Coffeeshop Company

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Angel-Adriana, 23 февруари 2013.

 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  [​IMG]

  Мене ми се допаѓа, а на вас? :)
   
  На AwesomeGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marija1989

  Marija1989 Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Сум била и е ОК! :)
  Едит:И кафињата им се убави.
   
 3. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617
  Сум приметел само странското се фали,абе девојки што му фали на нашето кафе или јадење.
   
 4. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.490
  Кафенце као кафенце, разредено некад со многу водичка - а некогаш знае да биде и те како вусно и убаво, да ти е мерак да го пиеш. Шлагови по потреба со многу шеќер и фенси чашички, тоа е тоа. Натинг спешл, фајрворкс ар нот инклудед.
   
  На Petunia-Queen, Sexybaby86 и Maroon5 им се допаѓа ова.
 5. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  Ке се отвара ова чудо на улица Македонија тука негде на почеток од плоштадот ;)
   
 6. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  КофиШоп Компани не беше она Експириенс кафе што е на плоштад? Сигурна сум дека е тоа, имам пиено неколку пати. Кафенцето е топ и имаат многу убави топли и ладни напитоци со различни вкусови. Имам пиено и во странство од КофиШоп Компани и можам да кажам дека квалитетот е ист, само што таму имаат поглем избор. Тука дали на мениот имаше 10тина пијалоци. Нешто налик Старбакс е, само што не е толку скапо туку се нормални цените. Фејворит ми е еден топол напиток од кокос :inlove:
   
 7. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  Coffee shop не е она во Соравија на спрат? Ако е тоа многу ги сакам кафенцата, нешто како Старбакс е. А на друго место низ Скопјево кај има нешто слично?
   
 8. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  42.857
  Па јас убаво пишав каде е Кофишопов во Скопје, ама ме избришале :^) има во Соравија и на плоштад (не знам дали моментално е отворено или само лете го држат). Кафе како кафе, со млека и чуда не обожавам, јас си идев за чизкејкот таму :angel:
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Кравче и тортата со морков пробај ја :P И сега ми текна да дека и во Соравија има :)
   
  На Waka-waka и kravce им се допаѓа ова.
 10. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  782
  Пол:
  Женски
  Кај се наоѓа ова и дали е сеуште отворено?