1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

dali norlevoto apce e efikasno ?

Дискусија во 'Канта' започната од simonaaroska, 25 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. simonaaroska

    simonaaroska Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    zdravo , imam eden problem imav nezastiten odnos so deckomi vo sabotata i toa mi bese posleden den od ciklusot i bidejki toj svrsi vo mene narednata den posle 14 casa se napiv norlevo apce .
    sega me interesira dali norlevoto apce kje dejstvuva zatoa sto imam bolki vo dolniot del od stomakot i zacesteno mokrenje ,procitav deka se tie nesakani dejstva . no mene uste nesto me interesira dali tie negativni dejstva znacat deka mozebi summ bremena ili apceto dejsvtuva pozitvno . ve molam za mislenje . vi blagodaram odnapred.
     
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    добро бе девојко, како можеш да имаш однос со партнерот кога имаш циклус :^) освен нели ако сакаш да забремениш, оти тие денови се НАЈПЛОДНИ :fubar: а за Норлево да има ефект 48 или 72 часа беше-не ме факај за збор-првите 12 највеке и внимавај што пиеш, тоа е ХОРМОН (највеке 2 пати во живот можеш да го испиеш)
     
  3. simonaaroska

    simonaaroska Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    imav da ama mi bese 6ti den , skoro zavrseno , i pisuvase na net deka togas tie denovi bas najmalce se plodni zatoa prasuvam vazno mi e
     
  4. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    srcekrsacka како може да кажеш дека најплодни се деновите кога има добиено?! Со кој памет?!
    Дај жити се, информирај се пред да делиш совети.



    Што се однесува до апчето, немој да се грижиш, ефикасно е.
    Веројатно немало ни потреба да го испиеш, ама пусти страв... И не, нема врска, исто така, дека смееш само 2 пати во живот да го испиеш. Секако не е пожелно да се потпираш на апче како заштита, но за исклучоци може.
     
    На creshicka, Trendafilka, simonaaroska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Добро, ај ако може информирај се прво па после трескај зелени тука. |( Не, деновите додека имаш менструација НЕ се најплодни, пансите за забременување се најмали тогаш ама не мора да значи дека неможе да се забремени, шансите си постојат иако се мали.
    И Норлево се пие најмногу еднаш во 6 месеци што значи два пати годишно најмногу, а не два пати во живот.

    А за девојката што прашува, штом го испила апчето нека си биде мирна затоа што има голем процент на заштита, а 14 часа не се многу. Несаканите ефекти ти се од апчето, и следен пат внимавајте си повеќе.
     
  6. simonaaroska

    simonaaroska Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    фала ви многу:*
     
  7. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Тргнав и јас да пишам да не се тресат глупости кога се нема познавање од нешто :^) Најплодни денови се деновите кога жената е во овулација, а овулацијата започнува околу 14-тиот ден од почетокот на циклусот. Така што, НЕ, последниот ден од циклусот не е плоден ден, иако не е невозможно да дојде до бременост.

    Инаку, simonaaroska, и јас мислам дека немало потреба да пиеш Норлево, но штом веќе си се напила, нема потреба да се грижиш.
     
    На simonaaroska му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    :talk: :talk: :talk:
     
    На GabyTranceॐ му/ѝ се допаѓа ова.
  9. emacvetkoska

    emacvetkoska Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Па добро е што навреме си го испила апчето...што би рекла можеби и нетребало...затоа што не ми се верува дека од прв пат може да се зачне нешто...како и да е за сигурност тоа е добро од твоја страна...а тие сиптомите највероватно се ефекти од апчето...
     
  10. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.643
    Допаѓања:
    95.694
    Пол:
    Женски
    Срцекршачке, ти читаш ли што ти се пишува, кој по ред пост ти е овој на кој те опоменуваат дека трескаш зелени, зар не се срамиш, велиш си завршила средно медицинско, за срамови. Башка девојката вели дека не сака да забремени, од кај извади ти констатација дека имала незаштитен однос дека во тие денови е најплодна, се изгуби малку а?
    Не се сеќирај девојче, чим не си во плодни денови и реално сеуште ти трае циклусот тешко дека ќе останеш трудна, а уште повеќе и дека си испила бргу Норлево.
    Е сега не дека апчево е витаминче па може да го пиеш како сакаш, ама дека два пати во живот се пие, нема врска, гледај да не ти се повтори.
    И Срцекршачке, доста ни ги кршеше срцата, враќај се одвреме навереме на темиве на кои коментираш, ќе видиш дека навистина параш очи со коментариве :!:
     
  11. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757

    лелее зијни емјо голтни ме ти сецекршачка озбилно ова го мислиш?????
    норлево се пие најмногу 2пати годишно а деновите на циклус не се најплодни ако немаш појма молим те не туку пишувај мислења со кој не му помагаш на никој него се глупираш самата себе си ако и учиш медицина бог да не чува од идните лекари како тебе не те навредувам ш не ми е намерата тоа него намерата ми е да ти укажам дека многу грешка постови постираш одамна те воочив ако се чуствуваш навредена се извинувам
    извини ама морав да ти реплицирам на постов
     
  12. Belabela

    Belabela Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2016
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Zdravo, mozebi nekoj
    mi ja zapametil situacijata zaradi rizicen odnos se napiv od norlevo, toa bese na 09.09 potoa na 19.09 dobiv mnogu obilno pa potoa na 16.10 pak mnogu obilno i sega sme 24.11 a jas seushte ne dobiv imal nekoj vakvo iskustvo ?Neka mi kaze se plasam,a test za bremenost da napravam uste povekje se plasam ve molam nekoi soveti (prostete za latinicata )
     
  13. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Штом два пати си добила не си трудна.. барем не би требало да си.
    Ама направи си испитување на хормоните и едно ехо..
    За мирна совест :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.