1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Cindy Crawford вежби

Дискусија во 'Фитнес' започната од peperutka20, 3 март 2012.

 1. peperutka20

  peperutka20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,
  Не забележав ваква тема па затоа решив да отворам. Јас иначе имам едно 15кг вишок за симнување. Почнав со диета пред неколку дена и добро ми оди сега за сега. Иначе ги правам вежбите на Cindy Crawford што ги најдов на јутјуб ама не се баш нај нај. Поделени се на неколку клипови по 10 мин. Дали некој знае каде можам да ја најдам цела програма ( бесплатно :D ) и дали некој ги прави овие вежби и дали е задоволен од резултатите?

  Поздрав феминки
   
 2. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188
  Побарај ја преку торенти, ја има на повеќето страни. Пред година дена ги практикував вежбите дома, супер ми беа, на почеток напорни ама ако го фатиш редот немаш гајле, убаво ќе те запотат, три дена после тоа ќе те боли секое мускулче од телото :D Едно време коленото почна да ми испушта звуци за рѓосана квака па ме фати страв и под итно ги прекинав :tmi:
  Не се само овие вежби, правила исхрана, пешачење, спорт и без проблем ќе намалиш, само треба силна воља ништо друго :)
   
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.329
  Не се баш нај нај :o Можно е, ако сакаш лесни вежби.
  Инаку има два дела од вежбиве, вториот дел е потежок и е за оние што добро го испраксирале првиот. Вежбите буквално се за цело тело и без болки во мускулите првите неколку вежбања, не поминувате :D
   
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Јас од Замунда ги симнав околу 2 гб сите делови беа.
  И мене ми беа супер, баш се добри вежбите.
  Сите мускулчиња ги вежбаш, првите денови ни да се смееш неможеш :D
  Имаш од 1992ра година тие трае 75 минути, а од 1993та трае 100 минути.
  И ново од 2000 тоа трае 72 минути, го немам симнато тоа.

  Мене ми беа интересни на почеток, вежбав околу месец до два 3-4 пати неделно, ама ми здосадни. Почнав со 4 пати неделно завршив со еднаш неделно.
  Дома вежбањето е тешко, се пентариш, те мрзи, немаш друштво, зјапаш у компјутер само и немаш стимул некако. Обично ваквите вежбања дома кратко траат. За разлика од пилатес, фитнес, аеробик друго е искачаш од дома вежбаш со луѓе, тренер подруго е.

  Ми се допаѓа кај снимкиве мислам беше во вториот дел покажува 10-15 видови на стомачни. Закон се.
  За долни, горни, странични топ вежби, откако почна да ме мрзи да вежбам си продолжив со стомачниве и има резултати и тоа одлични, треба да си ги почнам пак ;)
   
  На peperutka20 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. peperutka20

  peperutka20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Jас веќе ги вежбам овие вежби скоро неколку месеци да речам 4-5 месеци. Да во почетокот имаш болки но после поминуваат. Ама некако пушти еден клип па друг и безвезе ми е.Сега сакав новите да ги најдам или да ја почнам програмата П90Х. Иначе морам дома да вежбам пошто не живеам во Македонија живеам во голем град и многу губење време ми е да одам па да се вратам а и еве досеа не се жалам што дома ги вежбам ЧД Иначе вежбите се супер.Јас ослабнав само со вежбање три четири кила без режим на исхрана. А сега сум на режим и сакав така поозбилно да си ја сфатам работава. И да вежбите за стомачни и се супер стварно секое мускулче на тој дел го вежбаш.
   
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.741
  една другарка ми кажуваше за овие вежби
  јас ги правам оние што ги вежбавме на пилатес во комбиција со некои што ги знам од порано-да се потстопли времево пак мислам да почнам со трчање и брзо одење на кеј како лани, а пешањето на Водно 2 пати неделно останува :D
   
 7. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.791
  Сакам да ги почнам вежбве, гледав на Youtube кратки делчиња и ми изгледаат интересни.

  Ќе може некој да ги постира торентите за да спуштам?
  Не се снаоѓам баш лесно со барањето торенти, затоа .. :tmi:
   
 8. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  3.592
  На peperutka20 и L-enna им се допаѓа ова.
 9. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  на мене овие баш не ми се допајгаат...
   
 10. Whatsername997

  Whatsername997 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  21
 11. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  790
  Пол:
  Женски
 12. oraiaeleni

  oraiaeleni Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  107
  Одлични се, на почетокот душа искача, ама после се влегува во шема, добро осмислени, со добро водство, супер за вежбање во домашни услови.
   
 13. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  4.672
  Пол:
  Женски
  Прекрасни вежби! :clap: Не само што помагаат во намалување на килограмите, а пред се' обемот, одлични се и за правилно држење на телото. Со помош на нив се извишив неколку сантиметри и добив супер дефиниција на телото, без пренагласени мускули, кои воопшто не прилегаат на женското тело.
  Сепак, за да има забележливи резултати потребно е секојдневно вежбање минимум 3 месеци, а комплиментите нема да изостанат, со тоа и задоволството од вложениот труд. ;)