1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Common Law (Заеднички закон) 2012

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Foreveryoungiwannabe, 25 август 2013.

 1. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  [​IMG]
  Common law е прилично нова серија,излезена во 2012.Досега колку што разбрав,има излезено само една сезона (која цела ја изгледав во рок од два-три дена :D ),а втората се снима.Ја даваат на AXN,а ја има и да се симне на интернет.
  Значи,двајца детективи,партнери,ќе започнат со посетување на терапија за парови(не по нивна волја) се со цел да се подобри нивниот однос.Тие се приморани на тоа,и со тек на време забележуваат напредок.
  Цело време,всушност решаваат убиства,ама многу поинтересно е од тоа.
  Значи,интересна серија е,можеби не ја објаснив баш најдобро,но мене ептен ми се засвиѓа и едвај ја чекам втората сезона.
  Некој друг ја гледал?Коментари?Критики?Информации за втората сезона,кога излегува? :)
   
 2. s.T.e.F.i

  s.T.e.F.i Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  2.688
  Пол:
  Женски
  Многу добра серија јас ја гледав претходното лето ама за жал нема да има втора сезона ја откажаа серијата. :(
   
 3. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.203
  Допаѓања:
  41.217
  Пол:
  Женски
  Само да те корегирам во врска со преводот на насловот.Common law-Обичајно право или Непишано право,а не заеднички закон. :)
   
  На Foreveryoungiwannabe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  На AXN кога гледав,беше преведено Заеднички закон (не дека преводите на ејексен,фокс и фокс лајф им се нешто добри) и си ја завикав Заеднички закон :) Не знаев дека не е точен,благодарам во секој случај :)