1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Clinique Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од wolf4e, 21 март 2012.

 1. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Hемам до сега ништо користено од Kлиник,па затоа ме интересира какви се кремите,шминките?
  Mене ми требаше крем за флеки и лузни и си реков ај ке видам колку пари се?
  Kремов беше 92$,а колку беше мал и јас ваква останав :x
  Bредат ли за парите?Aј споделете искуство и кои производи сте ги користеле :wasntme:
   
 2. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  И мене исто ме интересира дали некој ги користел производите на Clinique и дали и колку сте задоволни?
  Гледам дека имаат нов производ, NEW Even Better Concealer, а баш таков производ сакам да купам, потребен ми е - така да ова ми дојде како порачано.
  Бев спремна да го купам кремот за очи на Орифлејм, но мислам дека коректорот на Clinique би бил многу поефикасен од него.

  Добри се производите на Clinique или .. ?
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.471
  Допаѓања:
  100.699
  Пол:
  Женски
  Јас до сега сум ја користела маскарата на Клиник и имав тробојни кафеави сенки. Прекрасни се производите , но цените им се соленки..
   
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Имав еден тестер за пудра и поубаво нешто немам ставено на лице. Ама соленка е цената, над 2000 денари е, одамна велам дека кога ќе бидам при пари ќе ја купам ама кога имам пари тешко ми се даваат :lol:
   
 5. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Фала ви за одговорите. :hai:
  Претпоставував дека им се солени цените, а и не знам дали во мојов град ќе ги најдам.
  Како и да е, подобро нешто квалитетно и ефикасно да земам, без разлика дали е скапо, отколку крем од 300 денари кој нема да има никаков ефект.

  Коректоров кој сакам да го земам во Америка е 19.50 долари. Така да, ако кај нас ги покачуваат цените дупло, тогаш по некоја логика би требало да е 1910 денари. :worried:

  Ќе почекам да видам дали ќе ја кажат цената во Cosmo Tinex, бидејќи видов на фејсбук прашувале за цена повеќе жени - ако ми одговара ќе го земам наредната недела кога ќе одам во Скопје, ако не, ќе си почекам додека отидам во Америка, па оттаму ќе го земам по поисплатлива цена.

  [​IMG]
   
 6. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.817
  Јас имам користено крем за лице (дневен), течна пудра, тоник за лице, сапун, кармини и сл. и навистина сум презадоволна, ама за жал, кај нас навистина се прескапи (иако не се евтини ни во странство). Овие ги имам користено

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  И еден од омилените парфеми

  [​IMG]

  За квалитет нема промашување, цените се друга работа :)
   
  На malechkata му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RedWine

  RedWine Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  61
  Квалитетни се,но ете јас еднаш користев течна пудра и беше сува за мојата кожа,односно ми ја сушеше кожата уште повеќе! А останатите производи како тоник за лице, одстранувач на шминка, гел за подочници, сјај за усни, од се сум задоволна. Изгледа само течната пудра не сум ја погодила :)
   
 8. FashiongirlD

  FashiongirlD Активен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  [​IMG]

  Го имам овој scrub creme многу е добар по првото миење се чувствува разлика како 100 тони губре да ти пага од лицето хехе само се многу скапи јас оваа го купив од белгија овде незнам дали го има и беше 20 евра...
   
 9. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  [​IMG]

  Соленки им се цените малку, ама мечка страв, мене не страв, отидов и купив.
  Пробав се. Од Нивеа до органска козметика која беше уште поскапа од Клиник и ништо не ми делуваше. За среќа лосионот се погоди.
  Ја имам користено anti blemish soluiton кремата. Таа чини 20 евра и не ми помогна. Ни малку не промени нешто на добро.
  Лосионото (2ката) исто е тука некаде со цената. Мене 2 месеци ме трае. :)
   
