1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

CROCS

Дискусија во 'Мода и стил' започната од xFashionGirlx, 27 јули 2011.

 1. xFashionGirlx

  xFashionGirlx Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Здраво девојки,

  Што мислете за папучиве CROCS??
  Тие главно се носат во Америка но имам видено и кај нас некој да ги нози јас имам еден пар и можам да кажам дека се уобни ги носам за низ дома и на лето понекогаш,на мали деца изгледаат супер но на нас поголемите и не баш :lol:
  Јас кога излегувам никогаш не би ги облека за шетање низ град!

  Еве неколку слики
   

  Прикачени фајлови:

  • crocs.jpg
   crocs.jpg
   Големина на фајлот:
   155,9 KB
   Прегледи:
   688
 2. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Сум видела вакви и ич не ми се свиѓаат.Тие што ги носите, немој да се навредите, ова е само мое мислење, нели...Прво, не сакам да носам гумени работи.Второ, не ми е јасно зошто се ставени дупчињата.А трето, јас сум ви од оние што би трпеле за убавина, па се што носам, пред се е убаво, женствено, а после удобно.Искрено, не би ги носела ни по дома... :lol:
   
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Не мислам ништо а и на дете не би ги купила (гледам некои деца ги носат). Не ми се допаѓаат воопшто и таа пластика е толку неквалитетна
   
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Грдо. Многу грдо. И селско :lol:
   
 5. Kalina1

  Kalina1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  36
  Grdi no prakticni i udobni. Jas na mojata dve godisna kerka i kupiv tri para sandali od koi edni i od peko i so niedni nemoze da odi i trca kako so tie papucki. Mnogu gi saka i mnogu i se udobni i lesni za nosenje.
   
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Колку и да се удобни никогаш не би ги облекла.
  Многу грдо ми изгледаат, не ми се допаѓаат воопшто.
   
 7. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓаат (да не речам ама одвратни ми се) исто како и гумените чизми (не сакам гумени работи)
  За нива може добри ќе бидат :)
   
 8. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Баш ги имам пробано една другарка ги има и си ги носи дома,ептен се удобни а тие дупчињата праша некој зашто се направени,па тоа е за да ти дише ногата повеќе! Многу се удобни,ама повеќе се да ги носиш ако идеш до пазар или до продавница,за нас младиве баш и не се убави на изглед!
   
 9. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  не би носела никогаш имам едно комшиче 2 годинки е му купиле такви сирото неможе да оди со нив само ги вади од ножињата
   
 10. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  никогаш не би ги облекла премногу се грдиии
   
 11. Cookiemonster

  Cookiemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  70
  Za doma bi gi nosela no za niz grad NO WAY!!
   
 12. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.741
  Само за во вода би ги користела (каде што има камења).. За низ град никако :lol:
   
 13. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Ми се допаѓаат само боите,барем на сликава.Дречливи,шарени,летни се.
  Не би ги носела,и пластиката е ужас.
   
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  не сум пробала, може се удобни....ама лошо изгледаат, мислам дека нема ни да ги пробам :lol:
   
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Овие ни за во двор не знам дали би ги облекла :D :D
   
 16. emi20001000

  emi20001000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Балетанкиве трпат само за на плажа. Исклучиво :!:
  Ама тие во првиот пост... за во двор само. И за дома преку лето, затоа што имам еднаш пробано и се неверојатно удобни.
   
 18. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  НЕМА ШАНСИ да ги носам ни папучиве ни балетанките!
   
 19. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.950
  Допаѓања:
  5.528
  Во никој случај не би облекла вакви уште еднаш . Кога бев на гости облеков вакви за во двор и ќе се искршев по водените плочки . Не беше до плочките туку до овие грозни папучи .
   
 20. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Ги носам во секое годишно време, но за низ дома само. :!:
  Многу ми се удобни, не ми се потат нозете, што е многу важно во лето. За во зима се супер, не морам да носам од оние стандард влечки - топлинки. :lol:
  А, никогаш не би излегла на улица со нив. Со извинување до сите тие што ги носат за надвор, мене тоа ми изгледа многу дебилно, да се шетам со такви и сите да ме гледаат. :?: