Dance Moms

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од VayaConDios, 7 јануари 2013.

 1. VayaConDios

  VayaConDios Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  99
  Нова забавна емисија налик реално шоу. Учестуваат деца- танчари, нивните мајки и нивниот тренер Аби Ли. Најмногу ми пречи нејзиниот диктаторски режим што го спроведува врз овие недолжни мали души чии мајки и плаќаат илјадници евра на месец за да ги учи танц. Е сега се прашувам, дали е тоа воен логор или школо за танцување со оглед на тоа што Аби Ли изгледа ко учител по јапонска боречка вештина каде борците по танга гаќици се туркаат и победуваат на сало а не на мускули. Танцувачката група на Аби Ли е најдобра и каде и да идат освајаат прво место. Второ и трето место за нив се реткост а и кога го постигаат, не им се повтара бидејќи работат понапорно за да се поправат онаму кај што згрешиле. |(
  Мислам оти Аби Ли претерува и им задава задачи кои не им доликуваат на возраста.
  Второ тие се изгубени и не знаат кој им е вистинскиот авторитет у животот, со тоа што дел од мајките ја поддржуваат Аби и децата мислат дека Аби и е бог и оти мора да прават се што она ќе им каже. Но има и мајки кои отворено му се спротивставуваат на Фирерот кажувајќи му у лице дека претеруе со своите барања. Се разбира, тие и ја плаќаат и тие можат да си ги однесат децата у друго танцувачко школо кога ќе посакаат. Но, у досегашните емисии не сум видела мајка да си го повлече детето од овдека и да го носу у друго школо, што мислам дека ќе се случи. :D

  Изненадена сум од тоа што мајките дозволуваат некој да им ги третира сопствените деца на ваков начин и згора на тоа за овој режим, плаќаат пари. :rofl:
  вебсајт кај што може да се прочита за емисијата и да се изгледаат епизодите. Дали ја гледате, што мислите, на чија страна сте? Ја никад не би пуштила дете да го учи некој лажен авторитет, и нема потреба од ништо овакво за да се стане добар танчар. Има попријатни и почовечки методи |(
  http://www.mylifetime.com/shows/dance-moms
   
 2. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  206
  Можеби некогаш претерува Аби Ли, ама мора да биде строго за да има голем успех. Штом ја гледаш емисијата, гледаш и каков успех постигнуваат децата. Иако пак ќе кажам дека тие се деца, ама без детство, што е многу жално. По 7 часа дневно вежбање, макар и да имаат малку време, ќе бидат преуморни за било што.
   
  На Delta2 и VayaConDios им се допаѓа ова.
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  Многу се дебилни и забегани. Уште еден доказ како американските мајки лечат комплекси преку своите деца.
   
  На tessie, AnaKarenina, Agrona и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. VayaConDios

  VayaConDios Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  99
  У епизодата што ја гледав синоќа едно од повозрасните девојчиња се жалеше на силни болки во бутот и мајката му рече дека мора да иде на натпреварр бидејќи никогаш не пропуштила ниту еден.. има мајки што признаваат дека као мали и они тренирале али ништо не искочило од нивниот труд па сеа преку девојчињата сакаат да го постигнат успехот кој пред 30 години не го постигнале. Смешно е колку многу ги тераат девојчињата.. нека заборават не детство они одамна се простиле со детството, и ,7 часа вежбање секојдневно се премногу, плус они патуваат од нивните куќи до школото за танц и еднаш у седмицата мислам дека идат на натпревари, а тоа значи у просек 6,7 часа патување до градот кај што треба да танцуваат... или се у автобус или у балетанки и трикоа и на паркет вежбаат, се кршат!!! Со вакви напорни тренизни и болки дали уопште некоја од нив ќе стаса да порасне а не камоли да игра танц кога ќе биде возрасна |(

  А ова мајкиве ништо не работат, само седат у галерија и ги набљудуваат девојчињава како играат и се жалат постојано на Аби, ко радари се секоја грешка и ја мерат.Е што се жалат кога они по сопствена волја си ги носат у тоа школо ќерките.. И неа не ја бива со таков авторитарен режим али овие помрзливи се од творови :rofl:
   
 5. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  [​IMG] :lol:

  Не сум гледала ниту една епизода но девојчево го познав од рекламата на Фокс Лајф.. Хаха Ова излегло на телевизија? Сте го виделе? Или само вака е ставено.. Важно ме насмеа и ме остави :x

  :D :D
   
 6. VayaConDios

  VayaConDios Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  99
  Мајката на ова девојче е учителка по танц а си го носи девојчето у друга танцувачка школа.. можеш да процениш дали ова сака или не сака да танцува, а и малку дебелко е, па верувам оти го имаат поткупено со такоси :D :D :D
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 7. linguaragazza

  linguaragazza Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Ја имам фатено неколку пати.Кој деген е Аби |( Нејзиното однесување со децата и родителите ми е страшно. Ми се чини дека ги тера родителите да мислат дека таа нив ги плаќа за да доаѓаат тука :D Мене ми е многу жал за децата.Се гледа дека имаат потенцијал,убаво е да се извлече од нив најдоброто,ама не на тој начин.Работи со нив онака како што дозволуваат нивните години,аман бре жено,ги истрауматизира! Ама од друга страна,ги обвинувам родителите.Цел ден горе во она плеснати само везат некој шљокици и слично и ништо друго не прават.Пак уште живи исплашени од Аби. |(
   
 8. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  Гледам на фокс,вчера по долго време Брук на врвот на пирамидата,ама не отиде на натпреварот затоа што сакала да отиде на аудиција за да биде навивачка, и ме изнервира оваа Аби, ама па до негде беше во прво сепак она го измисли танцот лирски за Брук да се истакне а она не дојде,ми се допадна тоа што Кели не ја присили овој пат,туку напротив ја пушти на аудицијата кај што беше примена :) и сепак без Брук пак освоија 1во место а Кенди Аплс (стидиото на Кети,мајка и на Виви) 10то место :) Ме изнервира Кети што и за закачи на мајка и на Клои,не ја можам веќе жената толку ми е антипатична секогаш ја вреѓа мајка и на Клои за носот, а она не се видела каква е |( а и башка нејзините танчерки имаат по 14-15 години а се натпреваруваат во група 9-10 години :x
   
 9. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Нели ова е Maddie. Што се случи со емисијава победе девојчево или?
  Јас го гледав до негде и престанав.
  https://www.youtube.com/watch?v=2vjPBrBU-TM