1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dajte mi nekoj sovet Ve Molam - Itno e :'(

Дискусија во 'Канта' започната од Pimma, 6 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Pimma

    Pimma Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Pred se Zdravo na Site ! Vi Pisuvam Zatoa Sto Mi Treba Vas Sovet ! Jas imam 18g i ima eden de4ko sto e 2g postar od mene (No toa Ne e Problem)uzasno mi se dopagja,tolku e ubav,sladok,... sto koga ke go vidam re4isi nemozam da go ottrgnam pogledot od nego haha! No i toj me poglednuva i koga ke ni se sretnat pogledite uuff se 4uvstvuvam malku kako nezgodno :$ iako toa mi se dopagja :) (Inaku toj e DJ A ponekogas raboti i kako Kelner) ! No i problemot ne e bas samo vo toa,Istiot de4ko i se dopagja isto taka na edna devojka sto e vo moeto drustvo a isto taka e bratu4etka na edna od moite najdobri drugarki so koi se si kazuvame i si davame soveti edna na druga No ,Ovoj pat Ne mozam bidejki mozebi Devojkata nekako ke doznae i potoa mozebi ke imam problemi :worried: ! No sega vo posledno vreme ne dozvoluvaat ni da se spomne negovoto ime vednas izbuvnuvaat i zapo4nuvaat da go vregjaat i upotrebuvaat grdi zborovo za nego kako prepotenten,se zamisluva deka e koj znae koj,... itn No noj 4udno od se e toa sto zabelezav deka od cela masa samo mene me posluzuva ! Prasav edna od drugarkite sto se slu4uva,zosto taka se odnesuvaat so nego i tie mi raskazaa deka vikendot koga me nemase se sobirale kaj edna od niv da pivnat pomalku pred izleguvanje,No koga otisle vo kafi4ot nekoj od momcite vnel sise so domasen liker ! Tie tamu imale rezervirano masa ikoga otisle bas toj bil kelner i otisol da gi posluzi.Koga videl deka 4asite im se prazni otisol da gi zeme no tie mu rekle "Neka,Ostavi gi tuka" toj gi ostavil i zaminal ! Posle nekoe vreme otisol im gi zel 4asite,im rekol da mu go dadat/da go iznesat toa sise im rekol deka toj poveke Nema da gi posluzuva,i posle toj den tie po4naa da go mrazat a isto taka i "devojkata" sto i se dopagja,mi zabrani da i zboruvam za nego bidejki jas ponekogas ja zafrkavam bidejki gledam deka go gleda ! Mene mi padna 4udno bidejki toj i ne e bas takov tip da izreagira na toj na4in ! Sinokja bev malku "Pijana" i bidejki po4na da mi se losi go povikav da mi donese sok,Koga dojde mu rekov na uvo deka go gledam i neznam zosto vikaat deka toj e nikakov tip,neznae da se odnesuva,... toj me prasa zosto i jas mu kazav deka ne e dobro toa sto go pravi i toj mi raskaza sto se se slu4ilo i deka bilo neferski,da imaat rezervirano masa i da ne pora4uvaat pija4ki.Jas probav da gi odbranam no toj me prasa sto bi storila jas ako mi se slu4i ista takva situacija i mislam deka i jas isto bi izreagirala,posle koga si trgna mi namigna i otide :$ . Odkako izlegovme od Kafi4ot trgnavme nakaj diskotekata i tie po4naa da me prasuvaat za sto razgovarav so nego i jas im rekov deka mu prenesuvav eden pozz i me prasaa kakov e toj pozz so razgovor od 5-6min i jas im rekov deka ne e nisto so niv i nivnata tema i tie rekoa deka ke go prasaat! koga otidovme vo disc.po nekoe vreme dojde i toj i tie pak po4naa da zboruvaat za nego losi raboti a mene toa malku i mi smeta bidejki kolku tolku go poznavam i znam kakov tip e. Jas sakav da go povikam za da mu kazam da ne im kazuva nisto ako go prasaat no ke bese mnogu o4igledno pa zatoa izdrzav i samo se poglednuvavme! Koga se vrativ doma iako bese 5h nautro resiv da mu pisam i mu kazav nekoi raboti okolu taa tema i ako slu4ajno go prasaat za nasiot raz.da ne im kazuva bidejki nasakam raspravii ! Mislev deka nema da mi odgovori no sepak imav barem maku nadez . Od son go zedov mobilniot za da vidam dali mi odgovoril bidejki toj ostana seuste vo disc.i mozebi koga ke se vrati ke vidi.Koga se ukl.i otidov vo inbox vidov deka imam edna nova poraka i koga otvoriv vidov deka e od nego i naednas se razbudiv go ukl.laptopot za da vidam dali sonuvam ili e vistina koga go pregledav face.ot vidov deka e vistina deka mi pisal.Bev navistina srekjna bidejki toa mi bese prva poraka sto mu ja imam isprateno (a poraki prakjam samo koga pijam RedBull bidejki Navistina Mi Dava Krilja) :) Vo porakata toj pokaza razbiranje i mi re4e deka Stom jas taka sakam nema da im kaze nitu pa nesto da im prefrla A Isto taka i podobro mi napisal sto se slu4ilo i mi re4e deka dodeka ne mu se izvinat i ne si ja priznaat greskata nema da gi posl.! Drugarkite re4isi mi Zabranija da go spomnuvam,da ne pora4uvam od nego,... a toa vsusnost i bese momentot sto jas go 4ekam - da dojde i da me posluzi za da se vidime ,A Pak sega da im kazam deka mi se dopagja,.. uuff tesko mene,ke me ubijat A Jas gi poddrzuvam vo se i sesto i im pomagam vo se sto mozam iako mene Ne mi se dopagja :( Sega neznam sto da pravam bidejki kone4no vlegov kolku tolku vo kontakt so nego i sega naednas se da prestane da mi se unisti sonot,.... Ne Znam,Navistina NeZnam sto da pravam nesakam da imam raspravii so drug.nitu pak da go izgubam nego :'( !!! VE MOLAM KAZETE MI STO DA PRAVAM,KAKO DA DEJSTVUVAM VO OVIE OKOLNOSTI,POSOVETUVAJTE ME Bidejki Mislam Deka Veke Ke Poludam Ova e Mnogu Tesko Za Mene :@ :'( !!! :'(
     
