Dark (2017)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од IM.TMKQ, 11 август 2019.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.346
  Допаѓања:
  17.397
  Пол:
  Женски
  Dark е германска научна фантастика и трилер серија.
  Дејството е сместено во измислениот град Вирден, Германија, а серијата се однесува на последиците од исчезнувањето на едно дете, кое ги открива тајните и скриените врски меѓу четири семејства.
  Во текот на целата серија, се истражуваат егзистенцијалните импликации на натприродните настани во градот и нивните ефекти врз човековата природа.
  Dark претставува првата германска оригинална серија произведена за „Нетфликс“.

  Серијата има две сезони досега. Првата сезона има 10 епизоди, втората има 8 епизоди.
  Рејтинг: 8.7/10 (IMDb), 94% (Rotten Tomatoes)
  7ba3c31ae368511e0b3b2ae4e5eececb.jpg
  Не најдов тема за оваа серија, доколку има слободно избришете ја оваа.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.346
  Допаѓања:
  17.397
  Пол:
  Женски
  Никој ли ја нема гледано?
  А баш очекував добра дискусија. :?: