1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

David Bisbal

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од mariiiii, 21 јуни 2013.

 1. mariiiii

  mariiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2013
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  208
  Пол:
  Женски
  Ме интересира колку не има фанови на Бизбал во Македонија.Мене искрено ми е најомилен од сите има многу убави песни и пеј преубаво :P :$
   
 2. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
 3. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  61
 4. mariiiii

  mariiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2013
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  208
  Пол:
  Женски
  Јас неможам да извојам една песна бидејќи сите ми се омилени
   
 5. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  На Paloma18 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  618
  Морам да признаам дека и јас го слушам. :tmi:
  Прекрасен глас има а и песните му се сите супер. :wasntme:
   
 7. Paloma18

  Paloma18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
 8. lavicky

  lavicky Активен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Има многу убави песни....хмммм
   
  На LiberianGirl_ и Victorian им се допаѓа ова.
 9. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  29.030
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски
  Од David Bisbal ја знам само Juro Que Te Amo. Прекрасна песна.