4235

    phoenix4235 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    524
    Допаѓања:
    201
    Совршен? Далеку од совршен. Совршен лик во новиве серии не може да се бара.
    Прво ептен ми беше на кеф, во последнава серија го упропастија
    И малце глупо е некој на 20 год...БЕЗ ФАКУЛТЕТ изиграва страшно бизнисмениште со хотели, вложувања на берзи и слично... Тоа само на филм :!:
    Нејт од друга страна... :)
    1. Паметен
    2. Добар
    3. Помалку наивен, ама има некоја прикриена итрина во него
    4. Знае како да се однесува со девојка
    5. Забавен
    6. Има супер стајлинг, посебно во последнава сезона, нема женско кое не сака машко во костуми... всушност од старт убаво се облекува
    7. Кариерист, учи, се надополнува, има цели и амбиции и сака сам да ги постигне а не преку славата на тато, дедо исл...
    8. Знае како да третира девојка и аман нека му најдат некоја како за него, некоја нова... Ниту Серена ниту Лола(Чарли) НОВА ! :)

    ај нека почнува новава сезона :)
     
    На kate-pp му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Не е тој најсовршениот лик на тв екраните, улогата му е совршено измислена. Инаку, во реалниот живот не верувам дека постои некој таков сличен на него. Што се однесува на серијата, најсовршен (ако можам така да го наречам) ми е во моментите кога е со Блер. Таа го топи неговиот штит, кој тој го има пред другите луѓе. Мислам дека со неа тој е вистинскиот тој.
     
  19. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    леле го обожавам,gossip girl само заради blair and chuck го гледам :x
     

    Прикачени фајлови:

  20. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Многу би сака Блер и Чак и во приватен живот да бидат заеднооо :)
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.