1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Clean deeper од Nivea

Дискусија во 'Лице' започната од simon4ee, 25 август 2010.

 1. simon4ee

  simon4ee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Дали некој го има користено Сlean Deeper од Nivea и дали има некаков ефект?[​IMG]

  Модератор: При пишување на мислењата користете кирилица.
   
 2. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.222
  Допаѓања:
  5.639
  Пол:
  Женски
  Како прво..
  Името си требала да го напишеш на кирилица.
  Како второ, си требала ова прашање да го поставиш во темата Сакам да прашам..?
  Дека темава нема да поттикне било каква дискусија.
  Без љутиш,само ги почитувам правилата на форумот.
  Поздрав. :hai:
   
 3. lav4ence.e.e

  lav4ence.e.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  245
  Моментално јас користам ваков и сум многу задоволна. Најдобар ми е од сите пилинзи за лице :)
   
 4. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  465
  Jas go koristam ovoj piling veke dva meseci i uste imam od nego , koga ke go iscistam so nego mi e mnogu mazno liceto .
  Go koristam 1-2 pati nedelno.
   
 5. maja0

  maja0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  И јас го користам и особено ми се допаѓаат плавките гранули со млечна киселина. Навистина е ефикасен.
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Порано го користев навечер , одкако ќе ја извадам шминката .. ама ме мрзи и понекогаш заборавам . Инаку мазно и меко го прави лицето . За задоволна .. можам и други работи да ставам и да имам таков ефект .
   
 7. Persephonia

  Persephonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  Ништо посебно не е, Гарниер Пјур 3 во 1 е многу подобар, иако ми рекоа штетно е секојдневно лицето да се чисти со гел со гранули во него.
   
 8. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Да да така е!Гарниер и јас го користам и ептен сум задоволна!Го има и кај нас?!Јас го земав од Шведска летово и тука го барав псоле тоа ама го немаше...Од кај го набави ако можеш да ми кажеш да знам да си го земам кога ке ми се потроши ова,ма да мн споро се троши,со месеци траер што е исто така многу добро :)
  Иначе да се надоврзам на темата баш за Clean deerer od Nivea,се мислев меѓу тоа и меѓу Гарниер и продавачката ми го препорача Гарниер како поубаво бидејќи имало по ситни гранулчиња и демек експертите викале дека е подобро и служи за 1.чистење 2.црнки 3.и служи како маска!
  П.С.Кај мене во упатството пишува дека пилинг треба да се прави 3 пати неделно и така си правам и јас и супер ми е :)
   
 9. Persephonia

  Persephonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0

  Мене првиот пат ми го донесоа од Германија, а потоа земав од Тинекс, ми се чини околу 250-300 денари беше, но квалитетот многу се разликуваше, па оттогаш нарачувам да ми носи кој оди во странство. Мој совет ти е ако можеш од страна да набавиш, ова тука не е тоа тоа.
   
 10. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Еј фала мн што ми кажа.Имам роднини во Шведска и барем они можат да ми донесат :) Иначе јас од таму го земав 10 евра...
   
 11. Persephonia

  Persephonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  Така е секаде, и за пудрите туку макс факторот е 720, а јас нарачувам и давам по 19 евра. Верувај дека многу повеќе ти се исплати да дадеш повеќе пари за козметика од странство, отколку со овдешната или да го нема тој ефект или да ти се уништи лицето.
   
 12. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Жалосно е стварно :worried: Ипак некогаш ќе си речеш марка е марка ама...
   
 13. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  И мене исто ми кажа кожен доктор, а моментално го користам пилингов од Нивеа 1/2 неделно и супер е има ефекти ;)
   
 14. simon4ee

  simon4ee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  jas sega ko koristam nivea i mi rekoja da ko koristam sekoja den :)
   
 15. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Купив цела колекција од Нивеа..се за младешка кожа и ништо ама ништо посебно не ми направи..
  Сега глеам користам повеке производи од Клин енд Клиар и стварно се супер...не сум прееезадоволна али стварно е боље од што беше и од нивеа..
  поз
   
 16. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Јас го користам Clean deeper од Nivea и сум многу задоволна затоа што имам мрсно лице и кога си ставам од него лицето ми е нормално не ми е мрсно и многу мазно.
   
 17. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  А да прашам, може да се користи секој ден или? :?:
   
 18. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Јас го купив кремот кој се става на лицето навечер, наводно ги сушело бубулиците. Најпрвин добив мал примерок во едно списание и потоа одлучив да го купам кремот. И после една година стои така, освен ако случајно, не ми текне да ставам. Немам навика да ставам од тој крем навечер а некои посебни резултати не сум видела. Но порано кога го користев кремот мачкав на целото лице, и сабајле кожата ми беше навистина мрсна |( Но пред некое време (не е некое откритие!) ми текна да ставам само на оние места каде имам и каде ми се појавуваат бубулички, и така навистина делуваше (барем малку), сега тие не изчезнаа магично ама сабајле црвенилото малце беше намалено и беа помалку видливи. Не знам. Во секој случај не е нешто посебно. Може на вас би ви помогнало против бубулици, ама мене баш и нешто не ми помогна. И сега така стои во фиока да ми текне некогаш повторно да му дадам шанса :D

  А заборавив да кажам и за гелот/пилингот на истата колекција впрочем ги купив во исто време, ама бидејќи го потрошив, целосно заборавив дека го имав... Хаха т.е. заборавив да пишам тука за него.
  Во однос на гелот, е ок, ја чисти кожата од нечистотиите на лицето, прави благ, дури преблаг пилинг на кожата. Ама повторно подобрување во однос на бубуличките немаше. Некако цела оваа колекција мене воопшто не ми помага.
   
 19. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  615
  Пол:
  Женски
  нивеа клин дипер купив еднаш и никад више. бидејки ни малку не ми ги извади моите проблематични црнки, да се согласувам дека за пилинг е одличен ама па зашто лажат чисти црнки, чисти ова, она а уствари 350ден си ги фрлив за џабе..
   
 20. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Јас ја добив за роденден целата колекција и онака не е wow ама не е па ни толку лоша, мислам ништо посебно. Повеќе е за тинејџерки.