1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dali sum bremena

Дискусија во 'Канта' започната од Gabbysa, 31 јули 2015.

?

Dali sum bremena

 1. Da

  4 глас(а)
  66,7%
 2. Ne

  4 глас(а)
  66,7%
 3. Mozebi

  2 глас(а)
  33,3%
Дозволен е избор на повеќе опции
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Gabbysa

  Gabbysa Нов член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Devojki 4nedeli ili 14. Neznam bash majka mi znae ja prasav ama zaboraviv obicno jas na toa ne maram bidejki do sega se redovno mi doagjalo a sega nemam menstrualen ciklus pravev test vchera nemase dve linii samo edna imase. Ama se se gledam na ogledalo deka mi e pogolem stomakot se plasam a da mi se gadi vrtoglavici nemam. A koga kje go soberam stomakot mi se gadi malku ili koga kje go stisnam I koga kje jadam custvuvam deka kje mi pukne stomakot I vikam na majka mi obicno onaka da ideme na ginekolog mi vika cim nemas neshto so nego ne si I I nema potreba e ako imas stvarno nezmam sto kje pravime a neznae majka mi deka imam odnosi mozebi e dolgo ali ve molam kazete neshto. IZVINETE NEMAM NA TELEFONOT MAKEDONSKI FONT A KOMPIJUTER NEMAM SAMO NA TELEFON SEDAM. dali smee vaka deka sote ve gledam so makedonski font zatoa prasav I ve molam ova da go prifatite nemam od kaj da pisuvam so makedonski font
   
 2. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  Epa.....neznam bas dali si bremena ama i da si nemoze stomakot da ti bide golem uste pd start stomakot pocnuva da se poznava posle tri meseci bar taka mislam....a sto e ova 4 ili 14 nedeli:?:
   
 3. Gabbysa

  Gabbysa Нов член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Otkako nemam menstracija neznam bash tocno zatoa taka pisav :/
   
 4. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.355
  Допаѓања:
  2.488
  Пол:
  Женски
  Kako ne znaes dali ti kasni 4 ili 14 nedeli?
   
 5. Gabbysa

  Gabbysa Нов член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Mene mi kasni da ali dali 4 ili 14 nz ich bidejki ne vodam ividencija od 9god pa se do 18setata godina sekogash mi e redovna I zatoa ja preeska ja prasav mama I bash ne ja slusnav ali bi trebalo da.e.4nedeli :/
   
 6. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  Abe kako neznaes????ako si nemala 14nedeli ciklus sigurno si bremena....ako ne zemi pojdi sama na lekar....napravi uste eden test ili pak raskazi i se na majka ti zosto ako majka ne ti pomogne kij???zatoa duri e posovreme zemi sedni razgovaraj so majka ti.....a mozebi nemas ciklus od stres nervoza.....deka celo vreme si vo iscekuvanje
   
  На Gabbysa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.920
  Пол:
  Женски
  Тролаш нели?
  Над 18 години си и мајка ти ти води евиденција кога ти дошло, кога ти касни, а ти појма немаш дали 14 недели си немала добиено? :D
   
  На cresa-jagoda, podravka, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
 8. omg92

  omg92 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  580
  Пол:
  Машки
  Не е мое место да се мешам тука, ама очигледно не секој треба да е родител.
  Се извинувам ако некој се чувствува навреден, ама сурова е вистината. За општо добро се надевам дека тролаш
   
  На Arthur, crimson, Sesil и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.040
  Пол:
  Женски
  Добρо ρазбρавме машκо си па не се ρазбиρаш далии 4 или 14 пρашај ја наставничκата у шκоло κога κе појдете таа сигуρно κе ти κажее κолκу ти κасни , аκо имаш вρеме тогаш од учење одговоρии ни важии ?
  Оти ваκаа ептен ти е досаден тој ρаспустот земии пρочити си неκоја леκтиρа ;)
   
 10. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.355
  Допаѓања:
  2.488
  Пол:
  Женски

  Артиии, 18 годишна да пишува вакви неповрзани реченици ала неписмена, мајкаи на 18 години да и води евиденција за менструација па уште да не се сеќава дали немала 1 месец или 3 ипол месеци (4 или 14 недели ) индицира на тролање.

  Имам некое чувство дека ќе ја доживееме судбината на Гламстик еве не знам зошто :^)
   
  На cresa-jagoda, Arthur и bebaa им се допаѓа ова.
 11. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.969
  A kolku godini I imas?
  Prasaj ja majkati, ili ti kazala pa ne ja slusna:?:
   
  На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.274
  Ти изминатиов период да не јадеше малку повеќе па што ти пораснал стомакот? Ко што знам стомак до 5 - ти месец нема...
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 13. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.355
  Допаѓања:
  2.488
  Пол:
  Женски
  Abe ima stomace pred 5ti ama za prvoto se slozuvam so tebe :D
   
  На Arthur и Ketchup им се допаѓа ова.
 14. Kala.

  Kala. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  319
  Пол:
  Женски
  Леле и анкета има (facepalm)
  Немам коментар, вистина, како прво фактот дека мајкати сеуште ти води И(е)виденција :x
  Не знаеш дали ти ддоцни 4 или 14 недели
  А кога јадеш прашуваш мамо готова сум?
  Немам што да ти кажам, појди на гинеколог.
   
  На cresa-jagoda и Arthur им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.