1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Citrax таблети за ослабнување

Дискусија во 'Диети' започната од tigrica, 27 мај 2010.

 1. tigrica

  tigrica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  Па вака по доста читање на интернет за таблетките Citrax решив и јас да ги пробам. Нормално некој вели ослабнал некој вели дека немаат ефект... па сакам да го слушнам вашето мислење..дали сте ги пробале и што имате слушнато за нив.. Но ве молам не ми препорацувајте дека диетите се поубавии бидејки со диета не можам да ослабнам ...однапред многу ви благодарам го чекам вашето мислење позз до сите......
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Јас испив 2 кутии Citrax , мислам дека зборуваме за тие од Астро Визија или другата фирма, што се нудат по весници. Немој да си ги трошиш парите, значи воопшто не делуваат, ама ни најмалку. :(
  Ако веќе правиме муабет за таблети за слабеење, можеби на Божен се најдобри, ако ништо друго се на билна база, го регулираат метаболизмот и се далеку поефтини од другите. ;)
   
 3. tigrica

  tigrica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  Па овие се на биоклинка колку сто имам разбрано биле изработени од див лимон 100% тоа го знам за истите ли таблетки правиме муабет а....
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.788
  Допаѓања:
  151.486
  Лани пролетта ги земав...жив зијан.
  Си фрлив 1800 со се достава,две кутии...џабе!Ѓубре во боја,а ми ја наруши киселоста во желудникот и почна да ме боли многу после јадење.А знам дека е од нив зошто после недела-две откако престанав да ги пијам престанаа и болките.Така да не си ги троши парите за џабе.
   
 5. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Tigricaa ako sakash da oslabnesh ja toplo ti gi peporacuvam apcinjata Xenocsal mn dobri komentari imam slusnato za niv a i ja gi imam pieno i imashe rezultat :D Malce se neprijatni posho koa idesh u wc se zolto ti e masnotii iskacaat i dodeka gi piesh mora da nosish dnevna vloshkaa :D ali epten se efekasni ako imash prekumerena tezinaa za 2 nedeli simnuvash 10 kila e ako e mala korekcijaa t.e. 5,6 kilcaa ne gi zimaj.....poz
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.788
  Допаѓања:
  151.486
  МисС за нив имам слушнато дека не смеат да ги употребуваат млади девојки зошто предизвикуваат промени на хормоните.Препорачливи се за жени над 30 и жени кои родиле.Ова од муабети што сум слушнала,ама па и зошто да се ризикува.
   
 7. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Lilit mozno e :D ama mislish deka site gi pocituvat pravilata hehe :D Drugarka mi 23 god ne ja bev videlaa 1 god posho ne beshe tuka posleden pat ja vidov 60 i nesho kila a visoka 1.60 hehe e posle 1 god imase 45 kg abe se stopi maksimalnoo :D aj i ja da gi probaam ispiv 2 kutii i nisho ne mi se desii ali mala korekcijaa se i sesto imam probano ne bivaaa! abee katastrofaa ali imam dosta slusnato deka lugje so golema tezina abe se topat epten :D
   
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  И јас имам слушнато за нив, една пријателка ми кажуваше дека ги пиела и дека ослабнала многу, ама јас потоа кога ја видов пак беше здебелена, изгледала пак почнала да јаде а да не ги пие, па и се вратила тежината :?:
   
 9. Slim-Shady

  Slim-Shady Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  21
  Може ли некоја од вас да ми каже колку пари се тие таблети Xenicsal и каде можам да ги најдам ??? :?:
   
  На Zenski Svet му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  U Kumanovo se 1350den i gi ima u sekoja aptekaa :) e sea za Sk ne znam :D ama sigurno gi ima i taa mora da im ceneta :D pozx
   
 11. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  jas imam 18 godini i sakam mn da oslabam znaci stv mn.... sega napolniv 18 i dali nekoj ke saka da mi kaze dali se stetni tie xenocsal za mene??? imam probano se ama oslabi zdebeli se ama sega epteeeeeen preterav.... :D sakam 15 kilca da simnam :D ako ne i 20 :P
   
 12. gabigabi

  gabigabi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  Што и да било да купиш од препаративе за слабеење обавезно консултирај се со доктор, а мој совет (од искуство) е да внимаваш што и колку јадеш, повеќе зеленчук и овошје помалку благо, повеќе движење и никако после јадење да не легнуваш да спиеш. Можеби резултатот ќе дојде подоцна ама биди сигурна дека нема да ги вратиш килограмите. А, да... и многу , многу вода!
   
 13. Tweety-Girl

  Tweety-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  2
  Zdravo zenski, se mislam dali da gi kupam apcinjata za slabeenje Zarsena bidejki mi gi preporacaa kako najdobri, pa zatoa ako ima nekoj sto gi isprobal neka kaze.pozz
   
 14. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  СлимЛајн (SlimLine)

  а дали некој ги има пиено citrax kiklostop капсулите и ако има некој дали му помогнале ???
   
 15. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Ја као шо ијам слушнато http://www.slimline-club.com/ поточно апчињата биле многу добри, само шо во Скопје се 2100 од прилика.. Ја ако треба ќе ги купам, али не се за деца под 18, а ја ијам 14, така да можам само да пробам од чајот. :( А нешо да ве прашам.. да не има уше некој шо знае за Xenocsal?
   
 16. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  citrax се катастрофа исто и турбошланк, ги имам пробано и тие и тие и ништо нема резултатииииииии
   
 17. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.021
  jas sakam da gi probam kapsulite pa neznam dali ke imat efekt. tigrica ti gi kupi gi proba tie kapsuli sega imat novi od zelka neznam dali imaa tefekt .Ve molam za mislenje
   
 18. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  536
  ^Ах, девојки!Зошто толку пари фрлате без потреба и уште и организмот си го уништувате!?
  Заборавете на магични таблети и стапчиња.Само вежбање и режим(не диета!) на исхрана е спасот.
  Ајде,good luck to everyone!
   
 19. ciganka

  ciganka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  12
  Xenical dobri se ali celo vreme treba da si vo Wc toa ne e dobro, ali nema sostsojki za slabeenje tuku samo ti gi ubrzuva metablozmot, imam gi pieno
   
 20. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  1.199