Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Cimorelli

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од milenna.torres, 17 јули 2012.

 1. milenna.torres

  milenna.torres Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  120
  Cimorelli е музичка група која станала популарна на YouTube .Групата е составена од 6 сестри Кристина,Катерин,Лиза,Ејми,Лорен и Дени.Нивниот стил на пеење е претежно со користење acapella со повремени инструменти
  http://www.youtube.com/user/cimorellitheband/featured
   
 2. someone2

  someone2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  58
  Ги знам, многу убаво пеат. :)
   
 3. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  237
  Сум им ги слушала скоро сите песни и многу ми се допаѓаат.А и многу ми се слатки. :)
   
 4. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
 5. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  ги слушам..преубави гласови имаат и некои песни повеке ми се свигаат они кога ке ги препеат одколку огиналот :) :!: