1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Clogs - кломпи

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Arris, 23 август 2011.

 1. Arris

  Arris Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  22
  Што мислите за овој тренд? Кломпи ? ( Clogs ) Повторно се враќаат во мода, овој пат малку по изменети.
  Дали би ги носеле? Со што би ги комбинирале ? Кои се вашите омилени модели ? :D
  Многу познати личности во Hollywood како Сара Џесика Паркер го промовираат овој тренд, па дали би имале смелост да ги носите тука во Македонија??
  Да споделиме мислења :D
  Мене лично ми се допаѓаат и би ги носела и комбинирала со „машки“ фармерки, едноставна маица и голема ташна. :D
  [​IMG]

  Па девојки, што мислите?? :D
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Вчера пишав, ќе пишам и денес. Незнам на кој му текнува да воскреснува вакви замрени моди. Кломпи |(
  И сега одма народов што живее за мода и слепо ја следи ќе се униформира и со нив. Нема врска зашто се грозни.
   
  На MarchelineAmaru, Trendafilka и Avril.09 им се допаѓа ова.
 3. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.465
  Кога роговите во мода ? ! :wasntme: ^_^

  Носев некогаш и никогаш повеќе ... |(
   
 4. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Bака на женцкиве не изгледаат лошо,но јас лично не би ги носела :lol:
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Грди, грди... Погрди неможат да бидат. |(
  Не би ги носела, па нека се и најмодерни на свет.
   
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.989
  Допаѓања:
  4.849
  Пол:
  Женски
  Кломпите се најНесекси чевли некогаш измислени
  Не би ги носела. Никако
   
 7. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  обожавам да носам кломпи
   
  На Arris му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.936
  Бљак. Ми се свиѓаат иновации и се, но ова е претерано. Гледам сега се носат оние кломине со дебела штикла. Ама грозни ми се.

  Како некоја стара баба со сива коса која се враќа од пазар со потечени нозе. |(
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Имам и јас кломпи.....јеее, модерна сум |(

  Моите се бели и си ги носам низ дворче, понекогаш и до маалската продавничка. Дека се удобни се.
  Прв пат си купив кломпи на денот на свадбата. Знаев дека ем бремена ем уморна нема да издржам цела вечер да денсам па така оп фино- лепо на сред свадба си облеков кломпи.

  Инаку редовно секое лето си купувам кломпи, ама оние Битпазарските за 500/600 ден., удобни ми се...малку ме потат ама добри се за по дома.

  А низ град да се шетам по кломпи и со џемпер (како С.Џ.Паркер на сликичкава) нема шанси....Изгледа дизајнериве стварно веќе немаат никакви идеи и се тапа џонсон во поглед на креативност па само нешто воскреснуваат. :x
   
  На Tinna2 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Леле нема шанси некогаш да носам вакви чуда! :^)
  Нозете да ми изгледаат ко копита од коњ,не фала! |(
  Т.е не верувам дека некој би ги носел во нашава ни мила државичка. :^)
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.632
  Допаѓања:
  80.765
  Пол:
  Женски
  Majка ми ги обожава, а јас се трудам да најдам нешто убаво во/на нив.
  Не би ги пикнала нозеве во нив, ма и позлатени да се, и која сака таму Паркер, Лонгорија нека си се луфтира во нив, ама ја не би - мене ми се страшни, хорор. :|
   
 12. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  имам едни бели само за по двор инаку неби ги носела некаде :shake:
   
 13. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум ги сакала и нема да ги засакам! |(
   
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Баба со кломпи си мие двор, ту бе ама модерна бабичка имам |(
  Би ги носела ама само во двор. Иначе :shake:
   
 15. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  [​IMG]
  Ја си имам вакви! За поливање двор се прва лига! :rock: :wasntme:
   
 16. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Мене искрено ми се интересни и би ги носела,иначе мојата професија ќе биде таква што ќе мора да носма кломпи :lol:
   
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Мајка ми е значи супер модерна, си купи на одмор кломпи со дебела штикла, ми вика си ги земав на попуст од New Yorker, викам шетај ма, вакви работи не се продаваат таму...

  :D
  Видиш, се продавале.

  Делам став со Офи, започна со шалвари, па оксфордки, пердуви во косата, сега кломпи... не фала, демоде ми се, смешни и одвратни.
  Не следам слепо мода, макар биле позлатени, не би го носела и без пари да ми ги даваат. |(

  Кломпи? Само оние анатомските што ги носат медицинските сестри за на работа, за да не се вратат со нозе подуени и 2 пара поголеми од бројчето што го носат.

  Инаку нејзините се многу слични на овие
  [​IMG]
  само бојата им е светло кафеава.
  Бреее, многу е модерна мајка ми, ме шие.
  :D
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Кога ќе се спомне кломпа прво на памет ми паѓа медицинска сестра со бела кломпа.
  И тоа е сакс!
  Очекувам некој убав сончев ден нова мода кога ќе се носат холандскине кломпи низ град и сите ќе тропкаат до пукање на ушно тапанче со дрвена кломпица. |(
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.197
  Допаѓања:
  89.440
  Пол:
  Женски
  Колку сакале биле модерни нема шанси да ги облечам. Ги гледав во Котон пред некој ден само не видов што пари се.
  Пред 2,3 години братучед ми и купил на мајка ми од оние белине, па си стојат во купатило.
  Мислам дека сите ги носевме кога имавме 2,3 години ама сега не. Па и ги носевме летно време ако добро ме држи помнењето, а не со џемпер или пак може со хулахопка и со капут да почнат.
  Овој моден тренд ќе го избегнам.
   
 20. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Заедно со оксфордките, кломпа ми е изузетно сељачка обувка. Што е следно? Вселенска ципела ала Бонам Картер?

  [​IMG]