1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Citrax таблети за ослабнување

Дискусија во 'Диети' започната од tigrica, 27 мај 2010.

  1. tigrica

    tigrica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    4
    Па вака по доста читање на интернет за таблетките Citrax решив и јас да ги пробам. Нормално некој вели ослабнал некој вели дека немаат ефект... па сакам да го слушнам вашето мислење..дали сте ги пробале и што имате слушнато за нив.. Но ве молам не ми препорацувајте дека диетите се поубавии бидејки со диета не можам да ослабнам ...однапред многу ви благодарам го чекам вашето мислење позз до сите......
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Јас испив 2 кутии Citrax , мислам дека зборуваме за тие од Астро Визија или другата фирма, што се нудат по весници. Немој да си ги трошиш парите, значи воопшто не делуваат, ама ни најмалку. :(
    Ако веќе правиме муабет за таблети за слабеење, можеби на Божен се најдобри, ако ништо друго се на билна база, го регулираат метаболизмот и се далеку поефтини од другите. ;)
     
  3. tigrica

    tigrica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    4
    Па овие се на биоклинка колку сто имам разбрано биле изработени од див лимон 100% тоа го знам за истите ли таблетки правиме муабет а....
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.475
    Лани пролетта ги земав...жив зијан.
    Си фрлив 1800 со се достава,две кутии...џабе!Ѓубре во боја,а ми ја наруши киселоста во желудникот и почна да ме боли многу после јадење.А знам дека е од нив зошто после недела-две откако престанав да ги пијам престанаа и болките.Така да не си ги троши парите за џабе.
     
  5. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Tigricaa ako sakash da oslabnesh ja toplo ti gi peporacuvam apcinjata Xenocsal mn dobri komentari imam slusnato za niv a i ja gi imam pieno i imashe rezultat :D Malce se neprijatni posho koa idesh u wc se zolto ti e masnotii iskacaat i dodeka gi piesh mora da nosish dnevna vloshkaa :D ali epten se efekasni ako imash prekumerena tezinaa za 2 nedeli simnuvash 10 kila e ako e mala korekcijaa t.e. 5,6 kilcaa ne gi zimaj.....poz
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.475
    МисС за нив имам слушнато дека не смеат да ги употребуваат млади девојки зошто предизвикуваат промени на хормоните.Препорачливи се за жени над 30 и жени кои родиле.Ова од муабети што сум слушнала,ама па и зошто да се ризикува.
     
  7. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Lilit mozno e :D ama mislish deka site gi pocituvat pravilata hehe :D Drugarka mi 23 god ne ja bev videlaa 1 god posho ne beshe tuka posleden pat ja vidov 60 i nesho kila a visoka 1.60 hehe e posle 1 god imase 45 kg abe se stopi maksimalnoo :D aj i ja da gi probaam ispiv 2 kutii i nisho ne mi se desii ali mala korekcijaa se i sesto imam probano ne bivaaa! abee katastrofaa ali imam dosta slusnato deka lugje so golema tezina abe se topat epten :D
     
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    И јас имам слушнато за нив, една пријателка ми кажуваше дека ги пиела и дека ослабнала многу, ама јас потоа кога ја видов пак беше здебелена, изгледала пак почнала да јаде а да не ги пие, па и се вратила тежината :?:
     
  9. Slim-Shady

    Slim-Shady Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    21
    Може ли некоја од вас да ми каже колку пари се тие таблети Xenicsal и каде можам да ги најдам ??? :?:
     
    На Zenski Svet му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    U Kumanovo se 1350den i gi ima u sekoja aptekaa :) e sea za Sk ne znam :D ama sigurno gi ima i taa mora da im ceneta :D pozx
     
  11. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    jas imam 18 godini i sakam mn da oslabam znaci stv mn.... sega napolniv 18 i dali nekoj ke saka da mi kaze dali se stetni tie xenocsal za mene??? imam probano se ama oslabi zdebeli se ama sega epteeeeeen preterav.... :D sakam 15 kilca da simnam :D ako ne i 20 :P
     
  12. gabigabi

    gabigabi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Што и да било да купиш од препаративе за слабеење обавезно консултирај се со доктор, а мој совет (од искуство) е да внимаваш што и колку јадеш, повеќе зеленчук и овошје помалку благо, повеќе движење и никако после јадење да не легнуваш да спиеш. Можеби резултатот ќе дојде подоцна ама биди сигурна дека нема да ги вратиш килограмите. А, да... и многу , многу вода!
     
  13. Tweety-Girl

    Tweety-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    2
    Zdravo zenski, se mislam dali da gi kupam apcinjata za slabeenje Zarsena bidejki mi gi preporacaa kako najdobri, pa zatoa ako ima nekoj sto gi isprobal neka kaze.pozz
     
  14. claudi00

    claudi00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    137
    Пол:
    Женски
    СлимЛајн (SlimLine)

    а дали некој ги има пиено citrax kiklostop капсулите и ако има некој дали му помогнале ???
     
  15. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ја као шо ијам слушнато http://www.slimline-club.com/ поточно апчињата биле многу добри, само шо во Скопје се 2100 од прилика.. Ја ако треба ќе ги купам, али не се за деца под 18, а ја ијам 14, така да можам само да пробам од чајот. :( А нешо да ве прашам.. да не има уше некој шо знае за Xenocsal?
     
  16. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    citrax се катастрофа исто и турбошланк, ги имам пробано и тие и тие и ништо нема резултатииииииии
     
  17. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    jas sakam da gi probam kapsulite pa neznam dali ke imat efekt. tigrica ti gi kupi gi proba tie kapsuli sega imat novi od zelka neznam dali imaa tefekt .Ve molam za mislenje
     
  18. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    ^Ах, девојки!Зошто толку пари фрлате без потреба и уште и организмот си го уништувате!?
    Заборавете на магични таблети и стапчиња.Само вежбање и режим(не диета!) на исхрана е спасот.
    Ајде,good luck to everyone!
     
  19. ciganka

    ciganka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    12
    Xenical dobri se ali celo vreme treba da si vo Wc toa ne e dobro, ali nema sostsojki za slabeenje tuku samo ti gi ubrzuva metablozmot, imam gi pieno
     
  20. Zenski Svet

    Zenski Svet Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2016
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    1.199