 10. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  879
  Мнг е добро ова за чистење на лице сетов, второво ги вади сите мртви клетки од кожата. Перфекција се!
  Туку дојдов јас тука нешто др да споделам...
  [​IMG]
  Нема ништо поефикасно од овој коректор за подочнаци ! Значи врв е ....
  Ги избелува црните кругови, со разладувачко дејство е и е како третман против нив не само за моментално прикиривање.
  10 + :inlove:
   
 11. fashion.owl

  fashion.owl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  21
  Кремите не вредат за парите, од искуство.
  Од Clinique ги обожавам овие:
   

  Прикачени фајлови:

  • clinique-wide.png
   clinique-wide.png
   Големина на фајлот:
   406,3 KB
   Прегледи:
   510
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.471
  Допаѓања:
  100.699
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  се сеќавам феминка имаше ставено слика од ефект од маскарава , дали мимс89 беше, не се сеќавам баш :?: па сакам да прашам за издолжување или волумен е маскарава? и која цена е во космо? при крај ми е маскарава од Бенефит , па сакам да пробам некоја од Клиник
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.872
  Допаѓања:
  9.919
  ^ Оваа е за издолжување, додека Clinique High Impact ти е и за волумен и за должина. Моментално е на некоја акција во Космо, ама не самостојно туку во комплет.
  [​IMG]
  Ефектот би бил овој
  [​IMG]
   
  На mims-89 и koritsaki им се допаѓа ова.
 14. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.070
  Koristaki High Lenghts ти е повеќе за издолжување, не дека не дава и волумен ама сепак јас би рекла дека повеќе издолжува одколку што дава густина, што мене повеќе ми одговара :) јас ја земав околу 1600. Сега планирам да ја пробам оваа што ја постираше членката над мене, обожавам маскари со такви влакненца.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.480
  Имам користено пудра и парфем. Подобра пудра во живот неам сретнато,ама многу пари се тоа за козметика
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.471
  Допаѓања:
  100.699
  Пол:
  Женски
  Оваа маскара е 30 евра кај нас , баш сега гледам на нивната страна , а таа со тенката четкичка е 23. Инаку сега на сите производи има 35% попуст па потоа ќе/наминам да видам :D
   
 17. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.480
  Мислиш во Cosmo има попуст од 35%?
   
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.471
  Допаѓања:
  100.699
  Пол:
  Женски

  Не , зборувам за продавницата сефора , не живеам во мк :)
  инаку еве оваа/маскара ја земав [​IMG] , ја имаше и таа fighter што ја постирала погоре но ми рекоа дека есамо за волумен,додека оваа/што ја земав е и за издолжување и волумен. Таа чинеше 19 евра а јас оваа што ја земав 15
  Ќе ја испробам деновиве па ќе пишам :)
   
 19. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.480
  јас пудрата за лице од аеродромски free shop низ Европа, ја купував за 25 до 30 евра, а парфемите беа 70 до 100 евра, зависи колку милилитри и слично
  Пред малце бев до Еликсир во ГТЦ и ја гледам пудрата 2300 денари, ама на попуст 2100... :envy:
  Е што е многу многу е....и кој знае од која година им се.
   
 20. imorena

  imorena Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.118
  Пол:
  Женски
  Сакам да го порачам овој сет на Clinique

  Досега не сум пробала ништо од нивните артикли, па доколку некој има искуство со некој производ од овој сет, нека сподели...
  Travel Set:
  1x Liquid Facial Soap Mild (Dry Combination) 30ml/1oz
  1x Clarifying Lotion #2 (Dry Combination) 60ml/2oz
  1x Dramatically Different Moisturizing Lotion + (Very Dry to Dry Combination) 30ml/1oz
  1x Moisture Surge Extended Thirst Relief 15ml/0.5oz
  1x Turnaround Concentrate Extra 7ml/0.24oz
  1x Almost Lipstick #Flirty Honey
  1x Bag
  Цената е 30 евра, без провизија...
   

  Прикачени фајлови:

  • 16077380414.jpg
   16077380414.jpg
   Големина на фајлот:
   20,4 KB
   Прегледи:
   225