1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

DAlI sum bremena?

Дискусија во 'Канта' започната од zvezdicka.0, 28 март 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. zvezdicka.0

  zvezdicka.0 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Znaci vaka, trebase da mi dojdi na 23 mart, menstruacijata sekogas mi e redovna, na 28 dena mi idi, vo mesecov imav 2 pati odnosi i deckoto pazese, ne svrsil vo mene, i nikogas dosega go nema toa napraveno, mi kasni 5 dena napraviv vcera test bese negativen. No pred edna nedela mozi 2 dena imav kafeavo..no mn malce.. Stomakot me boli mislam jajnicite immam taka grcevi, no se uste nemam dobieno! mozno e da sum bremena????
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.294
  НЕ!
   
  На TheEkaterina, blagica1991 и tessie им се допаѓа ова.
 3. zvezdicka.0

  zvezdicka.0 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  mozno e deka vremevo na sekoe se menuva pa zatoa mi kasni ciklusot ? :worried:
   
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.294
  Да, можно е.
  Ќе останеш бремена кога ќе сврши ВО ТЕБЕ и ќе ја оплоди јајце клетката (не секое свршување внатре значи и оплодување на јајце клетката). ^_^
   
 5. blagica1991

  blagica1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  197
  и не заборавајте ја има оваа тема :@
   
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  Вистина имаш 12 години? :x
   
 7. blagica1991

  blagica1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  197

  хахахаха 12ипол :rofl:
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.294
  :tmi:
   
 9. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  Напредна генерација, кога добила кога се секса :rofl: па и трудно било шемсие 8)
   
  На TheEkaterina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zvezdicka.0

  zvezdicka.0 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ne. :) 18 imam. i uste edno prasanje dali e mozno od semenata tecnost da se zatrudni? ili mora da svrsi vnatre? ve molam pomognete mi , kazete nesto podetalno, bidejki mn mi e strav da ne sum bremena.
   
 11. blagica1991

  blagica1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  197
  па браво голема си била :D инаку не ти е срам да си толку неинформирана за работите што ги правиш? :fubar:
   
  На TheEkaterina и slavica999 им се допаѓа ова.
 12. LogicalNonsense

  LogicalNonsense Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Можно е да се забремени и од предсемена течност бидејќи и во неа има сперматозоиди но тие што забремениле на ваков начин се навистина ретки. НО! Можноста секогаш постои
   
 13. zvezdicka.0

  zvezdicka.0 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0

  Ne mi e sram, iiiii sho prajme segA? :D
   
 14. zvezdicka.0

  zvezdicka.0 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Informiraj me ako znajsh ti pokje :D
   
 15. blagica1991

  blagica1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  197
  ништо што да правиме ние,може само да коментираме ти што ќе правиш треба да мислиш , не се грижи за нас :D
   
 16. zvezdicka.0

  zvezdicka.0 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Pa pisi ti ako znajs poveke, informiraj me na temaava :) please
   
 17. blagica1991

  blagica1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  197
  ако си 18 год во гимназија сигурно ви имат држено предавања да сексуалните односи и преносливите болести . бремена може да останеш само од сперматозоид , а од воздух сигурно нема , користи заштита ама користи ја за сексуално преносливите болести,а не за 100% заштита од бременост . Инаку фала за дрскоста се гледа колку сте воспитани помладите генерации па ние сакаме да сте информирани и АЈДЕ НЕКА СЕ НАЈДЕ АДМИН ДА ИЗБРИШЕ ОВАА ТЕМА, НЕ МОЖЕ ДА ЈА ИМА 100 ПАТИ БИДЕЈЌИ НЕКОЈ ГО МРЗИ ДА ПРЕБАРА!
   
 18. zvezdicka.0

  zvezdicka.0 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ti blagodaram za informacijata, i ne e drskost tuku obicna panika :) Izvini ako se navredi ;)
   
 19. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  Зошто е отворена оваа тема кога има неколку вакви?
   
 20. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  331
  Ц ц ц ц ... морав да пишам пред да се избрише темата за звездичка да може да прочита.
  Звездичка, душо, Благица многу убаво ти рече.. ако имаш 18 години за 99% од овие работи треба веќе да си информирана.. што значи немаш 18 години бидејќи некако е глупаво што прашуваш работи кои ги пишува на обична кутија за контрацепциски таблети. Како трето... има една страна http://www.google.com ако на оваа страна напишеш на кирилица ДАЛИ СУМ БРЕМЕНА!??!? ем ќе ти излезат сто теми од сто форуми, ем статии од доктори, ем милион страници на кои ќе можеш да се едуцираш. И срамота е на оваа напредна технологија, на 24 часовен пристап на интернет да не знаете бе обични работи. Знаете да се слечите и да имате односи а не ви текнало да видите како, кога и зошто би можеле да останете бремени. Патем, кажа дека те болеле јајници... јајници не болат ако си останала бремена... јајниците болат пред и за време на добивање менструација... ц ц ц не е можно да си толку неинформирана.

  П.С. Што е финтата што сите што прашуваат ДАЛИ СУМ БРЕМЕНА?!?!?! отвараат нов профил? :^)
   
  На blagica1991 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.