Cuckold

Дискусија во 'Секс' започната од TheMagician, 23 јули 2018.

 1. TheMagician

  TheMagician Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Машки
  Не знам дали сте го пробале ова. Јас не сум пробал, чекам ваши мислења, особено на тие open minded што се.

  Cuckold е маж кој доброволно ја охрабрува жената да има секс со други луѓе зашто тоа го возбудува.
  Оваа појава има две екстреми. Едната е мазохистички маж кој ужива да е понижуван и деградиран и други понижувачки активности од страна на жената и нејзиниот љубовник.
  Другата е алфа мажот кој не ужива во никакво понижување туку и го одбира оној со кој ќе спие жената и кога.
   
  На sagittarius989, Hristov и WildMk им се допаѓа ова.
 2. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.780
  Пол:
  Женски
  Што е па сега ова :?:...секој ден нов термин учам:bandit:
   
  На Victorian, GabyTranceॐ, La.loca и 15 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  15.746
  Допаѓања:
  144.682
  Куколд е маж кој се возбудува кога ја гледа својата партнерка како има секс со друг.

  Имањето тројка, со маж ми и уште еден маж, е форма на куколд фетиш :)
   
  На Дискретниот, Vlatko01, Hristov и 6 други им се допаѓа ова.
 4. TheMagician

  TheMagician Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Машки
  Taka nesto :)
   
  На Hristov и WildMk им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  15.746
  Допаѓања:
  144.682
  Може и да се возбудува на тоа кога партнерката има секс со друг, а тој не е присутен.

  Штета што нема назив и за жени кои се возбудуваат кога партнерот им има секс со друга :)
  Така и јас би била Куколд со тапија :D
   
  На Romancer, Hristov, Mr. Right и 2 други им се допаѓа ова.
 6. TheMagician

  TheMagician Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Машки
  Hmmm i like your opinion :D
   
  На Romancer и WildMk им се допаѓа ова.
 7. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.616
  Допаѓања:
  49.821
  Cuckold оригинално е рогоња. Називот доаѓа од птицата кукавица што ги подметнува своите јајца во туѓи гнезда. Тоа што вашето познавање на англискиот е од речникот Порнхаб е сосема друга приказна.
  Screenshot_2018-07-23-19-01-17-851_com.android.chrome.png Screenshot_2018-07-23-19-00-42-812_com.android.chrome.png Screenshot_2018-07-23-19-00-26-293_com.android.chrome.png Screenshot_2018-07-23-18-59-52-593_com.android.chrome.png
   
  На Victorian, КикиМаус, jacqueline.s и 8 други им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  15.746
  Допаѓања:
  144.682
  Добро :)
  Во пракса, мажи доброволно се декларираат како Куколд и се возбудуваат жените да им се прељубници.
  Исто како и јас што се возбудувам маж ми да има секс со други.

  Сега, има и екстремни форми, каде преминва во садо-мазохизам. Кога возбудата доаѓа ако сексот со друг се користи за навреда/повреда на партнерот.

  Не сум по екстремни фетиши, во никаква форма.. Ама во блага верзија.. имам цела лепеза на желби и фантазии :inlove:
   
  На TheMagician му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TheMagician

  TheMagician Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Машки
  Sado mazo tipovite na cuckold vo niedna forma ne gi poddrzuvam
   
 10. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Машки
  Нема да издржам да догледам до крај, влагам у 3та минута :D:D
   
  На Romancer, sunrise_123, Читател и 3 други им се допаѓа ова.
 11. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.736
  Допаѓања:
  254.043
  Пол:
  Женски
  растурач на забави си ти :D
   
  На WildMk и Атриом им се допаѓа ова.
 12. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Машки
  Зошто така мислиш?...не сум против чинот воопшто, ама ќе ме спопаднат нагони со клизач ќе влезам после кратко време :D
   
  На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
 13. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.736
  Допаѓања:
  254.043
  Пол:
  Женски
  оти финтата е пред се ,да ѓи гледаш ти а да не се приклучуваш.Штом ќе се вклучиш у игра автоматски праиш тројка :D
   
  На Атриом му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Машки
  да, јасно ми е, ама једино ако ме заковаат со шајки за стол па да изглеам до крај инаку вака ќе им се извинам, ама тоа е :D:D
   
  На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  15.746
  Допаѓања:
  144.682
  Абе.. да не бидеме цепидлаки... си играш со сите желби... интердисиплинарна 'наука' е сексот. :)
  Нема некој што се држи исклучиво за конкретни 'правила' кон само една префернција, и ништо друго не му причинува задоволство. Обично е сплет на преференции.

  Додуша има и екстремни фетишисти кои исклучиво во една форма можат да се возбудат, ама тоа се личности со психолошки и емотивни проблеми...
   
  На Meto1 и joy1 им се допаѓа ова.
 16. Poyraz Karayel

  Poyraz Karayel Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2018
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  353
  Пол:
  Машки
  Зошто во порничите секогаш белецот е каколдот? :rofl:
   
  На La.loca, Hristov, Desi1991k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  15.746
  Допаѓања:
  144.682
  Заради тоа што статистички црнците се со поглеми пениси, па 'навредата' е поголема :)
   
  На HardSex му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.734
  Пол:
  Машки
  Сте се поулавеле ... гасете интернетот! Ова врска нема со Open MIND туку со болест.
   
  На Macito007, Miss666, realGirl и 6 други им се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  15.746
  Допаѓања:
  144.682
  Не навредувај без веза.
  Ниту е болест, ниту ништо.
  Луѓе имаат фетиши на мртва природа.. една е 'венчана' со Ајфеловата кула, па никому ништо.
   
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.734
  Пол:
  Машки
  Кого навредувам? Тој што ја пишал темава или тој што си ја рента жена му па не се согласувам со него?
  Нивна работа. Моето мислење е тоа. Од искуство го зборам не од нејасност.
  А таа што е венчана со кулата е нормална така ?
   
  На Victorian, GirlLove, jacqueline.s и 2 други им се допаѓа ова.