Clogs - кломпи

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Arris, 23 август 2011.

 1. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Никогаш. Носев едно време оние што беа на платформа и бели, кога бев во средно беа исто така во тренд, но сега нема шанси.
   
 2. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Дефинитивно не ми се допаѓаат.Воопшто.Ама ич.-.-
   
 3. kika13

  kika13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  104
  Јок.....нема шанси......погрди неможеле да бидат :^)
   
 4. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  кломпиве за мене се застарена мода без разлика што носат медицинскине сестри
  јас не би се осмелила да облечам и да ги носам
   
 5. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  Кога бев мала еднаш носев кломпи ама само еднаш и никогаш повеќе.
   
 6. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би облекла вакво нешто , не ми се допаѓаат воопшто :?:
   
 7. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  754
  Нее исто и на мене , неможам да се замислам во нив.
   
 8. risto...cado

  risto...cado Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  3
  никогаш не би ги облекла немат шанси
   
 9. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
 10. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.152
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би облекла :puke:
   
 12. SEKERLEMA

  SEKERLEMA Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  408
  Нема шанси, со вакви ни на тераса :D
   
 13. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Ни во кошмар...не би ги носела...
   
 14. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895
  [​IMG]

  имам вакви кломпи ама само за украс :) инаку кломпи ортопедски би носела по дома и по комшии ;)