1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Conquering Lion

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Viktorijaaa5, 22 ноември 2013.

 1. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.421
  Допаѓања:
  84.435
  Пол:
  Женски
  Conquering Lion е дуб / реге / кросовер бенд од Тетово (Македонија) кој е формиран во април 2007 година.

  Во октомври 2009 година бендот го издава својот прв албум (ЛП) едноставно насловен како "јас" за PMG Recordings (MK) содржи 10 песни, вклучувајќи ги и соработка со Јамајка уметник Џа Јасност на песната " Jah Love" .

  Во текот на изминатите 5 години бендот има турнеи опширно низ Балканот (Македонија, Србија, Бугарија , Грција, Хрватска , Босна , Албанија, Косово , Романија, Словенија ...) и Германија.

  Бендот го издава својот втор албум наречен " Know Your Wisdom" на 26 Август 2011 проследен со 30 ден балканска турнеја од 01-30 септември . Освојување на лав има настапувано на некои значајни концерти заедно со (GER) , Рас Zacharri (ЈА ), Доналд Minott (ЈА ), Hornsman Coyote (РС) ...

  Во декември 2012 година ,Conquering Lion објави официјалното видео за песната " Fire ", кој излезе како сингл од вториот албум . Во моментов работат на третиот албум со полна пареа Conquering Lion се движи по кон нови хоризонти.


  членови
  Гитара, вокал, тромбон : Стефан Илиевски - Rootsman I
  Гитара, придружен вокал : Бојан Рафајловски - Среќна
  Бас гитара: Дејан Dojevski - Хоп
  Перкусии : Џон Stepanovikj - Konduri
  Звук мајстор: Игор Rendakov - Спанаќ
  Тапани : Александар Георгијадис - Kela
  Тастатури: Кирил Крстевски

  минатото на членови
  Гитара : Ненад Симоска - Djambazova (април 2007 - август 2007)
  Гитара : Дејан Томовски (август 2007 - март 2013)
  Труба : Јорданчо Стојковски (јули 2007 - јануари 2008)
  Труба : Александар Илиевски - Shajo (јануари 2008 - јануари 2013)
  Тапани : Југослав Stojcheski (април 2007 - декември 2011)
  Тапани : Дамјан Дамевски - Yama (декември 2011 - септември 2012)
  Тастатури: Рус Sinanoski - Брус ( април 2013 - јуни 2013)

  [​IMG]
  [​IMG]

  http://www.youtube.com/watch?v=Q4nFLfL0__k
   
  На Beauchamp и Lilit им се допаѓа ова.
 2. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
 3. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.421
  Допаѓања:
  84.435
  Пол:
  Женски
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.421
  Допаѓања:
  84.435
  Пол:
  Женски
 5. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
 6. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.421
  Допаѓања:
  84.435
  Пол:
  Женски