1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Coordea

Дискусија во 'Барање работа' започната од sviti, 25 јануари 2024.

  1. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.938
    Допаѓања:
    86.124
    Пол:
    Женски
    Супер фирма се кордеа.
    Го познавам сопственикот во Мк,вредни и успешни.
    Имаат луѓе кои со години работат таму и се задоволни.
    Конкуренција голема за влез,обично искуството е пресудно за да влезеш.
    Многу кои беа вработени во банки се префрлија кај нив.(стопанска,уни,прокредит)
     
    На GirlLove и KittyAgnes им се допаѓа ова.
  2. CareTee

    CareTee Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2020
    Пораки:
    1.230
    Допаѓања:
    3.575
    Пол:
    Женски
    Немам искуство ама неколку познаници веќе повеќе од 4 5 години според линкдин немаат променето позиција и тоа од пониските. Мене тоа не ми остава добар впечаток, можеби грешам ама таква слика добивам.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  3. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    1.301
    Пол:
    Женски
    Можда им е убаво и за тие год. им покачиле плата па затоа раб уште таму
     
  4. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Дечки нешто погледнав на кратко нанивниот сајт имат офис во Скопје и Тетово ,не разбрав добро ама фирмата е дел од ,,евент,, индустријата...Сега не разбрав добро дали овие евенти се тсму во Шведска ,а од тука е сапортот или како ? Видов една отворена позиција имаат на сајтот ,многу критериуми бараат да се исполнат ,јо нејсе....еве го линкот од огласот https://coordea.com/junior-conference-producer/
    Дали некој аплицирал за ова позиција и како поминал на интервју? Саксм да пуштам една апликација зашто ова е блиску до мојата струка па и искуство...само не сум работела ова во странство ,ремотли што би се рекло сленговски. Нека пише некој поискусен насока ,дал да арчам клик и време за интервју. П. С имам работа моментално ,ама сакам подобра.
    Ако е до толку јако и со плата и со останати содржини што да не нели...благодарам.
     
  5. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Испрочитав погоре куп негстивни фидбеци. ме обесхрабрија..околу процесот на аплицирање...а ме занима баш колку плата ќе понудат во ова галопирачка инфлација...Евент индустријата на запад е многу платена,а и огласот им е захтевен не наивен ,бараат многу работи да правиш и многу вештини и да преговараш и закажуваш и не знам пто ...ова позиција ако е под 1000 евра месечно ич не треба да се арчи муабет...
     
  6. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Ај прашај го другарчето твое што конкретно се бара да се работи на оваа позиција оти јас сакам да сќаплицирам баш за таа и колку платае евентуално да не си срчсм време за џабе...ако сака нека кажи и зошто напуштил ,па сподели овде. Благодарам.
     
  7. sviti

    sviti Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2024
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Bi ti rekla ne se obeshrabruvaj toa sto jas ili nekoja druga clenka nemala ubavo iskustvo ne znaci deka i ti. Razlicni vestini imame.Probaj kontraktiraj gi nikogas ne mozes da znaes kaj kje ti se otvorat vratite za podobra idnina
     
    На bookslover му/ѝ се допаѓа ова.
  8. CareTee

    CareTee Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2020
    Пораки:
    1.230
    Допаѓања:
    3.575
    Пол:
    Женски
    Можеби ама пак тоа многу кажува за една фирма. Да не те унапредат повеќе од 5 години или со работникот нешто не е во ред или со фирмата. Мене ми личи дека се за ранг подобри од Таскфорс на пример можеби ама пак далеку од одлични.
     
  9. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    1.301
    Пол:
    Женски
    ах сега те разбрав, сакаш да кажеш ако беа унапредени до сега ќе кажеа на линкедин, јасно јасно
    извини погрешно те разбрав
     
  10. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Дечки после колку време ве контактираа за второто интервју ако сте го поминале првото? Мене ме контактираа вчера за една позиција што имав аплицирано, го пројдовме првото интервју па ми рекоа ќе те известиме.
     
  11. Melissa_39

    Melissa_39 Активен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2023
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Mislam deka po 2 nedeli bese kolku sto se sekavam
     
  12. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Дали сериозно.. бар те примија ли?
     
  13. Melissa_39

    Melissa_39 Активен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2023
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Ne,ne me primija,nitu se javija da me izvestat jas im vrtev kao cekame uste odgovor od Svedska mi kazaa i ne dobiv nikakov odgovor samo sto izgubiv mesec dena i nesto vo cekanje deka i praznici bea i za nisto na kraj barem na mail da pisaa.
     
  14. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски

    Која непрофесионалност, јас ќе ги барам ако они не се јават, никој не виси на чивилук овде.
     
    На Melissa_39 му/ѝ се допаѓа ова.