1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dali mislite deka ima golema razlika vo godinite?(jas14,on17

Дискусија во 'Канта' започната од LoveWillFindAWay, 9 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LoveWillFindAWay

  LoveWillFindAWay Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Dali mislite deka ima golema razlika vo godinite? (jas imam 14, a on 17)
   
 2. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  ogromna razlika podaleku begaj
   
 3. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.732
  Допаѓања:
  32.005
  Пол:
  Женски
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  ^^не ми се верува по некогаш какви одговори давате.Зарем вие никогаш не сте биле на тие години?
  ^и знаете дека постои ! пријавете мислење како дупла тема,па ќе се префрлат мислењата а не вака дупла работа,со ова постирање на линкови од темата.

  LoveWillFindAWay, добредојде на форумот.
  Ако гледаш како бројка 3 години воопшто не е голема разлика.Но се зависи првенствено до луѓето и до нивните карактери.А на ваши години тој сеуште се гради.
  Сепак,ако сметаш дека ти со него можеш да градиш нешто зошто да не.А џабе е он да има и 20 ако нема памет.
   
  На LoveWillFindAWay му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Нема голема разлика. За мене голема разлика е 8 години и повеќе. А 3 години ништо не се. И се согласувам дека е џабе ако имаш на години, а немаш памет :D
   
  На LoveWillFindAWay му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Не е голема разлика,ама мислам дека ти си многу мала ;)
   
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Распиши референдум ;)
   
 8. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  8.646
  Мислам дека сега таа разлика е преголема. Ти си во период на раст и развој, во процес на воспитување и формирање мислења. Мислам дека во овој период главнината од воспитувањето треба да ти е под влијание на родителите,а не на дечкото.

  Понатаму кога ти ќе имаш 20,а тој 23 таа разлика би била сосема солидна. А,вака тој е речиси полнолетен ,а ти дете. Размисли убаво и разговарај со твоите родители.
   
  На LoveWillFindAWay му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  225
  Гледано како разлика во години , 3 години воопшто не е голема разлика. Но генерациски има разлика , особено сега кога и двајцата сте во пубертет, период на постојано менување на мислења, ставови, желби, сфаќања. Ти на почеток од пубертет, тој веќе полнолетен. Е сега ако можете да се погодите на иста фрекфенција , ако истиот те цени, го почитува твоето мислење, сфаќања и НЕсфаќања, може и нема да ви биде проблем :)
   
  На LoveWillFindAWay му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LoveWillFindAWay

  LoveWillFindAWay Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Fala za odgovorite mnogu mi znacat :D inace nova sum na forumov mislev deka se prai tema za prasanje, duri sea vidov kaj trebalo:)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.