1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Continuum (2012)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од figgiMK, 22 август 2012.

 1. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Continuum[​IMG]
  [​IMG]
  10еп од 1ва сезона се гледаат со еден Здив ... Вклучено како тематика враќање во минатотото ...
  интересна комбинација на актери и искрено ја препорачувам ... се надевам дека ке се почне поскоро и со 2рата сезона
  [​IMG]
  Continuum is a Canadian science fiction series that centers on the conflict between a police officer and a group of rebels from the year 2077 who time-travel to Vancouver, BC in the year 2012. It premiered on Showcase on May 27, 2012.[1] The first season will consist of 10 episodes.[1] It is unknown if Continuum has or will be picked up for a second season.
  за мннн повеќе Инфо
  http://en.wikipedia.org/wiki/Continuum_(TV_series)

  доколку е дупла тема, а јас не успеав да ја најдам ќе ве замолам да ја заклучите.
  Би сакала да видам и да се развие малку дискусија и да се дознае кој има какво мислење за овој серијал !!!
   
 2. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Continuum 2012

  почна 2ра сезона и е пак со убаваа опција и прикасна... со нетрпение ја чекам 2рата еп...
   
 3. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.525
  Допаѓања:
  59.210
  Континум трета сезона (Continuum Season 3)

  Првата епизода од третата сезона се емитуваше на 16 март. Едвај дочекав!!!

  Еве торенти од кај ќе може да си ги симнете првите четири епизоди:
  http://kickass.to/continuum-s03e01-hdtv ... 87164.html
  http://kickass.to/continuum-s03e02-hdtv ... 13678.html
  http://kickass.to/continuum-s03e03-hdtv ... 41466.html
  http://kickass.to/continuum-s03e04-hdtv ... 67793.html
   
 4. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.525
  Допаѓања:
  59.210