  2. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    18 години? :o
    Сега и мене ми падна тешко. :tmi:
     
    На LetsTalkFashion му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Pimma

    Pimma Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Tesko ?!?!
     
  4. PeachGirl

    PeachGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    820
    Допаѓања:
    2.073
    Пол:
    Женски
    како не те мрзи со 4ки да пишуваш..те молам...инаку не си дотолку болка за умирање...ќе ти помине.
     
  5. Pimma

    Pimma Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Ne e tesko-no e Bolno !!!
     
  6. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    Искрено се надевам дека постов е некаква заебанција бидејќи ако не е стварно ти е тешко !
     
  7. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    :rofl: :rofl: :rofl: ептен итен и сериозен проблем :o
     
  8. Angel-Heart

    Angel-Heart Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    9
    Хејј па ти зависиш ли од другарките молимте? ако тие ти се вистински другарки треба да те поддржат.. како што викаш ти дека ги поддржуваш во се! пфф!! Што им се тресеш толку жити бога??
    Кажи им дека ти се допаѓа типот.. и терај си работа.. контактирај си со него...
    И пак ке кажам , ако ти се вистински другарки треба да имаат разбирање! И Кој К.. се тие да ти забрануваат да го спомнуваш!!??
    Ако не им пасира на нив твојот избор.. Што треба да правиш ? маа нека не се занесуваат!!

