Форумџика на годината 2020

Date.mk

Дискусија во 'Сингл' започната од Sweetlove_0312, 10 јануари 2021.

 1. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  8.833
  Пол:
  Женски
  Оваа страна е достапна од пред некое време за користење за да си најдеш дечко. Ама ме интересира искуства од вас ако ја имате видено, како поточно функционира, направив јас профил и сега незнам што се прави..
   
  На Dimi_ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Irisae

  Irisae Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Сигурно врие од крипи манијаци и психопати.
  Па не знам колку да сум очајна никогаш не би направила профил на овие апликациите за дејтање :x
   
  На Avery, Limpan, deskarada и 10 други им се допаѓа ова.
 3. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  3.939
  Пол:
  Женски
  Колку треба да си очаен од 0-100 за да бараш дечко на страна за дејтање? (facepalm)

  Ова ме потсеќа како оние поракине што одат на ДМ сат, 40 годишен маж бара 20 годишна за забава. Барај ме, (и број). (facepalm)
   
  На deskarada, Bojana890, Alisa22 и 11 други им се допаѓа ова.
 4. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  28.404
  Пол:
  Женски
  Во САД е многу нормално Tinder да се користи и многу успешни врски произлегле од запознавање на таа платформа.
  Секаде има манијаци но ете таму и сосем океј луѓе ја користат.

  Кај нас не знам како функционира страната и која популација е најмногу застапена. Иако не ми изгледа ветувачки нека каже членката доколку почнала да ја користи.
   
  На SURF, Dimi_, oblace1 и 28 други им се допаѓа ова.
 5. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.243
  Допаѓања:
  2.313
  Пол:
  Машки
  90% во светот, а не само во САД, апликацијата Тиндер се користи за секс средби.
   
  На Bojana890 и Dimi_ им се допаѓа ова.
 6. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.942
  Допаѓања:
  68.918
  Кога малку ќе си ги прошириш видиците, ќе ти се разјасни дека во ек на толку развиена технологија со каква владееме ние, воопшто не е ОЧАЈ ако некој нашол партнер на социјална мрежа. А и да е, како му ја знаеш ситуацијата на некој за да му судиш?

  До кога бре со вакви осуди???
  Млади луѓе, а толку ограничени.
  На пораките на ДМ сат ја потсеќало. |(
   
  На Avery, glosipgirl, jacqueline.s и 52 други им се допаѓа ова.
 7. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  3.939
  Пол:
  Женски
  Не сум јас воопшто ограничена и не ми превртуј очи, едно е да најдеш партнер на социјална мрежа, а друго на страни за дејтање коишто во поголем дел од случаите се користат за да најдеш секс партнер, а не потенцијален партнер.
   
  На Bojana890, tinka-mace и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.942
  Допаѓања:
  68.918
  Си.
  Од такви дејтинг сајтови, само јас познавам неколку бракови.
  И на дејтинг сајт, како и во реалниот живот, има и будали, има и паметни.
   
  На glosipgirl, Doozy, SURF и 23 други им се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.851
  Допаѓања:
  51.738
  Пол:
  Женски
  Можеби поголем број од корисниците се таму за да најдат нешто за забава, но сигурно има и такви кои се за сериозна врска и не е невозможно тоа.
   
  На SURF, Dimi_, Maylin и 9 други им се допаѓа ова.
 10. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.034
  Допаѓања:
  17.168
  Што е поразлична и посебна оваа страна од сите други наменети за ебавање?
  Да не се логира по ,,елитна багра" тука?
   
  На Jana06, tinka-mace и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 11. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  878
  Допаѓања:
  2.347
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто се судат луѓето што се зачленуваат на страници за запознавање за да си најдат партнер/ка. Манијаци има и на социјалните мрежи што ги користиме секој ден. Манијаци има и во живо. Ние не сме никои да судиме. На слична тема имам прочитано дека една членка го запознала маж ѝ на страница за запознавање.
   
  На SURF, oblace1, BeYourself и 7 други им се допаѓа ова.
 12. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.280
  Допаѓања:
  7.451
  Пол:
  Женски
  Де бе што толку се напнавте за дејтинг сајт? Па уште навреди и глупирања. Обична тема е.
  Не се луѓето очајни ако се слободни и бараат врска, очајни ми се оние кои само бараат секс, а се женети/ мажени, значи само за варање и секс.
  Знаејќи го нашиот менталитет, ова нема да има некој успех
   
  На Konfetka, Осе, Irisae и 2 други им се допаѓа ова.
 13. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.007
  Допаѓања:
  55.583
  Во моментов немам потреба од вакво нешто.
  Но тоа не значи дека не ги разбирам или дека ги осудувам оние што пробуваат да најдат нешто тука. Сосема е можно и јас некогаш да се најдам на нивно место :)
   
  На LoneWolfGuy и LadyLollypop им се допаѓа ова.
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.075
  Допаѓања:
  154.988
  Маж ми на мирц го запознав пред 20 години.
  Не гледам ништо срамно или глупаво, да запознаеш некој било каде онлајн, вклучувајќи и дејтинг сајт.

  Мислев дека до сега ќе стане вообичаено ова.
   
  На SURF, oblace1, marama и 12 други им се допаѓа ова.
 15. Decibel

  Decibel Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Машки
  Овие што се срамат да напраат акаунт на дејтинг сајт или да улетаат у врска со момак од социјална мрежа се истите оние што у град дремат и чекаат некој да им пријде. Коа ќе им пријде за егобуст го клоцаат а после плачат дека нема прави мужи у градов :)))
   
  На LoneWolfGuy, SURF, Dimi_ и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Irisae

  Irisae Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Шансите да најдеш сериозна личност со која можеш да започнеш врска на ваква апликација се 1000000:1.
  99% ја користат апликацијата за 'one night stand' што би се рекло, не гаите надежи дека можете да си фатите нормален дечко на ваква апликација. Имам пријатели кои живеат во странство во поголемите земји и ми кажуваат дека на Тиндер да најдеш некој нормален било како да бараш игла во сено.
   
  На Bojana890, Alisa22, Veta и 3 други им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.075
  Допаѓања:
  154.988
  Зависи од апликацијата.
   
  На Irisae му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.243
  Допаѓања:
  2.313
  Пол:
  Машки
  Па ти колку години си?
  Мислев мала си...
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  28.404
  Пол:
  Женски
  Каква надеж?
  Ниту користам, ниту имам потреба.
  Кажав дека има шанси и има такви случаи. Ете членката почнала да користи, не е манијак, така да и океј маж може исто како неа да се зачлени.
   
  На Ketchup, Emy867, mode-kristina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.075
  Допаѓања:
  154.988
  Оти мислеше дека сум мала? :D
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.