1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Common Law (Заеднички закон) 2012

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Foreveryoungiwannabe, 25 август 2013.

  1. Foreveryoungiwannabe

    Foreveryoungiwannabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    685
    [​IMG]
    Common law е прилично нова серија,излезена во 2012.Досега колку што разбрав,има излезено само една сезона (која цела ја изгледав во рок од два-три дена :D ),а втората се снима.Ја даваат на AXN,а ја има и да се симне на интернет.
    Значи,двајца детективи,партнери,ќе започнат со посетување на терапија за парови(не по нивна волја) се со цел да се подобри нивниот однос.Тие се приморани на тоа,и со тек на време забележуваат напредок.
    Цело време,всушност решаваат убиства,ама многу поинтересно е од тоа.
    Значи,интересна серија е,можеби не ја објаснив баш најдобро,но мене ептен ми се засвиѓа и едвај ја чекам втората сезона.
    Некој друг ја гледал?Коментари?Критики?Информации за втората сезона,кога излегува? :)
     
  2. s.T.e.F.i

    s.T.e.F.i Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    2.842
    Пол:
    Женски
    Многу добра серија јас ја гледав претходното лето ама за жал нема да има втора сезона ја откажаа серијата. :(
     
  3. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.649
    Пол:
    Женски
    Само да те корегирам во врска со преводот на насловот.Common law-Обичајно право или Непишано право,а не заеднички закон. :)
     
    На Foreveryoungiwannabe му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Foreveryoungiwannabe

    Foreveryoungiwannabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    685
    На AXN кога гледав,беше преведено Заеднички закон (не дека преводите на ејексен,фокс и фокс лајф им се нешто добри) и си ја завикав Заеднички закон :) Не знаев дека не е точен,благодарам во секој случај :)