Clogs - кломпи

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Arris, 23 август 2011.

 1. Cookiemonster

  Cookiemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  70
  Па мене искрено не ми се допаѓаат некако многу гломазни ми се!
   
 2. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Сигурно личностите кои обожаваат вакви кломпи ќе ми љубоморат. :D Ги имам илјадници од бабите и дедовците. :D Ама не се осмелувам да ги носам, само до продавница преку улица, дури и тогаш ми е срам. :D Гломазни ми се и не ми се воопшто женствени. Како стари сто години да се, така ми изгледаат.
   
 3. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.086
  Допаѓања:
  2.486
  Пол:
  Женски
  Неееее... никако не ми се убави.... ;) не би ги носела па колку сакаат нека бидат во мода... за мене дефинитивно не се :) :)
   
 4. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Кога бев малечка се сеќавам имав црвени кломпи со штрумфета и многу ги сакав. Сега не би носела во никој случај
   
 5. Arris

  Arris Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  22
  Девојки, кога ја отварав темата за кломпи не мислев на тие што ги имаат нашите баби и дедовци и нашите мајки на времето :D тие No WAY! :D
  Мислев на оние помодерните на штикла, како што ги постирав на сликата и какви што мајка и на Трендафилка си купила :D ( и да напоменам Трендафилке имаш многу модерна мајка :D )
  [​IMG]
  нешто во овој стил :D
   
  На sonce777 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  Грдички се. Не би ги носела.
   
 7. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Имам многу одамна купено рамни дрвени со платно одозгоре уште ги чувам одамна не сум ги носела.Ако ви текнува на Струмичката фирма ''Дексим''од таму ги имав купено.Штосни беа ама сега мислам дека се веке демоде.Ке ги потражам по плакарите баш фино ме потцетивте.
   
 8. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Погрдо нешто здравје!Ужасни се :( и овие во болница вработените кога ке ги видам со бели кломпи уште повеке ми се слошува...сите видови на кломпи ми се грозни дали оние од пред 20 години или овие од "најнова мода" :puke:
   
 9. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  несакам клопми...абе тие беа во мода пред 10 години,сеа пак се вратиле у мода |( оффф...
   
 10. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Ај донт лајк дм :|
   
 11. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Нешто погрдо од кломпи немам видено досега. Не би ги носела бидејќи пред се мислам дека не ми стојат, како второ реков дека се грди и гломазни.
   
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.738
  Допаѓања:
  10.020
  Пол:
  Женски
  Еве модерни варијанти на кломпи.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]

  Што е до мене, ако сакаат златни нека бидат, со кристали или бисери, никогаш нема да ги ставам на нозе. Толку грубо и неженствено ми делуваат, тоа е чудо. А, и делуваат незгодни за носење, гломазни се.
  Дефинитивно еден од погрдите трендови, заедно со летните чизми.
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  Прегрди се. Прегрди... мајка ми, што работи во здравство, веќе не ги носи за на работа, а камо ли јас да ги носам за во јавност некаде.
  Општо, мразам обувки кои во петицата се отворени, а кај прстите затворени.
   
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  За низ двор ,кога не ми се при рака патичињата.
  Ни на пракса не ги носам ,значи на место кај што се експлоатирани до максимум ,па не низ град :puke:
   
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.298
  носам и ги обожавам
  баш пред 2 месеци си купив едни црни ...
   
 16. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  878
  НИКОГАШ НЕ БИ ОБЛЕКЛА , не ми се допаѓаат воопшто па колку сака нека се модерни!
   
 17. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  2.324
  Доколку се удобни би си купила, не ми се толку грди :)
   
 18. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.231
  Допаѓања:
  2.297
  Пол:
  Женски
  Вакви освен на гости кај баба ми кога сум била за да се прошетам до негде, никогаш не сум носела.
  Кломпиве според мене повеќе прилегаат на постари жени.
  И да, ни овие помодерниве варијанти не ми се допааѓаат.
  Покрај сето тоа и изгледаат многу неудобни за носење.
   
 19. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  713
  Допаѓања:
  1.761
  Па штознам, не стојат многу лошо :) Сепак, јас не би носела. Подобро нешто поубаво и поудобно.
   
 20. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  Мене ми се свиѓаат тие црните , за позирање на некој чопер. 8) И вожња, цела облечена во кожно и со кломпиве. 8)

  Баш со вакви
  [​IMG] :rock: