1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Covet Fashion (Ковет МК)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од nene88, 19 јули 2017.

 1. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја знае апликацијава и дали ја игра некој Ковет? Јас и сестра ми сме скроз заразени, играм од ноември и ја обожавам апликацијава.
  Станува збор за дрес ап апликација, имаш задачи и ти кажува за каков настан треба да ја облечеш манекенката. За секој изигран челинџ добиваш награда Ковет кеш (виртуелни пари), а потоа другите играчи ти го гласаат изгледот и добиваш поени и дополнителни награди.
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kohlensäure

  Kohlensäure Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  3.982
  Пол:
  Женски
  Една година подоцна... Еве и јас сега започнав, но поприлично сум изгубена во играва.Има доста новитети како некои натпревари и слично. Многу ми е забавно комбинирањето и добивање нагаради.
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.811
  Допаѓања:
  79.333
  Пол:
  Женски
  И јас многу ја играв играва лани. Ја избришав некаде во февруари, ми се смачи од неа, како некој зависник осмислував стратегии како до поуспешен аутфит. :wasntme:
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  Не, верувајте, не знаете какви зависници има. Има луѓе што креираат лажни фб профили за да имаат повеќе пари, односно "ин" фустаните, за да може да добиваат добри оценки. Има групи за т.н. клонови, смислуваат аутфити и сл.
  Јас играм година ипол активно, 43 ниво сум. :)
   
 5. Kohlensäure

  Kohlensäure Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  3.982
  Пол:
  Женски
  Ајде сподели како да кренам левел ....И за ова РЕЛИ што точно требит да правам.
   
 6. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  Во принцип колку повеќе играш, толку е полесно. Треба да се зачлениш во некоја фешн хаус за да може да учествуваш во Рели. Кога учествуваш во рели се добиваат многу награди, секако тоа зависи и од куќата во којашто ќе се зачлениш. 1 рели трае 3 дена од прилика, и содржи 12 челинџи од кои 2 флешбека. Има 3 нивоа на рели, различни куќи играат разни нивоа. Од релито се добиваат награди како фустани и накит, или дијаманти и пари. Така ќе играш повеќе, ќе добиваш повеќе награди и ќе креваш нивоа многу почесто.
  уште една добра работа кога си член на модна куќа е тоа што можеш да позајмуваш од луѓето што се во куќата.
  Најди на фб групи за Ковет и таму можеш да додаваш луѓе (јас ова го избегнувам од причина што за Коветот ми е врзан мојот фејсбук).
  Мој совет ти е пред да почнеш рели, неколку дена да ги правиш само дневните и оние челинџи за кои не треба ништо да купуваш, така ќе собереш пари за да можеш да ги изиграш сите челинџи од релито.
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Luminary

  Luminary Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.932
  Допаѓања:
  37.852
  Пол:
  Женски
  И јас ја инсталирав пред некој месец, и си играм така секој ден.
  Интересно ми е, и е ептен заразна :wasntme:
   
 8. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.305
  Пол:
  Женски
  Јас ја играм веќе година дена и не да е заразна... болест е. Сега сум 29 ниво, а ќе бев понапред да знаев што правам во првите неколку месеци и да брв во асална Fashion House. Ете така.
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.