1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

CV за вработување

Дискусија во 'Канта' започната од mackice, 3 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  девојки ајде некој нека ми каже што се треба да содржи едно CV за вработување,пошто не знам а треба да испратам за работа поздрав бацкии..
   
 2. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Имаш веќе ваква тема. Пред да отвориш нова тема провери дали постои таква. Совет за CV
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.