1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dali bi odele so decko koj e 4 god. pogolem od vas?

Дискусија во 'Канта' започната од supergirl1, 24 јуни 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. supergirl1

  supergirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  13
  Epa ajde devojki cekam vasi mislenja
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Големината не е важна

  и со помал и со поголем ќе идеш , важно е да се има љубов


  Запамти го тоа девојче .
   
  На Lolo5, Umbrella22 и supergirl1 им се допаѓа ова.
 3. frose1

  frose1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  35
  4 години и не е некоја голема разлика разлика ...(темата не е на соодветно место)
   
  На Lolo5 и supergirl1 им се допаѓа ова.
 4. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Ти за 4 години се секираш.. има некои што одат и со 20 години постар од нив..

  Ако има љубов терај и не му ја мисли многу ;)
   
  На Lolo5 и supergirl1 им се допаѓа ова.
 5. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.999
  Пол:
  Женски
  кантичка мила, кај си била?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. supergirl1

  supergirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  13
  Imas nekoj problem sonce?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.399
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Месечинко млада, ти имаш проблем, за твои 14 години мнооогу голем, дали да идеш-дали да не идеш со дечкото кој е 4 години поголем од тебе, страшно комплицирано, Баба Рада прашај ја може она ќе го знае одговорот или барем чајче некое да ти препише за смирување, а може и некоја магија да нарачаш онлајн, обично требаат пердуви од кокошка или гуска, ама не е проблем, можеш и твое влакно да ставиш, само око од лилјак кај би нашла не знам.
   
  На Lolo5 и makedonkamak им се допаѓа ова.
 8. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  4 години не се голема разлика. Јас би :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Дечко ми е постар од мене 4 ипол години. Воопшто не го сметам тоа за голема разлика, баш таман некако, бидејќи јас сум од тие што стојат на ставот дека најчесто машките покасно созреваат на емотивно поле. :) Мислам дека ова воопшто не е ни дискутабилно, да се работеше за 10 години ај, ама за ова нема што да прашуваш, ако тебе ти е ок е најважно. :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.442
  Пол:
  Женски
  Според мене прво си мала за дечко, ние на 14 години жмурка игравме. А 4 години не се воопшто голема разлика.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.999
  Пол:
  Женски
  Облаку драг, ти си таа со проблем :)
  Темава ке ти оди како и да е во канта, прво местото не и е тука, друго на латиница е напишано и на крај имаш тема разлика во години :) Ако бараш совет, мислење и сл. работи ке се обратиш тамо.
  Форумот си има свои правила. :D :D :D :D
  И, да баш во право е АБЕЈА, убаво ти кажа-поучно :)
  Јако се залета нешто, мала и на крај ке биде МАЛА ЈЕ ПАЛА.
  Кога ти текнало за дечко, како не ти текнало да разгледаш тука на форумов пред да нешто пишеш....
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.