    Секој си има право да прави што сака, и да биде со кого сака!...
    пооззз.. :)
     
  9. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.991
    Пол:
    Женски
    Не пиј толку Ред Бул за да не ти дава криља, па малце спушти се кај нас смртнициве и пробај да сфатиш дека имаш 18, а не 8 и не ти личи да се замараш со вакви „проблеми.“
    Ниту пак да пишуваш со 4етвор4иња.
    Фала на пажња. :bow:
     
    На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
  10. k.a.j.a

    k.a.j.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    34
    тешко на паметот твој осумнаесетгодишен ;)
     
  11. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.442
    Допаѓања:
    47.976
    Пол:
    Женски
    Лооооооооооооооооооооооооооооол :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    како бе така ти дава криља, да знам и ја да почнам да го пијам и онака од увек сум имала желба да летам :rofl: :rofl:
    и стварно што е со четворкиве не сфакам :tmi: :tmi:
    како и да е да не бидам оф топик убаво ти кажале погоре ако стварно ти се допага дечкото нема што да те гњават другарките и да ти кажуваат со кој да се гледаш со кој не освен ако дечкото не го бива и тие се свесни за тоа па сакаат да те заштитат .
    Ке им објасниш убаво дека тебе ти се допага и дека треба да му дадат шанса дека еден инцидент не треба да го ограничи нивниот став према него па уште и да ти забранат да го гледаш.
    Од мене толку за твојот тежок проблем и добронамерен совет,олабави го Ред Бул-от а и 4иве при пришувањето.
     
  12. Pimma

    Pimma Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    "4" mI e navika veke podolgo vreme :worried: ! Jas sum takov tip sto site gi stavam pred sebe a jas se ostavam posledna. I tie me poddrzuvaat mene no ovoj pat nastana taa zbrka so pija4kite i sega ednostavno Ne go podnesuvaat a ne moze da im se dokaze deka toj ne e takov tip,Ama ajde sekoj neka si tera po svoe. Ke se obidam da bidam pomalku o4evidna pred niv ipak so mene se veke 8god.!
    A Za RedBullot uUFf Navistina e dobar ama jas ne sum ni takov tip da pijam za maski,toa NIKOGAS Nema Da Se Slu4i pijam 4isto onaka za raspolozenje :D ! Inaku vi blagodaram za sovetite navistina mi se potrebni zotoa sto sega nemam bas komu da kazam,dobro bidejki si kazuvame se mu kazav na bratu4edmi zaboravajki deka toj e vo dobri odnosi so nego :( ! BLAGODARAM :* !
     
  13. Thebestone

    Thebestone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    63
    (a poraki prakjam samo koga pijam RedBull bidejki Navistina Mi Dava Krilja) :)
    Xexexexxexe уште шо не ке прочиташ :rofl:
     
  14. Pimma

    Pimma Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    "Mi Dava Krila" se misli na "Oraspolozuva" - citaj malku megju redovi ;) !
     
  15. Thebestone

    Thebestone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    63
    добро добро... јас од цел пост не свакам шо е проблемот :D се си мислам дека е до тебе...
     
  16. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    778
    Пол:
    Женски
    Јас мислам вака- ако се фатиш со него и ,,не ги послушаш другарките,, дека ќе помине еден период и они ќе се смират, ќе се привикнат на ситуацијата и све ќе биде по старо.
    Ако него го баталиш ради другарките, и тоа ќе пројде, ќе помине некој период па во друг ќе се заљубиш,и така.
    Муабетот ми е дека во тие ваши најубави години, све е лесно. Мислите дека е сериозен проблем, а уствари не сте свесни дека си уживате во младоста. И така да си правите додека можете, да се занимавате со ,,проблеми,, кој што кажал, кој те погледнал, кај ќе излезете, ќе биде ли он таму... На малце ,,повозрасни,,години ќе си имаш други проблеми, па кога ќе ти текне на ова сега ќе си речеш: ,,Ех Пима, колку било убаво во тинејџерските денови,,
    Поздравче
     
    На Pimma му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Pimma

    Pimma Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    BLAGODARAM na sovetot Silk :D ! Da znaes deka ke te poslusam :$ !
     
  18. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    778
    Пол:
    Женски
    Да ме послушаш и да уживаш. И да си направиш како што ти се сака тебе. Ниту другарките ќе ти бидат вечни, ни па дечкото. Гледај си да ти е убаво, и уживај си во слатките маки. Ехххх луди години,колку убави бевте... :* :*
     
    На Pimma му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.